Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20 éves lány vagyok, ma...

20 éves lány vagyok, ma elköltöztem anyámtól, haragban. Félek, hogy nem fogja ideadni az irataimat, pl. anyakönyvi kivonat, útlevél, árvasági utazási szelvény. Ha nem adja ide, mit tehetnék? Feljelenthetem?

Figyelt kérdés
2014. márc. 26. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Nekem azt mondta egy rendőr ismerős, mikor a volt párom kizárt a közös albérletünkből, hogy rendőrrel menjek oda, akkor köteles beengedni amíg az irataimat össze nem szedem.


Nem tudom, hogy ez a szülőknél is érvényes e

2014. márc. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 alcapone386 válasza:
98%
Mivel elmúltál 18, már nem tarthatja vissza az irataidat. Amennyiben így tesz elvileg feljelentheted, de jobb megoldás, ha szép szóval elkéred, de még jobb, ha kibékültök.
2014. márc. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Hat azert szülőt feljelenteni..... Csak nem kellene.... Haza mész amikor nincs otthon es elviszed az irataidat. Mondjuk azt nem ertem, hogy 20 évesen miért az anyádnal bánnak ezek, miért nem nalad. Az en iratai, 14 eves koromtól az en kezemben vannak.
2014. márc. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
11%
Vagy be is mehetsz az okmányirodába és a szükséges hivatalokba, és csináltathatsz újakat magadnak. Egyszerűbb, mint feljeletgetni, ha tényleg nem adja oda.
2014. márc. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gondolom ez az opció azert nem merült fel benne, utolsó, mert nem ingyenesek..... Az anyakonyvi kivonat 2000, az útlevél pedig -miután van neki egy - dupla áron van.....
2014. márc. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Talán az utazási szelvényt leszámítva ezek olyan dolgok, amik szerencsére nem kellenek mindennap. Talán mire szükséged lesz útlevélre, vagy anyakönyvi kivonatra, addigra anyukád is megenyhül és belátja, hogy nem vezet ez sehova.
2014. márc. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!