Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hipochonder vagyok, és mindenf...

Hipochonder vagyok, és mindenféle halálos betegségeket képzelek be magamnak, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most pl az arcomon levő apró értágulatokból kikövetkeztettem, hogy májrákom van, illetve Csernobiltól pajzsmirigyrákom. Tudőrákos is vagyok, illetve petefészekdaganataim is vannak. Egyszer ajándékba kaptam egy Mongóliában készített dísztárgyat, akkor teljesen meg voltam győződve róla, hogy a felhasznált nemezbe pestist hordozó bolhák petéztek, és belementek a macskáimba,akik most halálos fenyegetést jelentenek nemcsak rám de egész Magyarországra, sőt Kelet-Európára is ezáltal. Ha az utcán megnyal egy kiskutya, akkor kitalálom, hogy a gazdája nem adta be neki a veszettség elleni védőoltást, és most a nyálával halálos vírust ragasztott rám. Ha beadta neki, akkor is, mert természetesen az oltóanyag lejárt szavatosságú volt, így nem fejtette ki a hatását. A földimogyorót ebolás csomagolómunkások taperolták, meg különben is aflatoxinnal szennyezett, így semmiféle olajos magvat nem eszek. Ha lehorzsolom a bőröm, tetanusszal fertőződik, a szomszédnéni házi lekvárjától pedig botulizmust kapok. Az alkoholos italokat rosszul készítették, még a boltiakat is, így azok metillel szennyezettek, amitől megvakulok. Minden egyes tej-és hústermék szalmonellával fertőzött. Gyógyszereket nem szedek be, mert a mellékhatások közül kivétel nélkül mind oda fog verni, még akkor is, ha azok 1 millió emberből egyet érintenek. És még sorolhatnám. A kérdés: HOGY LEHET ÍGY ÉLNI? Minden, amit leírtam, teljesen valós forgatókönyvként lejátszódott már a fejemben, és vannak folyamatosan visszatérők is. Mi a francot csináljak ezekkel a nyomasztó gondolatokkal?

2017. jún. 24. 00:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt egy jó pszichológus meg tudja oldani! Gratulálok a felismeréshez!
2017. jún. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szenes43 ***** válasza:
Szerintem túl élénk a fantáziád ami nem lenne baj csak önmagad ellen használod. Valami alkotás felé kellene terelni és gyümölcsöző lenne. Magánvéleményem,javaslatom a következő: tanuld ki és sajátítsd el valamely természetgyógyász kezelési módot és igyekezz a rászoruló embereken segíteni. Ekkor a saját képzelt "betegségeid" helyett külső emberek baján munkálkodsz. A magadé eszedbe sem jut.
2017. jún. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Oh, ez durva. De lehet rajta segíteni.

Én kényszerbeteg vagyok, és volt sok hasonló gondolatom, de elmentem orvoshoz, gyógyszert szedek, és most már sokkal jobban érzem magam! Neked is javaslom, hogy keress fel egy pszichiátert.

2017. jún. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, megprobalok keresni valami agyturkaszt.
2017. jún. 24. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!