Köteles vagyok dolgozni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Arra lennék kiváncsi ha 17 èvesen már nem járok iskolába akkor kötelező e dolgozzak és bedobjak itthon a közösbe vagy különben kidobnak vagy mivel még nem vagyok 18 így nem kötelességem dolgozni és el kell tartaniuk amíg 18 nem leszek. Most tekintsünk el attol hogy lusta vagyok stb. meghogy sz.emét dolog nem beleszálni, szimplán arra lennék kiváncsi hogy a törvények mit mondanak.

2017. jún. 23. 18:03
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
91%

Kötelesek eltartani.

Ha van mit enned, van hol aludnod, és nem fagysz meg, akkor el vagy tartva.

Illetve amint betöltöd a 18-at, úgy kivágnak, mint macskát. Egy fillér nélkül, munka nélkül, egy szál ruhában mehetsz az utcára. Az össz végzettséged a nyócáttalanos, szóval a következő 50 évben csövezhetsz.

Érdemes átgondolni, hogy pár hónap faxlengetés megér-e ennyit.

2017. jún. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
90%

Jelenlegi állapotot 18 éves korodig elvezheted.

De utána már nem, sőt ha úgy van akkor amint betöltöd a 18-at rendőrökkel is kitehetnek, ha nem akarsz menni.....

1. Válaszolóval egyetéŕtek... nem tudom megéri e.

2017. jún. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
86%
Attól még, hogy valami törvényes, nem feltétlenül igazságos is. Mégis mit tettek, hogy így bünteted őket? 16 éves kortól nem vagy tanköteles, de így a családi pótléktól is elesnek, ha nem jársz suliba, dolgozni meg nem akarsz. Tudod mennyibe van nekik a te lézengésed? Az életed folytatását pedig az 1-es tökéletesen leírta.
2017. jún. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 A kérdező kommentje:
Tudom hogy 18 éves koromban kidobhatnak az miatt nem aggódok mert már elötte költözök itthonrol. Csak ez érdekelt mert apám fenyegetőzik hogy kidob aztán ha én felhozom hogy köteles eltartani 18 éves koromig akkor hülyének nét.
2017. jún. 23. 18:17
 5/44 anonim ***** válasza:
79%
Hülye is vagy. És szánalmas.
2017. jún. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
90%

És mit csinálsz, ha kidobnak? Beperled?

Mire dönt a bíróság, betöltöd a 18-at, aztán mehetsz.

Ha téged ez vigasztal a kukát túrva, hogy nem volt joga kidobni, akkor hajrá!

2017. jún. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
81%
Válaszoltam a 3-as hozzászólásomban, te nyomorék fax.
2017. jún. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
88%
Nézd, ki nem dobhat. De az életedet rendesen megkeseritheti. Lehet ám telefon, számítógép, új ruha, mozi, chips nélkül is élni
2017. jún. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, én teljesen ártatlan kíváncsisággal kérdezem: miért hagytad ott az iskolát, ha dolgozni meg nem akarsz? Miből fogsz elköltözni, ha nem dolgozol? Hogyan képzeled el a jövődet, hol látod magad 5-10-20 év múlva?
2017. jún. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
A cuccaimat tehát telefon, ruha stb. magamnak vettem ugyhogy nemhiszem hogy azt elvenné. Mert felesleges lett volna befejeznem. Olyan szakmát tanultam amiben soha az életben nem dolgoztam volna.
2017. jún. 23. 18:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!