Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy ne korlátozza...

Mit tegyek, hogy ne korlátozzanak ennyire a szüleim 20 évesen?

Figyelt kérdés

Amikben korlátoznak:


-nem mehetek sehova /se buli, se haverok, még a rokonaimhoz sem magamtól/


- nem sminkelhetek


-nem vágathatom le a hajam


- nem kapok zsebpénzt


- nem vállalhatok semmilyen munkát, pedig szeretnék...( egy sérülés miatt halasztottam egy evet az egyetemmel...addig gondoltam keresek kis pénzt vmivel)


- nincs szavam itthon, nem hozhatok önálló döntést


- a ballagási pénzemből semmit sem láttam, a kapott 150.000-ret elrakták ők


-itthon viszem a háztartást


- folyton pampognak, hogy legyen pasim ..., amikor épp volt , akkor az volt a baj, hogy minek van barátom(?!)


Konkrétan úgy érzem magam, mint egy szobanövény vagy mint egy marionett bábu.

Bármit mondok normálisan , kulturáltan azzal semmit sem érek!

Ha egyszer veletlen fel emelem a hangom (nem káromkodva!), akkor pofon a jutalom. :/


Elmenni itthonról nem tudok hova. Rokonokhoz sem, mert akkor eljönnek a szüleim és haza visznek stb.

Nem tudom mit tegyek. Valami ötlet?


20/n



2017. ápr. 23. 21:11
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
92%
Mond meg nekik hogy akkor többé nem csinálsz semmit légy okosabb...amúgy meg jogilag nem helyén való érdemesebb erről egy jogászt is megkérdezhetned a neten vannak rá fórumok.
2017. ápr. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
97%

miert ne tudnal lelepni? baratodhoz,baratnodhoz,haverokhoz

nalam is hasonlo volt a helyzet

fogtam magam es atkoltoztem a baratomhoz, meg mondtam nekik ha nincs valtozas akkor inkabb elmegyek epp hogy akkor toltottem a 18at voltam suliba ugyan ugy bejartam persze, aztan a szuleim kerestek meg vegul onnantol azt csinaltam amit akartam.

2017. ápr. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Mert a haverok vagy szülőkkel vagy úgy laknak külön, h nincs plusz hely hosszabb távra vkinek, h ott lakjon.
2017. ápr. 23. 21:23
 4/40 A kérdező kommentje:

#1,

Akkor megvernének, ha nem csinálnék semmit.

2017. ápr. 23. 21:24
 5/40 anonim ***** válasza:
21%
Ezek szerint azért van hol lakni, van mit enni, rruhazkodni, és még az egyetemi koltsegeidet is fizetik. Vagy elfogadod, hogy ez az ára, vagy elkoltozol. 20 évesen már nem korlatozhatnak, oda mész, ahová akarsz
2017. ápr. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
92%
Felnőtt nő vagy,amúgy mit jelent konkrétan az hogy nem mehetsz sehova?
2017. ápr. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha megütnek vagy haza akarnak rángatni, akkor szépen kihívod a rendőröket. Nagykorú vagy, nem kényszeríthetnek semmire.
2017. ápr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

baratom is a szuleivel el, besegitettem a hazimunkaba es az anyukajanak egy azava se volt:) szerintem 1 honap alatt vissza konyorognenek ha tenyleg te csinalsz mindent..egyedul nem boldogulnanak

es ne mondmar hogy nincs egy agynyi helyuk.. akkor nem igazi baratok..

2017. ápr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
79%
Nagykorú vagy könyörgöm... Zsebpénz? Fizetés kellne már neked, nem zsebpénz a szüleidtől.
2017. ápr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Nem fizetik az egyetemet... Államilag támogatott.


Konkrétan azt jelenti h nem mehetek sehova , hogy tenyleg nem engednek el a sehova, 7 km-re levő nagyanyamhoz sem, nem hogy a barátaimhoz... Itthon ülök a négy fal között.

2017. ápr. 23. 21:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!