Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fáj, hogy nem volt normális...

Fáj, hogy nem volt normális családom. Engem miért nem szerettek? Egy szülő hogy dönt úgy, hogy nem ér annyit a gyereke, hogy törődjön vele?

Figyelt kérdés

6 éves voltam, mikor apukám elhagyott. Előtte a világom közepe volt, folyton hármasban szerveztünk programokat, úgy éreztem, nekem van a legjobb családom. Aztán egy éjszaka felébresztett, hogy elmegy. Azt hittem, hogy elutazik, de mikor rájöttem, hogy nem, akkor sírtam és könyörögtem neki, hogy ne hagyjon ott. Emlékszem, hogy vihar volt és hogy addig sírtam, amíg világos nem lett. Anya utána megváltozott, nem mosolygott, nem foglalkozott velem. Óvodába vagy mamáék vittek, vagy a barátnőmék és hozzájuk is vittek óvoda után, haza szinte csak aludni jártam. Apa sokáig nem keresett, anya barátai pedig vagy nem foglalkoztak velem, vagy éreztették, hogy nem kedvelnek. Emlékszem, egyszer nagy vihar volt otthon, amiktől akkor nagyon féltem és próbáltam anyát odahívni, hogy ott volt egy barátja és rám zárta az ajtót, hogy ne menjek ki a szobámból, csak annyit mondott, hogy "ne figyeljek a mennydörgésre, hanem aludjak".

Az egész életem ilyen volt. A "családos" élményeket nem vele, vagy apával éltem meg, hanem a legjobb barátnőm családjával. Anyagi dolgokban nem kell nélkülöznöm, de azt sosem kérdezi meg tőlem senki, hogy milyen volt a napom, vagy hogy mi a baj. Anyának mindig jut ideje az aktuális férfiakra, de rám alig. Volt olyan pl., hogy értem kellett volna jönni este valahová, de közölte, hogy ő nem ül kocsiba, hívjam fel apámat. Felhívtam, ő azt mondta, hogy a felügyeleti jog anyáé, szóljak neki, ez nem az ő gondja.

Egész életemben úgy éltem, hogy én gond vagyok, mindenhol csak a többedik vagyok a fontossági sorrendben.

17 éves vagyok, ilyenkor már persze, hogy önálló vagyok. De én 13 éves koromban is ilyen voltam, anyát annyira nem érdekelte, hogy mi van velem, hogy a 8. utáni nyaramon kezdtem sokat lenni a barátnőmék balatoni nyaralójában és volt olyan, hogy napokig nem voltam itthon, egyszer sem hívott, vagy valami. Amikor rákérdeztem, hogy miért, annyit válaszolt, hogy arról tudna, ha kórházban, vagy börtönben lennék, amíg egyik sem következik be, nagy gond nem lehet... Akkor 14 éves voltam, gondolhatjátok, milyen lehet most a kapcsolatunk.


2015. dec. 14. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Nőlj fel mást nem tehetsz. Attól hogy keseregsz a múlton nem lesz jobb. Ez adatott, nekem sem volt apám 18 éves koromig , nem haltam bele, jobban megfontoltam kinek szülök .
2015. dec. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
21%
Az élet néha kegyetlen ... túl kegyetlen . Úgy gondolom egy ember sem érdemli meg hogy ne legyen szerető családja , olyan család akikkel megoszthatja minden gondját és baját ... Mikor ilyeneket olvasok rámtör a felismeré hogy milyen szar ez a világ , valaki éhezik valaki meg lubickol a milliókba , valakinek van családja és nem becsüli valaki meg egy családra vágyik és nem kaphatja meg ... Miért van ez így ? Ez szerintem csak a gonosz műve lehet ! Az embereknek az egyenlőségért kell küzdeniük ! A Marx álltal elképzelt kommonizmus irányába kell az emberiségnek mennie ! Egy olyan világba ahol az embereknek van egy belső ösztöne a jóra ! Ezt kellene tanítani az iskolákban a Marxista dogmákat ! Egy olyan világról amiért érdemes harcolni , ahol a szeretet tanítják és így ilyen tragédiák nem történhetnek meg ! Javaslom legyen ez a célod egy jobb világért küzdeni és akkor boldog leszel !
2015. dec. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudjuk, miért esett szét, mi törte össze a családotokat, de szerencse, hogy az első évek szépen teltek, szeretetben. Az nagyon meghatározó, az ad majd erőt a nehézségek elviseléséhez. És abból táplálkozik majd az az erő, amit az új családodnak tudsz adni, hogy az ne ilyen legyen. Jó, hogy lassan felnősz, találsz majd barátokat és adsz és kapsz szeretetet. Ne búsulj.
2015. dec. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát erre nehéz mit mondani, mert ahány család, ahány ember, annyi féle...

Tehát ezt a kérdést szerintem a szüleidnek kellene feltenned, elmondani hogy ezt érzed.Ha erre sem reagálnak, talán érdemes lenne legalább egy időre "kiradírozni őket" az életedből, hátha észbe kapnak( bár kétlem, de sosem lehet tudni).Ezt akkor lesz könnyebb megoldani, ha majd saját családod lesz.Apropó, ez is jó megoldás lenne, ha majd lesz férjed, gyermeked, tőlük remélhetőleg megkapod majd a vágyott szeretetet.Csak arra vigyázz, rendes embert válassz.És sose legyél közömbös, mint a szüleid.

