Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak a gyerekeimmel...

Mit csináljak a gyerekeimmel a szünetben?

Figyelt kérdés

Itt a nyári szünet és idén az egészet itthon töltik. A nagy lány 17 éves, a kicsi 12. A nagy szeretett volna dolgozni menni, de úgy gondolom ráér majd egész életében, és egyébként sem volt még soha. Az itthoni munkát se úgy csinálja meg ahogy én mondom, hanem a maga feje után, akkor hogy lenne képes felelősségteljesen munkát vállalni?

Tavaly anyumnál voltak és eddig mindig, de mostmár nem vállalja őket mert ő is akar egy szabad nyarat.

A táboros lehetőség is kilőve mert nem merem elengedni őket úgy, hogy nem felügyelhetem, hogy mit csinálnak.

Hova vigyem őket akkor?



2017. jún. 29. 19:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
99%

Mit akarsz felügyelni pl a 17 éves gyerekeden?

Ketten együtt nyugodtan lehetnek otthon, annyira azért a 12 éves sem kicsi, hgy ne lehetne délelőtt nélküled a nővérével.

2017. jún. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%

Fú, tedd őket a fenekedbe akkor!

17 éves igenis mehet nyári munkára, most kell felelősséget és önállóságot tanulnia, nem akkor, amikor ott áll majd egyetem után, de egyik munkáltatónak se kell, mert nincs semmilyen tapasztalata. A kicsi meg nyugodtan mehet táborokba, napközis foglalkozásokra.

Nem újszülötteid vannak.

2017. jún. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 MR.X. ***** válasza:
38%
A családnak esetleg van barátja aki szívesen fogadná őket? Esetleg mi lenne, hogyha a nyarat most együtt töltenétek? A nagyobbik lány valószínűleg csavarogni fog a barátnőivel...arra nem nagyon lesz gondod! A kisebbikkel meg mondjuk társasjátékozhatnál! Hidd el egy idegen környezetben egyébként máshogy dolgozna a nagyobbik lányod! Otthon "megtehet" bizonyos dolgokat amiket máshol nem merne! Remélem tudtam segíteni! :)
2017. jún. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
99%
Ez csak kamu lehet.
2017. jún. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
99%

Első vagyok. Ha pedig nem tetszik, ohgy csinálja a házimunkát, ne várd el tőle. Örülj, ohgy megcsinálja, nem úgy, mint egyes gyerekek. Miért is kéne úgy mosogatnia, ahogy szerinted jó? 17 éves! Önállósodnia kéne, de a jelek szerint te ebben iszonyatosan lekorlátozod.

Direkt jót tenne nekik, ha otthon lehetnének ketten, nem a szoknyád mögött van már a helyük.

2017. jún. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%
Mi a tesómmal már 7 évesen hegymászótáborba mentünk. Mi az, hogy egy 17 éves nem mehet sehova? 1 év múlva 18 és mehet egyetemre egy másik városba albérletbe. Csak úgy szólok, hogy rengeteg ismerősöm van, akit otthon ugyanígy visszafogtak és ahogy kiszabadultak otthonról, mindent kipróbáltak, amit eddig nem tettek és valszeg meg se tettek volna normál esetben. Dolgozni meg hagyj menjen, annál jobban fogja értékelni a tanulást, én minden nyáron kukoricát címereztem meg szilvát válogattam diákmunkán, most kutató vagyok, hogy soha ne kelljen ilyen aljamunkát végeznem
2017. jún. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a problémám, amikor egyedül vannak otthon, mert már elég nagyok. Hanem amíg iskola volt legalább egy kicsit egyedül lehettem és nyáron meg a nagymamájuk volt velük.
2017. jún. 29. 19:36
 8/24 anonim ***** válasza:
99%
Hmm érdekes. Lehet én vagyok csak rosszul nevelve de én diákmunkázom, és egyáltalán nincs hátrányomra az hogy nem úgy csinálom a házimunkát ahogy anyám szokta. Mi van akkor ha máshogy csinálom? Attól még megcsinálom. A gyárban is azt nézik hogy a lehető leggyorsabb tempóban csináld és jól. Azt hogy milyen technikával szerintem édes mind 1. És a tábor?? Szintén megyek. De már 9 évesen voltam. Túlzottan félted, aztán pont ezért nem lesz önálló. 17/L
2017. jún. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%

Na a "mintaanya".

Talán már nyűg lett a saját gyermeked.... pff...

2017. jún. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
97%

Had menjen a 17 éves dolgozni. Pénzt akar hát keressen.

Nem muszály rendes diákmunka, valami "maszekolás"

2017. jún. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!