Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha nem bírom...

Mit tegyek ha nem bírom vagyis kinem állhatom az apám új barátnőjét?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon nem szeretem az apám új barátnőjét.

Mondtam már apámnak hogy nem szimpatikus ,de ő csak azért is közös programokat talál ki. Persze ha azt mondom nincs kedvem akkor én vagyok a rossz meg a barátnőcskéje is elkezdi hogy gyere már tök jó buli lesz .

Meg apám ragaszkodik a közös étkezésekhez amit szintén utálok ,amúgy se szeretek társaságban enni nem hogy a barátnőjével egy asztalnál.

Mit tegyek nagyon idegesít.

15/l



2017. júl. 5. 22:21
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Tényleg jó hogy szól apámnak hisz felnőtt léttére árulkodni tud és mint írtam mondtam neki hogy nincs kedvem nem szeretnék menni és ötödjére mondja hogy jaj ez jó lesz még nyaggat na akkor mondom neki hogy hagyjál már békén nem lehet megérteni
2017. júl. 5. 23:57
 12/19 anonim ***** válasza:
96%

Nem lehet velük beszélni?

Megmondod, hogy elfogadtad, hogy együtt vannak, áldásod rájuk. Megadod a kellő tiszteletet és udvariasan fogsz vele viselkedni. De egyelőre nem szeretnéd, ha erőltetnék ezt a haverkidást, mert EZ az, ami neked nem szimpatikus benne. A jó viszonyt szeretnéd vele kialakítani te is, de ehhez neked az kell, hogy több levegőt hagyjon. Ha pedig szeretnél közös programot, akkor fogsz szólni. Pl. heti egy csajos program ellen nincs kifogásod, de mindennap sok.

Hagsúlyozd még egyszer, hogy nincs para, örülsz, hogy egymásra találtak, de neked nem megy ez a sok csajos program, még a barátnőiddel sem. Ezért nem akarod, hogy erőltesse.

Apád meg ismerhetne téged annyira, hogy most épp a morcos kamasz korszakodban vagy, amikor egyetlen vágyad, hogy hagyjanak élni, és kicsit békén kell hagyni.

2017. júl. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%

Ahogy olvasom, a hiba nem apád vagy a barátnője készülékében van.

Nekem 15 évesen is lesült volna a képemről a bőr, ha ilyen utálatos lettem volna, pedig épp morcos időszakomban voltam, nehezen illeszkedtem be a középsulis osztályomba, meg ugye a korra is jár az ilyesmi.

De ez a hozzáállás részedről csak butaságra utal. Tisztában vagyok vele, hogy egy gyereknek akkor kerek a világ, ha mindkét szülője vele van. Erre nincs számomra ékesebb bizonyíték, mint a saját lányom, aki még csak nyolc és fél hónapos, de tisztán érzékelhetően kiegyensúlyozottabb, ha apja is, anyja is egy légtérben van vele és nincs köztük feszkó. De egy tizenöt éves már nem nyolc hónapos, de még csak nem is nyolc éves. Több ész, több jóindulat és több érettség már simán elvárható tőle.

2017. júl. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 kovpet ***** válasza:
100%
Eeeeegen, épp emiatt nehéz párt találnia annak, akinek van gyereke.
2017. júl. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Oké megértettem hogy jó viszonyt akar csinálni de nekem ez sok .

Nem az a bajom hogy programokat talál ki hanem hogy mondom nincs kedvem de ő azért is nyaggat .

Beszélni velük jó vicc , az a baj hogy én megértem szeretik egymást de miért kell anyáskodnia felettem ?

2017. júl. 6. 13:30
 16/19 anonim válasza:
100%

Szia!

Kicsit ismerős ez a helyzet… Több dolog miatt is szervezheti apukád a programokat.

Gondolom szeretné ha megismernéd a baratnőjét,menj el adj neki egy esélyt. Nem lehetnek azok a programok annyira rosszak és apukád is biztos örülne. A barátnője meg… csak kedves akar lenni. A közös étkezéseket pedig ki lehet bírni. Én se szeretek,sőt utálok mások előtt enni,de azért nem nagy dolog.

Ha megmondod a véleményed az nem rossz,de ellenkez és ne állj a dolgokhoz negatívan. Attól nem lesz jobb.

Légy nyitott és adj nekik egy esélyt.

15/L

2017. júl. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

#16 köszönöm a válaszodat meg mindenkiét

Már mentem el velük nem egyszer pl.budai vár és lépcsők felénél elkezdi hogy ő ezt nem bírja ezt nem lehet megcsinálni persze én már a tetején vagyok ,és ezt mindig eljátsza így nem megyünk ilyen helyekre nagyon . Na meg egyszer mentem vele ruhát vásárolni na az volt az első és utolsó ,mivel kiválasztottak egy ruhát magamnak és hogy azt nem vehetem meg mert neki nem tetszik (előre megbeszéltük azt veszek magamnak ami megtetszik) erre kiválasztott egy ruhát nekem de mondtam hogy nem tetszik erre ő miért nem tetszik pedig olyan szép azt ott beszélt vagy 10 percen keresztül arról a ruháról én meg fogtam és haza mentem egyedül ,és akkor megfogadtam hogy az volt az első és utolsó ilyen alkalom

2017. júl. 7. 00:11
 18/19 anonim ***** válasza:
57%

Uhh szornyu onzo kamasz poloska vagy

Baratkozna veled a fene.

Hagynalak foni a sajat levedben ontelt bekepzelt kis liba.

2017. júl. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálam most kezd aktuálissá válni a helyzet ugyan így nem bírom az új nőcskét. Ha aktuális még veled ez a dolog és van kedved erről beszélni írj privátban vagy írhat bárki bármikor ezzel kapcsolatban :)


(Nagyon idegesítő ez a nő, nem bírom. Szerencsére nem is kell mert ha nálunk van nagy ívben elkerülöm és nem beszélek vele, de zavar a jelenléte. Apámnak jót akarok h ne ilyen nője legyen. Az előző barátnőjét anyámnál is jobban szerettem és nem tudom elképzelni, hogy nem ő lesz többet velünk. Na röviden ennyi :)

2019. jún. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!