2015. dec. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

Ne hidd, hogy Mo. nem hemzseg a nehéz sorsú emberekben. :(

Engem anyám hagyott szülés után egy aluljáróban, január elején, éhen. A mentősök találtak meg, utána kórház, utána árvaház. Aztán 3 évesen puff, egy új család.

De Anyukám, aki fel is nevelt, csak azzal foglalkozott, hogy mi lesz belőlem, ha nagy leszek, jó tanuló legyek. Apámat semennyire nem érdekelte, hogy élek-e.

Aztán beraktak kollégiumba, oldjam meg 14 évesen, pénz, látogatás nélkül. 2 évig bőgtem minden éjszaka, hogy a látogatási időben mindenkihez jöttek, felém senki.

Hozzáteszem, végig kitűnő tanuló voltam.


Mára le**x*** magasról. Több nyelven beszélek, beteg édesanyámat gondozom, van egy párom, egy 11 hónapos kislányom. Apám meg egy évben egyszer ha látom. Van barátnője, véletlenül én hoztam össze vele. Boldog, kész. Mosom kezeimet.


Nőj fel, és ne sírj. Elvesztegetett idő. Találj valami szépen e földön, van miből meríteni ;)

2015. dec. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Engem miért nem szerettek? Egy szülő hogy dönt úgy, hogy nem ér annyit a gyereke, hogy törődjön vele?"

Ez nem az ő döntése, és nem a te hibád. Bár a szüleinket kisgyermekként mindenható isteneknek, félisteneknek látjuk, ők ugyanolyan esendő emberek, mint mi magunk, vagy még esendőbbek. A szüleid házassága nem sikerült, és az ezzel kapcsolatos negatív érzelmeiket ostoba módon rád vetítették, miközben ez az egész kizárólag az ő hibájuk, és nem a tied. Valójában egymást nem tudják szeretni, nem pedig téged, csak sajnos túl önzők ahhoz, hogy ezt észrevegyék.

Nagyon fájt olvasnom a soraidat.

Mindenhol és mindenkor az van a köztudatba, hogy a szüleinket tisztelnünk és szeretnünk kell, meg persze hálásnak lenni, közben pedig tőlük szenvedjük el a legnagyobb bántalmakat, a legnehezebben feldolgozható sérüléseket. (Tisztelet a kivételnek.)

Tényleg nem tehetsz mást, mint hogy előre nézel, és a jövődre próbálsz fókuszálni. Esetleg azt is megteheted, hogy jó alaposan beolvasol nekik, de az sem garancia arra, hogy valaha is megváltoznak.

2015. dec. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóképpen jártam, mint te kérdező... Nem akarom taglalni, hosszú és szomorú. Tanáccsal sem igazán tudok szolgálni. A család szeretetét nem lehet pótolni és rányomja az bélyegét az egész életünkre valamilyen szinten. Hiába mondják sokan hogy a jövőbe nézz. Én már attól is elszomorodom ha az utcán látok egy boldog, felhőtlen kisgyereket a szüleivel. Maximum annyit tehetsz, hogy szépen befejezed a tanulást, érettségi és szakma vagy egyetem, aztán gyűjtesz pénzt a saját házadra és közben keresed azt az embert, akivel te tudsz majd egy boldog, szerető családot alapítani. Onnantól kezdve úgyis ők lesznek az elsők. Tudod, mit hibáztak a szüleid, azt is tudni fogod, hogy te azokat ne kövesd el.
2015. dec. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7es: legjobb akarata ellenére is elkövetheti a hibákat...bárki.

Nővérem azt mondta, áh, ő soha nem lesz olyan szülő, mint a szüleink. Átesett a ló másik oldalára, és a túlzott szigorúság helyett abszolút megengedett mindent a 3 gyermekének. Szóval: kezelhetetlenek, és most kamaszodnak. Sajnos nővérem meghalt két éve, elég fiatalon. Rákban egyébként. Most a férjére maradt mindhárom fiú, és hát nem könnyű senkinek sem...


Egy szó, mint száz: hibákból tanul az ember, ha nem is máséból, a sajátjából biztosan! ;)

2015. dec. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nem tudtad gyerekként eldolgoni a válás traumáját, valszeg gyerekként azt is hihetted te vay az oka, te vagy a rossz, ebből is kialakulhatott a mai téves énképed, hogy úgy emlékszel vissza, felesleges voltál(de tuti van másik oldala is az érmének lehet anyud azért passzolt le, mert muszáj volt sokat dolgoznia érted..stb, mindent ki lehetne forgatni..)

a lényeg, 6 évesen gyermekpszichológus segíthetett volna (ha segített volna)


de. mivel ünállónak tartod magad, aki talpraállt, ez már jelenti azt, hogy mégsem sérültél annyira mintha valóben nem szeretetben nőttél volna fel.

tudod milyen lesz abból, akivel tényleg nem törődnek érzelmileg...?

hát nem ilyen, mint amilyennek amában magad leírtad..

2015. dec. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8-as tulajdonképpen mibe is kötöttél bele? Semmi olyasmit nem írtam, hogy a kérdező át fog esni emiatt a ló túlsó oldalára... Annyit fog belőle tanulni, hogy ha egyszer gyereket vállal, annak nem csak anyagi felelőssége van, hanem szeretni is kell. Ez az, amit sem ő sem én nem kaptunk meg. És ha valamit, hát ezt nem tudom megbocsátani a szüleimnek.
2015. dec. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!