Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mire jó egy "képzelt apa"?

Mire jó egy "képzelt apa"?

Figyelt kérdés

Mármint oké, én is elolvastam a törvényt a képzelt apa fogalmáról, sőt, ki is másolom majd a kérdésem alján, hogy akik esetleg nem tudják, mit jelent ez, azok meg tudják nézni.


De mégis mire jó? Egyáltalán ,i értelme van? Ha nem lehet tudni, ki a gyerek apja, minek kell "kitalálni" egyet? Tök felesleges...

Tegyük fel, hogy valamiért nem tudom, kinek szülök gyereket (bár nehéz elképzelni, de biztos van ilyen eset), mondjuk annyira berúgok, hogy nem emlékszem, hogy lefeküdtem valakivel és becsúszik a gyerek én meg vagyok olyan idióta, hogy megtartom, annak ellenére is, hogy fogalmam sincs róla, kitől van. Vagy mondjuk elmegyek a dokimhoz és egy lombik-bébi program során megkapom egy névtelen ember spermáját, amiből aztán összejön a baba is... szóval biztos előfordul ilyen helyzet, oké. De akkor a gyerek úgyis az édesanyja nevét kapja meg, nevelni is csak az anyja fogja, tehát mi értelme lenne bejegyeztetni neki egy "képzelt apát"? Csak hogy legyen egy kamu vezetékneve, amit én találok ki? Akkor már inkább kapja az én nevemet, elvégre én hordtam ki, én szültem meg, én nevelem... miért kérném akkor, hogy más nevet kapjon, mint az enyém?

Tényleg nem értem, mi ennek az értelme? Vagy esetleg van valami előnye ebből a gyereknek, amiről nem tudok?

Mire jó ez a "képzelt apa" dolog?


Ahogy ígértem, itt az erre vonatkozó, kimásolt rész:

"(4) Az anya a gyámhatóságnál kezdeményezheti, hogy a születési anyakönyvbe kiskorú gyermeke apjaként képzelt személyt jegyezzenek be. Az anya a képzelt személy apaként való bejegyzésére irányuló eljárás során dönthet arról, hogy a gyermek a továbbiakban a képzelt apa családi nevét viseli. Erre vonatkozó nyilatkozata hiányában a gyermek az anya családi nevét viseli tovább.


(5) Ha nincs olyan személy, akit a gyermek apjának kell tekinteni, a gyermek a nagykorúvá válását követően kérheti, hogy a születési anyakönyvbe - ha arra korábban nem került sor - apjaként képzelt személyt jegyezzenek be, és kezdeményezheti a korábban bejegyezett képzelt apa nevének törlését is. Ebben az esetben arról is nyilatkozhat, hogy a továbbiakban viselni kívánja-e a képzelt apa családi nevét."



2015. febr. 25. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Elvileg fölösleges, de gyakorlatilag létezik olyan környezet ahol a gyereknek és az édesanyának kellemetlen vagy megbélyegző lehet ha az édesanya nevét viseli.
2015. febr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem sincs értelme, főleg nem úgy, hogy gyakorlatilag kötelező, ha az anya nem tud apát megnevezni. Oké, azt értem, hogy még ma is vannak sajnos olyan helyek, ahol hátrány lehet egy gyerekre nézve, ha az anyja vezetéknevét viseli, de csak emiatt a már nagyjából túlhaladott probléma miatt ne tegyék kötelezővé mindenki számára szerintem. Főleg azért ne, mert amúgy csak felesleges bonyodalmakhoz vezet. Gondolok itt pl. arra, ha a gyereket bölcsibe, óvodába, iskolába íratja be a szülő, kérik az anyakönyvi kivonatot. Na ja, ott meg szerepel egy nem létező apuka neve, és akkor rögtön jön a kérdés, hogy amúgy ő hol van, miért nem jött aláírni, stb. Ilyenkor meg az anya vagy elkezd magyarázkodni, hogy mi a helyzet náluk, vagy azt kamuzza, hogy elváltak (bár egyedülálló szülőként tudom, hogy attól még kérik az apa aláírását is). De mire jó ez? Ha nincs ott név, akkor meg egyértelmű minden hivatalos helyen, hogy a gyerek ügyeiben az egyedüli döntéshozó az anya, és nem fogja firtatni senki, hogy mi a helyzet. Nem hivatalos helyeken meg nem is kéri senki az anyakönyvi kivonatot, úgyhogy illetéktelen személy nem fogja látni.
2015. febr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%

Örökbefogadásnál szoktak ilyet, ha egyedülálló fogad örökbe, képzelt apát már nem kötelező, de lehet, viszont ha egyedülálló férfi fogad örökbe, képzelt anyát kötelező megjelölni.


[link]

2015. febr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez az oldal komolyan mondom, hogy már a legsötétebb tahók gyűjtőhelyévé vált. Teljesen értelmes, normális válaszokat minősítenek egyesek haszontalannak, csak mert nekik nem tetszenek, de a saját véleményüket már képtelenek odaböfögni.
2015. febr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!