Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szoktad megbeszélni a...

Hogy szoktad megbeszélni a pároddal a dolgokat? Ami komoly, de nem túl jó téma. Kiabálás van? Meghallgatjátok egymást? Belevágtok egymás szavába? ...

Figyelt kérdés
2009. márc. 28. 07:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha valami komoly dolgot kell megbeszélnünk, akkor normális hangnemben elmondjuk a véleményünket. Általában sikerül dűlőre jutnunk, de ha valamiben teljesen más a véleménye és én úgy érzem nekem van igazam, akkor megemelem a hangom ami neki nem tetszik és inkább nem szól olyankor semmit, én meg csak folytatom a magam igazát.:)

2009. márc. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A párkapcsolat lényege, hogy még a nem túl kellemes dolgokat is közösen (lehetőleg) kell megoldani, vagy legalább a másik támogatásával. Mi mindent megbeszélünk, próbáljuk segíteni egymást. Ha nem is értünk egyet, akkor is támogatjuk a másikat. Nem szoktunk kiabálni, csak ha valami apróságról van szó, ami komoly, abba nem. türelmesen végighallgatjuk a másikat.
2009. márc. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Maximális megértéssel és empátiával állunk hozzá a dolgokhoz, szinte soha nem emeljük fel a hangunkat (én többször, mint ő, pedig én vagyok a feleség :P). Én azt gondolom, hogy a hosszantartó párkapcsolat egyik titka, hogy ne a sérelmeink kerüljenek előtérbe, hanem a közös boldog pillanatok. Éppen ezért mindig meghallgatjuk a másikat, és ha nézeteltérés van, megbeszéljük, kinek mi lenne a jó és miért, és amennyiben lehetséges, törekszünk a kompromisszumos megoldások felé. Szerintem ez így korrekt.
2009. márc. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen így kellene,de ha olyan van,hogy a volt családja húzza le,ő meg nem veszi észre magát!?persze,hogy a kapcsolatunk rovására megy később!
2009. márc. 28. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!