Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Gyerekek" nektek van olyan...

"Gyerekek" nektek van olyan hobbitok, amit a szüleitek nem néznek jó szemmel?

Figyelt kérdés
Példának okáért itt vagyok én 23 évesen és az öcsém 19 évesen. Nos én egy elég veszélyesnek mondható sportot űzök, ugyanis downhillezek. Erre persze nagyon sokat költök, csak a bicikli volt 380ezer használtan. Szinte mindig megkapom, hogy egyszer kitöröm a nyakam, meg jó biciklit lehet kapni 40ezerért is. Öcsém pedig a kések/bicskák megszállottja. Persze nem az Tescoban kapható konyhakések, hanem magyar mesterek által készített remekművek. Lovász, Kocsis, Boznánszky stb. Persze ő is megkapja, hogy minek ilyen hülyeségekre költeni. Nektek is van olyan hobbitok, amit a szüleitek hülyeségnek tartanak és ezt sokszor szóvá is teszik?

2017. júl. 1. 15:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
63%
Büdös paraszt lepontozó barmok vagytok.
2017. júl. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen. 12 éves koromtól fogva nagyon szerettem programozni, órákig képes voltam gondolkozni egy problémán. A szüleim ebből csak azt vették észre, hogy "már megint a gép előtt b_szod a fajtádat, ahelyett, hogy csinálnál valami értelmeset". Mikor egyetemre mentem, az bár nekem nem ment olyan jól, így mindig azt hallgattam, hogy "sose lesz diplomád, mit fogsz kezdeni magaddal az életben?".


Azóta felnőttem, most vagyok 23 éves, programtervező informatikus szakon lediplomáztam és a kezdőfizetésem annyi, mint a szüleimnek összesen, és még a cafeteriámat nem is számoltam bele.

2017. júl. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem lájtosabb hobbijaimra fújnak


Scrapbookozás: túl drága, semmi értelme nincs (én alapvetően kötődöm tárgyakhoz, így egy szép scrapbook album nekem örök kincs, ők még a gyerekkori képeink nagy részét is kidobták, mert "felesleges"

Sminkelés: minek költök ennyit, sminkmestereknek van annyi cuccuk, mint nekem... (az utolsó mondat úgy, ahogy van, f..ság... emlékeznek vmire, amit 2 évvel ezelőtt vettem, de nem tudják, hogy már elhasználtam azóta... és ha több sminkem van, mint egy átlag nőnek, akinél az kimerül a szemceruzában és a spirálban, mi van? nekem ez okoz örömet, de cserébe nem cigizem és kávézom pl)

Olvasás: magát az olvasást nem fujjogják, de azt, hogy vásárlok magamnak könyvet, azt igen, mert drága meg porfogó. Én szeretem a fizikai könyveket (pedig e-könyvolvasóm is van), szeretem kitenni őket a polcomra, és amúgy sem tudok könyvtárba járni.

2017. júl. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
13%

Mániákusan szeretek ruhát vásárolni. De nagyon komolyan! Megnyugtatja a lelkemet. Anya mindig hülyének néz, mikor már bõvítem az amúgy is dugig lévõ ruhatáramat.

Minden ruhát maximálisan kihasználok. Egyszerűen csak imádok vásárolni!

2017. júl. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Metionin ***** válasza:
100%
Olvasás és rajzolás. Gyerekkoromban állandóan ment a lelki zsarolás, hogy "na majd meglátom hogy felelsz holnap" stb. Sosem hitték el, hogy már kész a házim vagy hogy megtanultam az anyagokat, mindig próbálták rám bizonyítani, hogy a tanulmányaim rovására mennek az ilyen haszontalan dolgok. Amúgy mindig kitűnő voltam, versenyekre jártam, de ha egy hiba volt valamelyik dolgozatomban, az biztosan azért, mert "firkáltam vagy hülyeségeket olvastam" tanulás helyett. Énekkarba is jártam de otthon gyakorolni nem lehetett, mert hülyeség. Ellenben ők ordítozhattak egész nap. Gimis koromban íjászkodni kezdtem, ezzel meg az volt a probléma, hogy be kellett járnom miatta a városba (ahol a gimi is volt) és hogy a plusz utazás időt vesz el a tanulástól. Az eredményeim persze nem változtak. Kb. mire elmentem egyetemre és koliba költöztem, szűnt meg ez a dolog, onnantól kezdve nem látták hogy mennyit foglalkozom ezekkel a dolgokkal, a jegyeim meg jók voltak, szóval megvolt a béke.
2017. júl. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

#4

Veszelyesen elsz

:DDDD

2017. júl. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
86%
extrém helyeken sz-_rni, pl:kinti konténer, háztető stb
2017. júl. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
80%

Én tehervonatokat szeretek nézni.

Szeretem figyelni azokat a hatalmas szerelvényeket, ahogy a síneken gördülnek egymásután és szinte végeláthatatlan hosszúak.

Nagyon nem szeretik, azt mondják, hogy haszontalan dologra fordítom az időt.

2017. júl. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
80%

Lovaglas. Imadok lovagolni, az a heti 1, neha 2 ora az eletem fenypontja. Nincs annal szebb erzes mint egy 600kilos erzo leny hatan vagtatni a nyilt mezon.

Na ezzel "idegelem" a szuleimet. Szerintuk a lovaglas unalmas, ertelmetlen, draga es raadasul veszelyes is. Penzt nem adnak ra kulon, az ebedpenzembol sporolom ki. Emiatt foznom Kell magamra, Ami olcsobb, de ettol megint Begurulnak, hogy befoglalom a hutot a kajasdobozaimmal es a konyhat. Nem egyszeru a helyzet, sokszor el sem mondom nekik, ha lovagolni megyek, mert akkor kapom a megjegyzest, hogy "erre van penzed?" Meg hogy "az hianyzik hogy osszetord magad". Eletem soran egyetlen egy lovas edzesemet sem neztek meg meg soha. 19L

2017. júl. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!