Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az egynél több gyereket...

Az egynél több gyereket nevelő nők miért panaszkodnak hogy milyen nehéz gyereket nevelni? Ők vállalták.

Figyelt kérdés
Van egy kolléganőm, már gyes alatt is folyton nyafogott hogy mennyi teendője van a gyerekeivel. Egy éve elvált saját döntése volt. Az új párja 8 hónap után lecserélte egy gyermektelen nőre. Most újra kezdte a panaszkodást és úgy beszél magáról mintha csak ő nevelne gyereket. Már sok többgyermekes anyától vettem êszre ezt a viselkedést. Főleg akik 3-4 gyereket nevelnek. Miért kell ezt így kezelni?
2017. jún. 26. 10:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Én is szeretek panaszkodni az egyetemés a rengeteg tanulnivaló miatt, de ettől még imádom
2017. jún. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
79%
És te miért panaszkodsz itt a kolléganődre? Te mentél arra a munkahelyre, saját döntésed, hogy szóbaállsz vele és végighallgatod.:-) Miért kell ezt így kezelni?
2017. jún. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
49%

Ilyen panaszkodós ez a magyar nép :)

Igazuk van az előttem válaszolóknak.

2017. jún. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
57%
Második ! Ezt jól megmondtad , ment a zöld kéz.
2017. jún. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom az nem saját döntése volt, hogy majd a gyermekvállalás után megromlik a házassága, aztán megromlik az újabb párkapcsolata is (persze nyilván ő is tehet erről, de ez most nem ide tartozik). A nők, amikor elpanaszolják, hogy nehéz a gyermeknevelés egyedül, azzal nem azt jelzik, hogy megbánták a gyermekvállalást, csak egész egyszerűen vágynak egy kis megértésre.
2017. jún. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%
Részemről nem panaszkodás, hanem ténymegállapítás. Piszok nehéz a két kis ördögfiókával. Tényleg sok a teendő a gyerekek körül, és soha nem ér véget. Az igaz, hogy mi vállaltuk őket, de nagyon sok előre nem látható problémával kell megküzdeni. Azt pl.nem tudod elképzelni, hogy milyen érzés hónapokig nem aludni úgy, hogy gőzöd sincs, meddig tart ez az állapot. Azt se nagyon lehet előre tudni, hogy hogyan viseled a saját gyereked sírását. Nen tudod előre, lesz-e valami probléma a gyerekeddel. Viselkedési zavar, alvászavar, tanulási nehézségek, stb. Lényegében gőzünk sincs, mit vállalunk, amikor gyereket vállalunk. Se az elsőnél, se az ötödiknél. Mert minden gyerek más.
2017. jún. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%

"Ők vállalták."

A párjukkal EGYÜTT!


"főleg akik 3-4 gyereket nevelnek"

Egyet sem neveltél, de te aztán tudod :)

2017. jún. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
39%
Az én feleségem csak 1 gyereket nevel, mégis folyton panaszkodik. Pedig se nem dolgozik mellette se itthon meg nem fog semmit se nem főz. Aztán úgy állítja be magát, mint a világ legnagyobb mártírja mert foglalkoznia kell a gyerekkel.
2017. jún. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%

1. Naná, hogy panaszkodnak, mivel nem egyszerű és bizony nehéz a gyereknevelés (az egy is, hát még, ha több is van)

2. A panaszkodással a szelepeket kezelik (és ez így nagyon is rendben van)

3. Az a gyanús, ha semmit nem panaszkodik, mivel az vagy öntelt, hogy ő mindent jól csinál és nála semmi gond, vagy annyira hanyagolja a gyerekeit, hogy tényleg nincs oka panaszra, hiszen nem törődik velük

4. Panaszkodjanak csak nyugodtan (addig is a törődés beszél belőlük)

2017. jún. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
40%

8#. -nak : Mártír anya, nem dolgozik, nem főz, nem csinál semmit. Miért nem válsz el? Akkor lenne oka panaszkodni, ha dolgozna, háztartást vezetne, tömegközlekedne stb.

3 gyerekesként mondom, nem szottam panaszkodni. Én vállaltam, sose bántam meg + nincs is rá időm!

2017. jún. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!