Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítsen valaki! Hipochonder...

Segítsen valaki! Hipochonder lettem a gyerek mellett, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éve vagyok itthon kislányommal. Van társaságom, sokat járunk emberek közé. Sokat olvasok amikor alszik a kicsi és sportolok is. Végis minden egyes nap aggodom valamin. Ezek általában valami betegségek. Utánanéztem a neten és minden arra utal, h hipochonder lettem. Volt valaki ilyen helyzetben?mi segített a szakemberen kívül. Az sajnos nem fér bele anyagilag az Sztk-s meg több hétre-hónapra ad csak időpontot.

Szeptembertől megy oviba az még 3 hónap, addig hogy vészeljem át? nagyon kérem, aki volt hasonló cipőben írja le, h mi segített, már nagyon kétségbe vagyok esve.

köszönöm



2017. máj. 30. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:
80%
Te szorongsz inkább,mintsem hipochonder vagy!Keress fel egy pszichológust,ő segít neked!Ha nem kapsz segítséget elhatalmasodhat rajtad,akkor később nehezebb lesz.Addig pedig tudatosan kerüld el az a betegségekről szóló "olvasnivalót".
2017. máj. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia, kicsit hasonló a helyeztünk, mielőtt a fiam bölcsibe ment próbáltam felkészíteni magam lelkileg, őt fizikailag a sok betegségre. Hát bevallom, így utólag nem is tudom, hogy éltük túl azt a fél évet, állandóan beteg volt, kezdődő tüdőgyulladás, hányás-hasmenés, mindenféle nátha, mandulagyulladás a legvégén meg szalmonella, kiszáradás, kórház. Iszonyúan kimerültünk mindketten, de amikor már az immunrendszere végre kezdte venni az akadályokat, na onnantól már simább ügy volt. Mondjuk az közel sem biztos, hogy te kislányod ennyit lesz beteg, mint az én fiam! Én is rettenetesen rágörcsöltem minden betegségre, de az idő múlásával azért csökkent, amikor már rutinosabb lettem, hogy mikor mit kell csinálni, mire mit adhatok neki. Tudom írtad, hogy magánúton nem fér bele, de esetleg a pszichológus helyett felkereshetsz egy kineziológust is, elég jól tudják oldani a szorongást. Minden jót nektek!
2017. máj. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!