Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszéljek apukámmal...

Hogy beszéljek apukámmal arról, hogy nem szeret?

Figyelt kérdés

Be kellett látnom, hogy az édesapám nem szeret. Ennek több okát is tudom, az évek során nekem ezek tűntek fel:

1. Mivel ő régen nagyon rossz tanuló volt, ezért azt akarta ,hogy én kitűnő legyek, de csak 4-es átlagom van.


2. Szerintem jobban örült volna egy fiúnak, mert őt taníthatná szerelni, barkácsolni de ezek engem nem annyira kötnek le. Régen vitt magával horgászni amit szerettem, de már meg se említi nekem ha megy.


3. Egyik nap megkértem apát ,hogy hozzon nekem ennivalót, mert a hűtőben csak tej és mustár volt. Erre apa felháborodott ,hogy miért nem mentem le én venni magamnak, pedig egy fillér se volt itthon, mert apánál volt a pénz mivel ő ment vásárolni. A mamámnak persze mindent hozott amit kért, de én semmit se kaptam és aznap este 8-kor ettem először.


Szerintetek mit kéne tennem? Sírás nélkül nem tudok erről beszélni vele, és ha sírok akkor sebezhetőbb is vagyok. Kiskorom óta gyülemlik bennem minden "gonoszsága" amit velem/ellenem tett, de mégiscsak az apukám, nem beszélhetek vele akárhogy.

15/L


2017. júl. 6. 01:59
 1/5 Pukifroccs válasza:
28%

Nemtudom , lehet 2x irtam ... szarakszik itt minden , biztossan szeret , eloszor is kitartast , masodszor , anyukadnak mondtad? mit szol ehez? a nagyszuleid ha mas nem , ok biztossan ott lesznek neked/ voltak / vannak...

Nekem ennel durvabb dolgok tortentek az eletben , lehet csak az ido segit , de az nincs rendben , hogy nem eszel.. beszelj anyukaddal... az fontos lenne , esetleg a legvegso begoldas ,hogy apukaddal.. eros legyel , es folyton az jarjon a fejedben , hogy megoldodik , apukad biztossan segit...15/F (Bocsi a helyesirasert es ekezetert) :D

2017. júl. 6. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Szia . Nekem is van kislányom ,tehát anyukaként írok neked ... Nagyon nem akarok bele merülni ,de lehet én így gondolom ,egész biztos ,hogy édesapád nagyon szeret téged .Még ezek ellenére is amit felvázoltál ... Vannak ilyen tipusú emberek mint apud ,elárulom valahol az én férjem is ilyen ..Egyszerüen nem annyira érzelmi beállítottságúak ,nem szeretik annyira kimutatni az érzéseiket ..Nem mondom azt ,hogy hagyd rá,törődj bele ..tudom hogy a te lelkedet z nagyon bántja és kikívánkozik belőle...Jómagam ,még felnőttként is nagyon érzékeny vagyok ...tudom mit értesz ezalatt ,hogy nem tudnád sírás nélkül elmondani neki ami bánt ...Én azt mondom ,írd le neki levélben ,hagyd ott ,ahol észreveszi ...elolvassa ,elgondolkozik rajta egész biztos .Én ezt tenném ...leírnám neki az érzéseimet .
2017. júl. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
35%

De, biztosan szeret téged édesapád, CSAK A MAGA MÓDJÁN. Nagyon sok szülő egyszerűen érzelmileg még nálad is (15 éves létedre) alacsonyabb szinten van. Ez bizony nagyon sok munkát fog még okozni neked is, meg a hasonlóaknak (én is átéltem tudom miről beszélsz). Sírjál nyugodtan, ha az segít, ha nem akarsz apukád előtt, akkor menj el előle, hogy ne lássa. Azt ne várd el tőle, hogy majd megérti az érveidet, amit ide is leírtál. Csak akkor mondd el neki, ha ez a te lelkeden könnyítene, ne azért, hogy majd ő most jól megtudja mit tett.

Sok erőt kívánok, veled vagyunk sokan, hidd el, nagyon sokan élnek át hasonlót, mint Te. :)

2017. júl. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kovpet ***** válasza:

Szerintem itt a kulcs a kommunikációban lenne.


Az, hogy egy szülő szeretné, ha a lánya kitűnő legyen, nem meglepő. Ha nem az, akkor nem az, a 4-es átlag is jó, úgy is hívják a jegyet, hogy "jó". Neki nem elég?


A horgászatot mondtad neki, hogy tetszik is hiányolod? Lehet, azt hiszi, hogy nem tetszett és ezért nem hív.


"Erre apa felháborodott ,hogy miért nem mentem le én venni magamnak, pedig egy fillér se volt itthon"


Amikor ezt elmondtad neki, mit válaszolt? Lehet, nem is tudta, hogy nincs pénz otthon? Vagy tudta, csak nem is gondolt bele, hogy te még fiatal vagy, nem dolgozol, így nincs pénzed? Gondolom, neki már 30 éve volt ilyen élménye utoljára.



"de mégiscsak az apukám, nem beszélhetek vele akárhogy"


Akárhogy nem, de komolyan biztos.

2017. júl. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Apukám ellenem hangolja az anyukámat, és apa nem képes elfogadni ha nekem van igazam.

Volt már ,hogy kiskoromban írtam neki levelet, elolvasta de semmibe vette és azt mondta hogy ne pazaroljam a papírt.

Ha szeret is, akkor azt szerintem nagyon egyedülálló, sajátos módon mutatja ki...

A ballagásom után kapott pénzből ruhákat vettem és apa meglepő módon elkísért, aztán 1 hónapig hallgathattam ahogy mindenkinek meséli ,hogy 4 órát töltött velem aznap, amikor abba az is benne volt ,hogy dugóba keveredtünk...

Azt ,hogy szeretnék vele menni horgászni, már felhoztam neki de mindig leráz és ha nyaggatom akkor meg azt mondja ,hogy kikapcsolja a netet, meg hogy hagyjam békén. :/

2017. júl. 6. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!