Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám hipochonder, mit tegyek?

Apám hipochonder, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Idén halt meg nagymamám egy súlyos betegségben. Nagyon megviselte apukámat, és sajnos nem lehet vele a bajaimról beszélgetni. Ha felhozom, hogy fáj a fejem, akkor kiakad. Ha nem bírok, akkor is kiakad. Múltkor általános kontrollra kellett mennem az orvoshoz, és szinte kiabált rám, hogy nincs nekem semmi bajom. Mit tudnék vele tenni? Még vár rám pár nőgyógyászatu kivizsgálás, amit megprobáltam eltitkolni, de észrevette a beutalót az asztalon, úgyhogy újból kiakadt, hogy minek nekem nőgyógyászhoz menni. Feleslegesen magyarázom, hogy az általános prevenció szükséges, de folyamatosan szorong. Van erre valamilyen megoldás?
2017. jún. 27. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi köze a hipochondriához.
2017. jún. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Olvass utána, hogy mi az a hipochondria. Apád nem az.
2017. jún. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
nemtörődöm esetleg..
2017. jún. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Elnézést a fogalomzavarért: akkor aggódó,szorongó
2017. jún. 27. 20:56
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Apukád az egyik előző hozzászólással ellentétben nem nemtörődöm, hanem retteg. Retteg, hogy te is beteg leszel, és téged is elveszít. Ezért tagadja a valóságot önmaga előtt is. ezért próbál úgy tenni mintha az egészségügyi gondjaid nem léteznének. Tudom hogy közhely, de valahogy el kellne e érni hogy fogadja el egy szakember segítségét, mert a szorongása elég súlyosan kihat a hétköznapjaitokra.
2017. jún. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!