Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell ekkora cirkuszt...

Miért kell ekkora cirkuszt csinálni egy hajvágás miatt, meg pszichológussal fenyegetni? Tényleg ilyen nagy gond lenne?

Figyelt kérdés

15 éves korom óta ugyanolyan a hajam, 4 hetente festettem világosbarnára. Hosszú is volt már, majdnem a derekamig ért.

Tegnap mentem fodrászhoz és egy hirtelen ötlet miatt levágattam ilyenre : [link]


És világosbarna helyett befestettem vörösre (kb ilyen [link] ) .


Bárki látta, mondták, hogy nagyon szép, meg jól áll és én is így gondolom, pedig amúgy nagyon kritikus vagyok a külsőmmel. De anya ki van borulva, hogy mégis mit csináltam magammal, meg hogy ez szörnyű, ha még egyszer ilyenre csináltatom, nem fizeti ki a fodrászomat, meg hogy ez azért van, mert vége lett a "kapcsolatomnak" és ezt képtelen vagyok feldolgozni, elvisz pszichológushoz, meg ilyenek. Aztán ma látták mamáék is és megint kezdődött, hogy mi történt a gyönyörű hajammal, elcsúnyítja az arcom, a rövid haj nem egy ilyen fiatal lánynak való (19 vagyok...). Úgy viselkednek, mintha nullással nyírtam volna meg magam a fürdőszobában.


Máshol is ez van egy sima hajvágás és festés miatt?


2017. jún. 30. 14:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Mert sokkolta, hogy szembesülnie kellett azzal, hogy felnőttél és nélküle hozol döntéseket. (Jól tetted, ideje volt.)
2017. jún. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Nálam pont fordítva van, bár én hímnemű vagyok. Növesztem a hajamat, és minden nap el akartak zavarni fodrászhoz. Minden egyes ilyenből patáliát csaptam, és leszoktak róla. Most meg már tetszik nekik :D

Majd nálad is megszokják, hogy ez van és kész.

2017. jún. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
96%
19 évresen azt teszel a hajaddal amit szeretnél. Mondhatják hogy nekik nem tetszik, de nem is kell, elég az is ha neked tetszik. A te hajad nem az övéké. El kell fogadniuk hogy ez vagy te, neked ez tetszik. És a változás amúgy sose árt szóval..
2017. jún. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
10%

Azért szólhattál volna előre, elég sokkoló, amikor az ember nem ismeri meg a saját gyerekét, aki barna hosszúval megy el és vörös vállig érővel ér haza...


Egy kis empátia ítélkezés helyett sokszor javít a kapcsolatokon.


Értem én, hogy 19 vagy és nagylány, és azt csinálsz, amit akarsz, és mindenki tehet egy szívességet... de azért mégiscsak egy család tagja vagy, egy közösség része. Nem gondolod, hogy beszélgetni érdemes lett volna velük erről? Nem engedélyt kérni, hanem tudatni, hogy gyökeres változásra készülsz, ne döbbenjenek már meg ennyire.

2017. jún. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A hirtelen ötlet alatt azt értem, hogy a kocsiban jutott eszembe, hogy talán másmilyen is lehetne.
2017. jún. 30. 14:36
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Jó az, ha megbánnád majd visszanő :D
2017. jún. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

4-es, miért kellene bejelentenie? Anyja sem jelenti be, hogy lányom, ma fodrászhoz megyek ilyen és ilyen hajjal várj haza... nevetséges még a feltételezés is, hogy puncsoljon anyucinak.


Kérdező: helyes, állj a sarkadra, nem gruppenszexben vettél részt, vagy ilyesmi, ez csak haj.

2017. jún. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Egyébként szerintem tök vagány, én övidebbre vágatnám szívem szerint, de a párom kitérne a hitéből, szerintem :D
2017. jún. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Normális reakció. Én külön élek, felnőtt fejjel vágattam le 4 éve a hátközépig érőt bubira. Imádom, jól érzem magam, és rendszeresen járok fodrászhoz, karbantartani a formát. A családom a mai napig minden alkalommal megjegyzi, hogy ugye hagyom végre visszanőni, mert olyan szép volt. Ők kitartóan reménykednek és nyaggatnak, én pedig türelmesen mosolyogva mondom minden alkalommal, hogy akkor is rövid lesz, legyen nekik olyan, ha annyira oda vannak a hosszúért. Sosem értik meg, így esélyes, hogy anyukádnak is nehéz lesz elfogadnia.
2017. jún. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
14%
Intelligens együttélésről, tiszteletről, normális kommunikációról beszélek és nem engedélykérésről és puncsolásról. Ha szerinted a kettő ugyanaz, akkor nálatok sincs minden rendben otthon. És igen, szerintem fura, ha valakivel együtt élek, és úgy jön haza, hogy leütném az első üveggel, ami a kezem ügyébe kerül, mert nem ismerem fel.
2017. jún. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!