Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves korig kérhet a...

Hány éves korig kérhet a gyerek pénzt a szülőktől? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés
Itt olyanokra gondolok mint pl ruha, szórakozás (pl mozi), nyaralás barátokkal, stb. 16 éves kortól? 18 éves kortól? Meddig kap a gyerek zsebpénzt és mikortól kell magának megkeresnie pl a mozipénzt? Tegyük fel, hogy a szülő és a gyerek még együtt laknak de a gyerek már elég nagy, 16-20 éves, ilyenkor mi a helyzet? Gyerekek és szülők is írhatnak hogy nálatok hogy megy!

2017. júl. 2. 13:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%
Véleményem szerint ha már dolgozik nem kérhet pénzt. M
2017. júl. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%
Így igaz. Ha már lesz saját jövedelme, akkor már nem illik pénzt kérni. De ha nem dolgozik és nem is tanul valaki, csak munkanélküliként tengeti az életét, akkor sem illik.
2017. júl. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
16 éves koromtól diákmelóztam így onnantól nem kértem pénzt semmire. Persze a sulis dolgokat, ruhákat(nem a 40 ezres cipőt meg 25 ezres farmert), gyógyszereimet, bérletet ők vették még ekkor is, minden mást én.
2017. júl. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%
Érettségi után már nem kértem pénzt. Egyetem mellett végig dolgoztam a ruhákat, szórakozást szinte teljes mértékben saját magam finanszíroztam. Utalvány formában kaptam kb 15.000 Ft-ot ruhára.
2017. júl. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Én most érettségiztem le, és elég bizonytalan vagyok ezen a téren, hogy bunkóság-e pénzt kérni a szüleimtől. Egyenlőre csak diákmunkázni fogok.
2017. júl. 2. 14:18
 6/18 anonim ***** válasza:
82%
23 évesen is kapok zsebpénzt mert egyetem mellett nem tudok dolgozni. Nyáron persze dolgozok de az megy a tandíjba
2017. júl. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Amíg suliba jártam, szoktam kapni anyától pénzt. Amikor diákmunkáztam, akkor is, de akkor már a kiadásaimra fordítottam amit kerestem. Kérni nagyon ritkán kértem, inkább gyűjtögettem, amit kaptam.
2017. júl. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Én règen mikor suliba jàrtam, sosem kértem tőlük pénzt. Mindig félretettem a szülinapkora, karàcsonyra stb kapott pénzt, és abból vettem magamnak néhàny dolgot. De ilyeneket hogy ruha, sulifelszerelés, mindig anya vette meg nekem. Mondjuk úgy konkrétan zsebpénzt sosem kaptam, csak néha kb 3 hetente adott kb 2000 ft-t. Ill a nagyszülők voltak akik mindig megdobtak pár száz ft-val ha nàluk voltam.

De érdekes módon most hogy már kèt éve nem élek velük és van sajàt keresetem, kértem már tőlük pénzt :D pl mentem hozzájuk látogatóba, de elfelejtettem hazafele a buszra pénzt betenni, akkor kértem tőlük. De nekik nem annyira jó az anyagi helyzetük (egyàltalàn nem rossz, de szerintem én több mindent engedhetek meg magamnak) így pl múltkor ruhát vásàroltunk anyummal, ès az övét is én fizettem. Meg általában az ő kutyájuknak én veszem a cuccokat, ők csak a kaját (mert én értek hozzá, ráadásul ilyen helyen dolgozom).

2017. júl. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig el nem kezd dolgozni. Az egyetem végéig a mi esetünkben. Nem szorulunk rá szerencsére, hogy a fiatalságát burger sütögetéssel meg szórólapozással kelljen töltenie.
2017. júl. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ez szülő függő.Nekem huszuonévesen is adtak, amíg tanultam, nem kellett kérnem sem. Bár volt saját megkeresett pénzem(amennyi suli mellett futotta), de ugyanúgy segítettek bármiben, nem volt az,hogy na már elmúltál 18, takarodj és tartsd el magad. De van olyan ismerősöm,akinél így történt, semmilyen segítséget nem kapott 16-17 éves kora után, mindent magának kellett fizetnie.

Szerintem az a normális,ha a szülő segíti a gyerekét amíg tudja. Amíg tanul a gyerek, addig én is segíteném,ha majd nekem lesz.

De mindenki más.Szerintem 16 évesen az a dolga a gyereknek,hogy tanuljon, ne az,hogy délutánonként dolgozzon suli után.

2017. júl. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!