Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek beszéljek erről...

Szerintetek beszéljek erről apukámmal?

Figyelt kérdés

Leszögezem, nem vagyok már kisgyerek, 20 múltam, így talán egyesek számára komikisnak tűnhet a kérdésem.


Szüleim másfél éve elváltak. Mindkettejüknek van azóta új párja. Apukámnak szinte rögtön lett.

Előtte MINDENT megbeszéltünk. Ő (volt) a legfontosabb az életemben, akiért bármit megtennék, a példaképem, az "istenem". Komolyan, a legjobb apuka (volt) a világon, akit csak el tudtam volna képzelni.

Olyanokat mondott még a válás közepette, hogy ha én azt mondanám, hogy költözzünk el ketten egy másik városa, akkor nem érdekelné semmi, menjünk, meg hogy ironikus, hogy ebből a szar házasságból származik a legjobb dolog az életében: én. Azt is mondta, hogy én vagyok az egyetlen ember, aki igazán ismeri.


Szóval tényleg különleges (volt) a mi kapcsolatunk.

Csak amióta van ez az új nő, azóta minden más. Az egyszerűség kedvéért nevezzük Andinak a hölgyet. Korban közel vannak egymáshoz (5 év van köztük), teljesen aranyos, kedves, nyitott a nő. Szeret engem, és én is kedvelem. Ő mindent megtesz azért, hogy apukám "ne hanyagoljon el". (Ha pl. ott vagyok apánál, akkor nem "zavarja telefonon".)

Azonban Andinak van egy kislánya, 3 éves. Apukám nagyon odavan érte. Mostmár nem rólam beszél, nem velem büszkélkedik, hanem a kislányról. Én is imádom ezt a gyereket, ne értsétek félre, csak..

Úgy érzem, hogy ők hárman egy család és én ebbe nem férek bele. Hogy apukám már "nem szeret", mert én a régi életére emlékeztetem. Kicsit azt érezteti velem, hogy nyűg vagyok, hogy miattam nem lehet mindig Andival meg a kislánnyal.


Anyagilag mindent megad nekem (támogatja az egyetemet is, nem is kevés pénzzel) és minden este felhívjuk egymást, de ha rólam beszélünk, akkor kimerülnek a válaszai "aha"-kban, és "értem"-ekben.


És nekem nagyon hiányzik. :( De látom, hogy olyan boldog most! Csak bánt, hogy én ennek nem lehetek a részese.


Beszéljk vele erről, vagy.. önzőség lenne?


2016. nov. 28. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem apukád úgy van vele, hogy te már felnött vagy, ezért nem gyerekként kezel, hanem mint egy érett embert.


Emellett az, hogy mindennap felhívod, enyhén szólva túlzás, ezért is nem beszélget veled, csak elviseli a hívásokat, mert nem akar megsérteni (és ezért nem szólneked) azzal, hogy heti egy-két alkalom böven elég lenne, föleg, hogy igazán nincs is miröl beszélnetek ilyen gyakran.

Az, hogy az egyetemen kivel mit beszélgettél, mit ettél, stb nem igazán érdekfeszítö számára, (gondolj bele, ezt hallgatni mástól neked is unalmas lenne) ami fontosabb, az a jelen és a mostani család/gyerek.


Neked kellene tényelg elfogadni, hogy neki van új családja és hogy te már nem a kisgyereke vagy, hanem - ha nem rontod el azzal, hogy túlságosan rátelepszel -, a felnött gyereke (lánya?), aki inkább a baráti kategóriába tartozik.

2016. nov. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem én hivogatom minden nap, hanem legtöbbször ő hív engem. :) Azt mondta, hogy sose legyen olyan nap, amikor nem beszélünk.


De amúgy nem értem, hogy azért, mert elmúltam 20, miért ne igényelhetném a társaságát, figyelmét.

Nem az egyetemi eédemet diskuráljuk meg, hanem mindent. Az ő munkahelyi problémáitól kezdve a poltikán át, bármit. Vagyis régen így volt. Mostmár nem lehet semmiről se beszélni, csak az Andiról és a kislányról. Más téma egyáltalán nem érdekli.

2016. nov. 28. 10:09
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg beszélhetnél vele erről.

