Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szabadnapokon köteles vagyok...

Szabadnapokon köteles vagyok felvenni a telefont és bemenni dolgozni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy szinte havonta a beosztásomon kivül hivnak a munkahelyemröl, hogy be kellene ugarnom dolgozni, mert valaki lebetegedett vagy hasonlo.. Már egy kezemen nem tudom megszámolni hányszor ugrottam be is s.o.s. be dolgozni..Most én is beteg vagyok, de hálisten szabadnapom van ls probálom kurálni magam, hogy rendbe jönnek hétvégére, amikor a beosztás szerint én dolgozom.. Ma is hivtak, de nem vettem fel, mert nem is volt nálam a telefon. Attol félek, hogy ebböl bajom lesz, hogy miért nem vagyok elérhetö? Mit válaszoljak erre? Eddig szinte mindig felvettem a telefont és ugrottam ha kellett, vagy visszahivtam öket.. Ezt valoszinü én rontottam el, hogy mindig ugrottam..hogyan változtassak?
2017. jan. 5. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt jobb helyeken úgy hívják hogy berendelés. Megteheti de nem mindegy hogy mit kapsz cserébe!Nálunk úgy van hogy ha berendelnek szabadnapomon akkor az kapásból 15000ft, onnantól hogy letettem a telefont TÚLÓRA addig amíg nem szólnak hogy "Köszi akkor ennyi volt.".Persze ha már berendel akkor dolgoztat is 12órát.
2017. jan. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk is volt, amig nem tértem észhez. Ha hivtak, egy fél óra múlva vissza hivtam őket és suttogva azt mondtam hogy sajnos temetésen vagyok, 80 km-re a lakhelyemtől. Majd csak késő este érek haza. Leálltak egy idő után a telefonálással.
2017. jan. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja azt elfelejtettem hogy nem vagy köteles. Pl:ittál mert ünnepeltél v.mit vagy bármi. Ittasan mégsem mehetsz be dolgozni...
2017. jan. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles felvenni, kivéve, ha ez külön szerepel a munkaköri leírásodban.

Egyébként meg jogtól függetlenül: ha a munkáltató akar, akkor felmond. Bár én magamtól jönnék el egy olyan helyről, ahol normálisan még a szabadságon sem pihenhet az ember.

2017. jan. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Létezik ügyeleti, és készenléti szolgálat. Ha ez szerepel a munkaköri leírásodban, akkor köteles vagy készenléti időben elérhető helyen tartózkodni, elérhetőnek lenni telefonon. Ha nem, akkor nem. Ilyen esetben a munkáltató egyéni szerencséje, ha talál valakit, aki hajlandó bemenni a szabadnapján.

Nem mellékesen, a készenléti időt is meg kell fizetni.

2017. jan. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
A saját telefonodat nem vagy köteles felvenni. Azt valóban elcsweszted, hogy mindig ugrottál, megszokták a jót. Úgy változtass, hogy váltogatva nem veszed fel, illetve nem mész be. Szabadnapon amúgy sem rángathatnak be egykönnyen, ez miatt nem rúghatnak ki.
2017. jan. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Eu gondolom ilyet fizikai munka jellegű.

Sajnos ilyen esetben nem tudom, csak azt hogy ha kap az ember céges telefont, vagy megadják a számát vészhelyzetben is hívható számnak, akkor azt hétvégén meg éjjel is fel kell venni, de illyesmik magasabb pozícióban vannak.

2017. jan. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!