Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy nevelitek gyerekeitek,...

Ti hogy nevelitek gyerekeitek, vagy hogy nevelnek titeket a szüleitek így nyáron, milyen szinten korlátoznak titeketr? (Több lent! )

Figyelt kérdés

:) Gondolok itt:

számítógépezés korlátozására

lefekvésre/kelésre

és házimunkára

de leginkább az első kettő érdekel. Van akinek egyáltalán nem kérnek/korlátoznak semmit?


Remélem jó témához raktam a kérdést.. 16/L


Én:

Gépen:

2 órát játszhatok/filmezhetek/SZÓRAKOZHATOK!! a gépemen :'(( tragédia.. olyan napokon amiken nincs programom télleg


2 órát szerezhetek információt rajta(ezért elkezdtem sűrűbben gyakorikérdésezni) xD


1 órát tanulhatok rajta, de lehet több is csak akkor az össz 5 órából megy le, elismerem nem vészes csak függő vagyok.


Kelés: 9-kor legkésöbb

csak mert volt már h éjféltől du. 16-ig aludtam, rekordom.


Házimunka: Van egy táblázat amit vezetünk róla, bele írjuk a preceket, mindenkinek kell egyszer egy héten vacsit főznie(6-an lakunk a házban)


A kérdésre válaszoljatok légyszi..

<3



2017. jún. 17. 21:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
74%

Nincs számítógép korlátozás (a szüleim részéről), nem is hagynám, teljes egészében én vettem a gépemet. Ennek ellenére nem töltök betegesen sok időt gép előtt, magamnak tudom szabályozni.


Lefekvés/kelés szintén nincs korlátozva, ettől független én úgy érzem jól magam ha 10-11 között elmegyek aludni, 7-8-fél9 körül magamtól felkelek.


Házimunka: saját szobámat én tartom rendben, édesanyám sose panaszkodik rá, így gondolom jól csinálom. Főzni csak anyám szokott, jobb is így, mindenki más csak szenvedne vele+még ehetetlen is lenne.

2017. jún. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%

17/f nem tudom fontos e

#1 vagyok

2017. jún. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
68%

szia.

engem nem neveltek a szüleim, de kegyetlenül céltudatos vagyok, elértem minden célomat, kitapostam mindenből és mindenkiből.

a gyerekem viszont abszolút nem céltudatos, kifejezetten lusta.

ezért időrendszert vezettünk be nála.

azt jelenti, hogy neki is részt kell vennie a házimunkában, amiért időt kap.

az idő vezetve van egy füzetben, és az időt beválthatja számítógépes játékokra.

tehát pl. elmegy a boltba és vesz ami fel van írva neki, és kap érte fél órát.

elmosogat, kimagozza a meggyet és mindezért is kap időt.

könyvtárba járásért is kap időt, porszívózásért, stb. mind idő jár amit beválthat a számítógépen.

viszont egy nap 3 óránál többet nem játszhat, az email elolvasása és a barátokkal csetelés nem számít bele az idejébe, arra minden este kap fél-1 órát.

ez vált be.

amúgy 12 éves a lányom.

2017. jún. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Igen köszi! Jó neked, nekem sosincs kedvem lefeküdni hiába vagyok álmos, vonz az internet.. így hogy korlátozva van könnyebb, csak sz*r. A sorozatokban is mindig az anyák főznek és ha depizik az anya akkor rendelnek, én meg csak nézek, h a mázlisták, mindenkinél csak az anya főz?
2017. jún. 17. 21:38
 5/22 anonim ***** válasza:
69%

Én 20/L vagyok, már semmi szabályozás nincs (furcsa is lenne :D), de emlékszem mi volt 16 évesen.


- Számítógépezés: annyi volt a kikötés, hogy este halkan (skype, teamspeak, zene), amúgy nem volt megszabva.


- Lefekvés: Szintén semmi, csak suliidőbe volt annyi kikötés, hogy menjek el reggel suliba, ne aludjak el :)

Nyáron hajnali 7-ig is fent voltam, sorozatokat nézni.


- Házimunkával voltak elvárások azért, mert elég lusti voltam, de megbeszéltük, hogy a szobám rendbetartása alap, és azon kívül kb fél-1 órát segítek itthon.


- 16 évesen költöztünk el vidékre, addig a városba délutánonként-esténként kijártam sétálgatni, na, akkor nyáron is megszabta anya, hogy meddig maradhatok :D (kb. 10-11) Talán ez volt az egyetlen korlátozás.


