Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha anyukám...

Mit csináljak, ha anyukám folyton leéget a barátom előtt? 17L

Figyelt kérdés

Szeretném kikérni a véleményeteket elsősorban arról, hogy vajon én reagálom-e túl az egészet, vagy tényleg igazam van, illetve hogy mit tehetnék ez ügyben.


Szóval, a probléma. A családomban elég sok a veszekedés. Persze, melyikben nincs, de a miénkben egyfolytában.. és rendben, egy idő után megszokja az ember, de egészen más, ha vendég érkezik, pl. a barátom, aki rendszeresen végighallgatja, hogy anyukám hogyan üvöltözik az egyébként már 20 (!) éves bátyámmal vagy a 14 éves öcsémmel. Már nem tudom megszámolni, hányszor történt ilyen, és minden alkalommal annyira kínosan érzem magam. Ne egy egyszerű szidásra gondoljatok.. ordítozás max hangerőn, káromkodással mindkét fél részéről. Amikor én vagyok náluk, sosincs ilyen, ezért még rosszabbul érzem magam, hogy nálunk mindig ez van.


A másik dolog.. anyukám eléggé rend és tisztaságmániás, ami nem is lenne baj, mert ez egy fontos dolog. De amilyen szinten csinálja, hát, nehéz elviselni. Nem olyan nagy a lakásunk, egy átlagos pesti panelház, de van külön szobám. Ez sem nagy, de anyukám még ezt is folyton takarítja, letörölget mindent és átrendezi a dolgaimat, még a táskámból is kidobál mindent. A két fiú testvéremnek egy szobája van, azzal is ezt csinálja. Tudom, hogy más gyerek örülne, ha az anyukája takarítana helyette, de én ezt már egyáltalán nem akarom. Ja igen, amikor itt van a barátom, akkor is itt szokott takarítani a szobámban, hát nem túl kellemes. Múltkor pl. azon akadt ki, hogy a szobámban lévő tükörnél szempillaspiráloztam (ott jobbak a fények).

Ezzel kapcsolatban mindig kérdezgeti is őt, és előadja neki úgy, mintha én nem csinálnék itthon semmit. Pedig kiporszívózok, el is szoktam mosogatni, mindent megcsinálok, amit kér, csak neki nem tetszik. Szóval már nem is szeretem idehívni őt, mert előre félek, hogy megint mit mond neki..

Nem értem.. már annyiszor megbeszéltem vele, de egyszerűen nincs megoldva a helyzet. Szerinte én vagyok az igénytelen.

Mit tehetnék? Túlreagálom?


2017. jún. 22. 16:16
 1/5 anonim válasza:
87%

Szerintem anyukád a nemtörődöm,pontosabban nem foglalkozik azzal ha éppen vendég van náluk. Őszintén szólva ez anyukádat minősíti :/

Jól nem azt mondom hogy álljon sarokba ha van nálatok valaki,de azért nem kéne hogy ennyire önmaga legyen,hogy egy vendég előtt káromkodik-ordítozik.Az arany középút lenne a megoldás hogy tartson fegyelmet de ne ordítozzon pláne ne káromkodjon,továbbá takarítson akkor amikor nincs nálatok vendég. Az meg hogy ,,hazudgál rád,, hogy nem csinálsz semmit otthon az nagyon csúnya dolog!!


28/N

2017. jún. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
83%
Ez a takarításdolog nálunk is ugyanilyen!Szerintem egyáltalán nem reagálod túl,se a takarítós részt,se azt,hogy már nem szereted odahívni a barátodat!Nekem nincs barátom,de a nővéremnek van,aki veled egyidős,és nálunk is folyamatosan mennek a veszekedések,ha itt van a párja,ha nem.Szerinte (mármint nővérem szerint,most hívjuk mondjuk Adrinak) csak az anyukánk kissé féltékeny,amiért ők még fiatalok,meg élik az életüket,és nincsenek otthonra kötve a gyerekek miatt.Persze ezzel nem szeretném megsérteni se anyudat,se téged,de mi az itthoni helyzetbem így látjuk dolgot.,,Adri" ezért is találta ki azt,hogy vagy a fiúnál találkoznak,vagy inkább elmennek sétálni,fagyizni stb...(persze ezt nem mínusz 600 fokban),és ez itt bevált,nem tudom,talán érdemes lenne kipróbálnod.Sok sikert!
2017. jún. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Ez a baj a kényszeres emberekkel, hogy hajtják a magukát leszarva a másik érzéseit.


Mostohaanyám is ugyanilyen, ordít minden szarért, tisztaságmániás, stb.

Amióta elköltöztem nem is megyek oda, de amikor ott laktam, miért nem hívok barátnőket?

Hát mert nem akarom hogy égjen a fejem az ő balfszkodás miatt.

2017. jún. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű nem bírja, hogy ott a barátod. Inkább nála legyetek, előbb utóbb észreveszi, hogy mellőzitek őt. Akkor majd lehet mondani, hogy miért.

Próbálj lelépni mielőbb.

2017. jún. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A barátoddal is beszéltél erről?

Fontos, hogy legyen annyira közvetlen a kapcsolatotok h bármit, köztük ezt is meg tudjátok beszélni: akkor tudni fogja, hogy amit anyud mond az nem igaz.

Ahogy a többiek is írták: ez nagyon nem normális. Én felpofoznám azt, aki rendszeresein a cuccaim között turkál engedély nélkül. Létezik olyan, hogy magánélet... Turkálj te is a cuccai között, rakj rendet segítség címen és ha felháborodik mondd meg h ha nem akarja h a cuccai közt turkálj hagyjon fel vele ő is.

2017. jún. 23. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!