Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apasagi pert indíthatnak ugy...

Apasagi pert indíthatnak ugy hogy más apa van az anyakönyvi kivonatba?

Figyelt kérdés
A történet lényege. Unokatesom pár alkalommal találkozott egy nővel. Mar kialakuloba volt a kapcsolt mikor a no lelépett külföldre egy másik csavoval. Akivel lett egy gyerekük es annak a néven is van. Majd 3 év utan ujra jelentkezett a no unokatesomnal hogy van egy 2 éves fia ami unokatesome, es költözik haza mert nem működik a kapcsolata. Unokatesom mondta hogy ez nem igy működik. Mire közölte a no hogy apasagi perre viszi a dolgot. Az lenne a kérdésem ha ki t született külföldön a gyermek es az anyakonyvbe más férfi a gyermek apja akkor itthon indíthat apasagi pert unokatesommal szembe ?

2017. jún. 24. 21:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Abban az esetben, ha több "apa-jelölt" is felmerül, közülük csak egyikük alperesként történő megjelölésére van mód, a többiek tanúként kerülhetnek meghallgatásra. Ugyanakkor a perrendtartás lehetőséget ad arra, hogy ha a bíróság vértulajdonság vizsgálatot, vagy a származás megállapításához szükséges más orvosszakértői (élettani) vizsgálatot rendel el, a vizsgálat tűrésére bármelyik érdekeltet kötelezheti. Ha a bíróság a vizsgálatra olyan tanút kötelez, aki a per adatai szerint az anyával a fogamzási időben nemileg érintkezett, ezt a személyt a bíróság végzésének közlésétől kezdődően a fél jogállása illeti meg. Ha a vértulajdonság vizsgálat nem az alperes, hanem pl. valamelyik tanú apaságának megállapítását alapozza meg, a felperes e személyt alperesként perbe vonhatja, a bíróság egyúttal az eredeti alperest a perből elbocsátja, és költségeiben a felperest marasztalja.
2017. jún. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%

Igen. Mivel az első dolog az apasági teszt lesz és ha ott beigazolódik hogy unokatesód a gyerek apja akkor fizetheti a gyerektartást annak a ku rvának.

Ilyenkor szégyenlem hogy nő vagyok. Ez túl tesz minden gusztustalanságon. Remélem nem unokatesód a gyerek apja

2017. jún. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
27%

A gyerek 3 éves koráig indíthat az anya és a gyermek pert az apasági vélelem megdöntésére. Kell hozzá a gyámhatóság hozzájárulása.


[link]

2017. jún. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
3-nak. Nem vagyok érintett, de ilyen esetben miért csak 3 éves korig lehet az apaságot megdönteni? Utána miért nem? Olvasgattam már a témában, erre viszont sehol nem kaptam választ.
2017. jún. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%

" Nem vagyok érintett, de ilyen esetben miért csak 3 éves korig lehet az apaságot megdönteni? "


Nem tudom, nem én hoztam a törvényt.:-) Mindenesetre elég életszerűtlen helyzet, hogy egy nő több, mint 3 év után döbben rá, hogy más apa is szóbajöhet.

2017. jún. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%
Azért mert ha a nő nem biztos az apa tekintetében akkor 3 éves koráig 25125 DNS tesztet is csináltathat, de ha már elmúlt 3 akkor elég egyértelmű hogy valami oknál fogva eddig leszarta vagy tudta igazából lényegtelen, szerintem ez azért van hogy ne tudjanak kib*szni a férfiakkal annyira nagyon. Tehát ha jelen sztoriba még 3 évig együtt lennének, majd elválnak akkor a nő még jó hogy nem tehet olyan gerinctelenséget, hogy hopp nincs férjem már nincs lé akkor mostantól a te gyereked.
2017. jún. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Ha az eltunest kovetoen harom ev mulva jelentkezett a csaj, a gyerek meg ket eves, akkor hogyan lehetne az unokatesod az apa?

Amugy meg indithat pert ha akar.

2017. jún. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ugy hogy 9honap a terhesseg !

Tudod ki is kell hordani a gyereket nem rogton szex utan pottyan ki :-D

2017. jún. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
3: Nem a tudomásrajutás után 3 évig?...
2017. jún. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Pl. a Seress Dániel 34 évesen tudta meg, hogy más az apja, és akkor iratta át az anyakönyvét.
2017. jún. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!