Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kérdezi meg, hogy...

Miért kérdezi meg, hogy bejöhet-e a szobámba, ha igy is úgyis bejön?

Figyelt kérdés

Jött egy vendég, és én szokás szerint elvonultam a szobámba. Anyám megakarta mutatni a szobámat neki, ezért benyitott, hogy bejöhetnek-e. A válaszom erre az volt hogy nem, mire ő: "de, bemegyünk".

"akkor minek kérdezted?! Azt mondtam, hogy nem!"

Erre nagyon dühös lett, én pedig végül beengedtem őket, félve a következményektől.

Miután elment a vendég, ismét neki szegeztem a kérdést, mire ő és a nevelő apám bunkózni kezdett, hogy csak illemből kérdezte meg, de úgy is bemegy ha beakar, tök mindegy mit mondok.

Folyton ez történik, akárki jön, megakarja mutatni a szobámat meg az állataimat, tök mindegy neki hogy elől vannak a személyes tárgyaim, zavarnak és nem akarom hogy lássanak engem otthoni viseletben.



2017. jún. 22. 12:14
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
12%

Előre leszögezem, hogy efféle gyerek helyett inkább tölteném egyedül a karácsonyt, nem tartanék igényt a társaságára. Nekem már ennyi elég, ami eddig le van írva, gondolom, van még.


Mennék inkább karácsonykor kórházba azokhoz, akik örülnének nekem, vagy állami gondozottaknak rendeznék otthon karácsonyt, a saját gyerekem meg már ennyiből, amit hallottam, el is felejteném. Ez nem tizenéves probléma, ez mélyebb annál.


Ahogy más igényeid vannak, kedves kérdező, nyomás, biztosítsd a saját feltételeidet, költözz el, ha és amennyit megítélne a bíróság tartásnak, a szüleid helyében kifizetném, csak hagyjál békén a követelőzéseiddel.


A szülei lakásában a gyerek ne legyen "együtt" a "párjával", keressenek más párzóteret. A saját pénzükből.


Aki itt a szülők szobáját hasonlítja a gyerekszobához, nagy tévedésben van. Mindenkinek annyi joga van, amennyi kötelességet vállalt a jogok biztosításákoz. Nyilvánvaló, hogy a gyermek kevesebb kötelességet tud vállalni, és ehhez kell idomítania a jogait is. Ahogy tud és akar több kötelességet vállalni, lehet több joga is, megegyezés alapján.

2017. jún. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
83%
31, egyszer majd felnősz te is. Sajnálom, neked tuti valami szar családod volt, ha volt egyáltalán, aztán azért vagy ilyen lelkinyomorék.
2017. jún. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
0%

23.58.


Sértegetésre mit lehet reagálni? Téged minősít.


Minden valószínűség szerint idősebb vagyok a legtöbb itteni embernél.

2017. jún. 26. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

31-es!

Neked ez a sértegetés? "Erre inkább már nem is mondok semmit. "

Ennyit írtam neked, miután kérdőre vontalak. Ki is sérteget kit? Ezt döntse el mindenki maga, de az egyik válaszodat most kivesézem.


"Előre leszögezem, hogy efféle gyerek helyett inkább tölteném egyedül a karácsonyt, nem tartanék igényt a társaságára"

Miért is? Mert volt pofám kérdőre vonni téged? Megint csak te "sértegetsz" engem, azzal hogy minősítesz.


"Nekem már ennyi elég, ami eddig le van írva, gondolom, van még. "

Micsoda? Hogy nem tetszik, hogy kopogás nélkül bejönnek, vagy hogy rám tört zuhanyzás közben? Igen, tényleg van még, de az csak panaszkodás lenne. Igazi szörnyeteg vagyok.


"Mennék inkább karácsonykor kórházba azokhoz, akik örülnének nekem, vagy állami gondozottaknak rendeznék otthon karácsonyt, a saját gyerekem meg már ennyiből, amit hallottam, el is felejteném. Ez nem tizenéves probléma, ez mélyebb annál. "

Gratulálok neked kiváló anya vagy. Nekem miért is kellene örülnöm neked, vagy a saját anyámnak? Nem tudsz rólam semmit, az utolsó mondatnak pedig végképp semmi értelme.


"Ahogy más igényeid vannak, kedves kérdező, nyomás, biztosítsd a saját feltételeidet, költözz el, ha és amennyit megítélne a bíróság tartásnak, a szüleid helyében kifizetném, csak hagyjál békén a követelőzéseiddel. "

Nem követeltem semmit, csak nem tetszik, hogy rámtörnek. Komolyan ezt mondod, hogy költözzek el ha nem tetszik?


"A szülei lakásában a gyerek ne legyen "együtt" a "párjával", keressenek más párzóteret. A saját pénzükből. "

Nem mondtam egy szóval sem, hogy ezt teszem, de ha még is igy lenne, kit zavarna? Most othon csináljam, biztonságban, vagy menjek egy motelbe fertőzést össze szedni? Neked komoly bajaid vannak, ha ez ennyire zavar téged.


"Aki itt a szülők szobáját hasonlítja a gyerekszobához, nagy tévedésben van. Mindenkinek annyi joga van, amennyi kötelességet vállalt a jogok biztosításákoz. Nyilvánvaló, hogy a gyermek kevesebb kötelességet tud vállalni, és ehhez kell idomítania a jogait is. Ahogy tud és akar több kötelességet vállalni, lehet több joga is, megegyezés alapján."

A legőszintébb részvétem a gyerekeidnek, hogy egy ilyen buta mártír az anyjuk. Ezt veheted sértegetésnek.


Most komolyan, alig találok szavakat rád, illetve amikkel jellemezhetnélek téged, azt nem turi a gyakori kérdések.

2017. jún. 26. 09:15
 35/35 anonim ***** válasza:

"Mindenkinek annyi joga van, amennyi kötelességet vállalt a jogok biztosításákoz."


Egy tanuló, akinek annyi kötelessége van, hogy tanuljon és tartson rendet a szobájában. Nyilván ez megy. Mégis mit gondolsz, a sóbányába kéne neki menni, hogy jogosan kérhesse, hogy ne törjenek rá és ne mutogassák, mint egy állatkertben mikor egyedül akar lenni?

2017. jún. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!