Nálatok kicsit szigorúnak érzem. A házimunka elosztás viszont nagyon jó! Bárcsak itthon is ez lenne. Sajnos anyára marad minden, én meg egyetem miatt ritkán vagyok itthon, ha meg igen, akkor is csak jövök-megyek dolgozni.


Próbáld meg velük megbeszélni, hogy had tanuld meg magad beosztani az idődet. Én is eleinte mikor már nem volt korlát kirúgtam a hámból, sokáig fenn voltam, másnap, akár alvás nélkül mentem suliba, egésznap gép stb... De elmúlt az újdonság varázsa és lefeküdtem már 11 körül magamtól... sőt, nyáron is :D

2017. jún. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Második köszi, az jó, hasonló, picit durvább. Én kicsit szoc fóbiás vagyok, szval ez a barátokkal cseteléses új volt, én ha barátot hozok át, vagy skypolok vele, akkor bármennyit filmezhetünk/filmezhetek, szóval majd van egy barátnő jelöltem, ha sok időm lenne egy héten. :D
2017. jún. 17. 21:49
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

Szia! Már nem lakom a szüleimnél, de elmondom mi volt.

Gépezés: hétközben (suliidőben) 1 óra + sulis feladat ha volt. Hétvégenként kb 3 óra után már szóltak, hogy elég lesz. Említetted még a filmezést, esténként együtt nézett meg vmi filmet az egész család.

Kelés-fekvés: hétközben ugye suli reggel, akkor este átlagosan 11-kor feküdtünk, de előfordult hogy én 1-2 órakor. Hétvégente sokáig alvás, akár délig is. Kimenőm hajnali 2-3 óráig volt.

Házimunka: nem számoltuk sosem. Csak úgy emlékezetből osztottuk el (3-an vagyunk testvérek). Megterítés, ebéd/vacsi utáni asztalról való lepakolás, mosogatógépből kipakolás, teregetés, felseprés a ház előtt, fűnyírás. A porszívózást, feltörlést, vasalást, főzést főleg anyám csinálta, ritkán én (egyetlen lánygyermek), ha megkért rá.

Ha unatkozol du, keress vmi jó hobbit. Én a horgolást találtam. Nagyon menő toppokat lehet csinálni. Zene mellett tuti kikapcsolódás.

19/l

2017. jún. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
76%

Számitogepet annyit használok amennyit akarok, mert mindog a szobámban van a laptop, max ha nagyon felidegesitem anyát valamivel elveszi, de fel nap utan ugyis visszakunyerálom :D én inkébb telefonon csinálok mindent.

Igazábol nem szolnak, hogy meddig vagyok fent :D van, hogy fel12kor jovok haza este(ne go doljatok rosszra, egyszeruen csak az utcamban vagyok a barazokkal, csendes faluban lakom), kelteni viszont 8-9fele szoktak álltakávan, de van, hogy hamarabb.

Házimunkéban elég sokat segitek, minden nap a házat kitakaritom, emeleten, mivel csak a szulok es az en szobam van hetvegente. A kertben is sokat segitek, kapálok, gyumolcsot szedek, es eleg sok gyumolcsunk van, meg bármit, amit kell. Nagy az udvarunk is, azt minden héten 1x minimum elseprem. Ennyi.

15/l

2017. jún. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Harmadik, de szerencsés voltál. Jólvan. Legalább sokmindent fogok tudni főzni.

Negyedik az egy fair rend volt, a gépezés kicsit kevés, de gondolom te elvoltál. Köszi a tippet, majd valami hobbit tuti nézek.

2017. jún. 17. 22:05
 10/22 A kérdező kommentje:

Egy válasszal mindig elkések, mire kommentelek mindig ott egy újjabb lol, az infoszerzéses időm meg mindjárt letelik fuh. Szóval ötödik, vagyis ha az első válaszoló második "válaszát" is beleszámítjuk akkor hatodik:

Nekem nem szokták elvenni, viszont a közösségi helységben kell lennie az összes laptopnak/számítógépnek..., hogy figyeljünk a külvilágra is, van külön egy asztal nekik. Nemrossz, átlagos rend a tietek.


Najó köszönöm mindenkinek a válaszokat! Már kb látom a hasonlóságokat, de persze még jöhet :)

2017. jún. 17. 22:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!