Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt apukám?

Miért csinálja ezt apukám?

Figyelt kérdés
Születésemkor elváltak szüleim,mostmár 19 éve. 2 évente egyszer beszélek zóta apukámmal,mert ő nem keres. Én már annyiszor kerestem,hogy meguntam és inkább próbálom nélküle élni az életem,bármennyire rossz is. 3 hete elkezdtünk üzengetni,akkor bevallotta,hogy mindent elrontott,még nagyon régen,de szeretné ha újra kezdhetne mindent,új korszak kezdődne a kapcsolatunkban. Ez volt 2.5 hete,azóta csak én keresem,írok neki,hogy mikor találkozunk,de sok munkára hivatkozik. Miért csinálja ezt? Mit tehetnék?
2017. jún. 26. 21:30
 1/7 anonim válasza:
54%

Háát.. egyértelműen látszik, hogy bánja a történteket. Szerintem azért sem akar találkozni, mert szégyelli hogy ilyen kapcsolatotok van. Ha találkoznátok is, nem lenne közös témátok. Nem is ismer, semmit nem tud rólad.. ebből lehetetlen lenne normális apa-gyermek kapcsolatot kialakítani. Elkésett, már felnőttél. Az elmúlt 19 évben miért nem jutott ez eszébe..?

18/F

2017. jún. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos nem tehetsz semmit. Ha valakinek hiányzol, talál rá alkalmat, hogy találkozzon vagy beszélgessen veled. Próbáld meg elfogadni ezt, tereld el a figyelmed más dolgokkal. Legyél sokat együtt más családtagokkal, pároddal ha van, barátaiddal, ők sokat tudnak neked segíteni lelkileg.
2017. jún. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Ne higgy neki! 5 percre megszállta a szentlélek, talán be volt rúgva. Aztán kijózanodott és rájött, hogy túl sok energia lenne törődni veled. NE DŐLJ BE NEKI!!!
2017. jún. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
87%
Szia! Azon az állásponton vagyok, hogy mindenkinek arra van ideje, amire akarja, hogy legyen. Ismerős a helyzet, hiszen nekem a nagyimmal van így, évente 1x látom, ha pl. ballagás van vagy ne adja Isten temetés...sz*r helyzet mit ne mondjak. De ha valakit nem érdekeltünk 19 éven keresztül, nem is érdeklünk ma sem, akkor sajnálom, hogy azt kell mondjam, de nem is fogunk érdekelni. Kérdésedre válaszolva, azért teszi mert benne van, hogy van egy gyermeke, néha-néha eszébe jut, és semmi több. (szerintem) Te annak érdekében, hogy jobb legyen a helyzet az ég világon semmit nem tudsz tenni. Erőltetni nem tudod, és nem is érdemes, ahogy olvasom. Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe vagy te is, de együtt kell élni vele, idővel hidd el, jobb lesz. Ha nem bírod ki, hogy ne beszélj vele, keresd fel üljetek le, próbáld vele megbeszélni, de mint mondtam, van amit nem érdemes erőltetni. Ahhoz, hogy javuljon egy bizonyos dolog 2 ember között, ahhoz nem elég 1 ember. :)
2017. jún. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Szia, szerintem se várj tőle sokat.

Nekem is elváltak a szüleim, és 16 éves koromban írt, hogy találkozznk majd, legalább 2 percre, nem akartam, de végül megbeszéltük mikor, hol. Azon a napon ott vártam rá egy órát a hidegben, hívtam telefonon nem egyszer. Azóta letiltottam, esélyt sem adok rá, hogy keressen.

Valószínűleg a te apádra is csak valamiért rájött az 5perc, ha nem így lenne, akkor már megoldotta volna a találkozást, sajnálom. Egyébként 19 év alatt már bőven rájöhetett volna, hogy mindent elrontott.

2017. jún. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenki úgy van beprogramozva, hogy szereti a szüleit, és viszont szeretik. Édesapád is szeret, de a maga módján, egyes embereknek az êrzelmi intelligenciájuk elég alacsony, és nem is értik meg az érzelmeket, kapcsolatokat. Nagyon nehéz, de próbáld meg túltenni magad rajta, ne gyűlöld meg apádat saját magad miatt. A ti elveszett kapcsolatotokat majd a gyermekeidben tudod majd kijavítani, megélni.
2017. jún. 27. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Biztos volt egy kis szívritmus zavara, mikor próbált jóban lenni veled, és betojt, hogy nem lesz ki ápolja majd, ha lerottyan. Emiatt smúzolt neked akkor.

Aztán jobban lett, és változatlanul nem érdekled.

Ne dőlj be neki.

Csak azt szeretné, hogy ha lerottyan, ápoljad. Annak ellenére, hogy mikor kisgyerekként te voltál beteg, anyád ápolt téged, apád le se szórta, hogy a világon vagy.

2017. jún. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!