Ráerőltetni persze nem lehet az érdeklődést, ha már nem jön tőle természetesen, akkor el kell fogadni. De lehet, hogy észre sem veszi, hogy neked még igényed lenne a figyelmére - miközben sok kortársad épp, hogy el akar távolodni a szüleitől.

Szerintem nem gáz, ha egy gyerek fenn akarja tartani az érzelmi viszonyt a szüleivel (sőt, a szülő örülhetne neki - itt most persze nem az extrém esetekre és nem az élősködésre meg az energiavámpírkodásra gondolok). Mindig azzal jönnek, hogy egy szülő élete végéig támogassa a gyerekét, de ilyenkor miért is mindig csak az anyagiakra gondolnak?

2016. nov. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem javasolj neki valami olyan közös programot, ahova elmehetnétek 4-en, hogy legyen ott mindenki, akit szeret.

Ha el tudod fogadni az új párját és a kisgyereket, akkor tedd meg ezt, egy ilyen program élmény, jó irányba befolyásolja a ti kapcsolatotokat is, mert látni fogja, hogy szereted őket.

Másrészt, ha nincs közös terv, persze, hogy nincs miről beszélgetnetek naponta. Javasold, hogy menjetek el egy programra, fürdőre, vagy étterembe, vagy más olyan helyre, ahol lehet azért beszélgetni is.

2016. nov. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szoktunk járni közös programra. 4-en is (5-en is, ugyanis van egy édestestvérem is, de ez nem lényeges a probléma szempontjából). De akkor általában az van, hogy én a kislánnyal vagyok, játszok vele,vigyázok rá (persze szívesen, mert imádom). Ő meg az Andival andalog mögöttünk.

Kicsit bébysitternek érzem magam néha.


Félreértitek, van miről beszélnünk, csupán az nem érdekli, hogy mi van VELEM. (Jajj, de önzőnek hangzik.. De akkor is így élem meg)

Tehát van, hogy 35 percet beszélünk este, de van, amikor felhív és épp beszélek hozzá, erre beleszól, hogy mindjárt visszahílak, az Andi keres a másikon és csak úgy leteszi.


Talán csak nehéz elfogadnom, hogy nem én vagyok neki a legfontosabb.


Remélem, nem tűnök nagyon gyerekesnek!


Köszönöm amúgy a válaszaitokat, már kicsit nyugodtabbnak is érzem magam. Jól esett kiírni és olvasni, amiket írtok! :)

2016. nov. 28. 11:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem Apukád úgy gondolja, hogy felnőttél, és kevésbé igényleg a +babusgatást" (ezt ne a szó rossz értelmében vedd). A kicsi lány meg ugye mégiscsak gyerek, és ha jól értem, Apukád jól kijön a gyerekekkel, plusz gondolom szeretné mutatni Andinak és a kislánynak is, h fontosak neki, amivel meg nem hiszem, h baj lenne. Szóval működőképes lenne szerintem ez az egész, csak beszélj vele, hogy te is igényled a törődést, és hogy hiába vagy felnőtt, azért hiányzik az a régi élet, stb. Azért arra figyelj, h ne úgy jöjjön le, mintha fúrnád az új családot, hisz te magad mondtad, h egyébként nincs velük problémád.
2016. nov. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, h apukad hozzallasat hozzad es a 3 eves kislanyhoz megprobalod azonositani es emiatt vagy feltekeny. Te mar egy felnott no vagy, aki nem csunghet ugy az apjan, mint egy 3 eves, aki meg ki van szolgaltatva, aki meg kicsi es gyamoltalan stb. Mi lenne, ha kozos gyereke lenne "Andival"? Vele is ugyanugy banna, ugyanugy szeretne, de ettol Teged meg nem fog kevesbe szeretni. Ugyanakkor meg kell ertened, h nem banhat ugy veled, mint egy 3 evessel.

Tudom, m ugyanez van nalunk. Paromnak egy egyejszakas kalandbol van egy 14 eves gyereke, akit tisztesseggel nevel es szeret is. A mi kozos gyerekienk 2 evesek. Amikor a parom fia nalunk van, teljesen lesullyed a 2 evesek szintjere, m igy probalja elerni azt, h az apja vele is annyit foglalkozzon, mint a 2 evesekkel. Ami igy kulso szemmel szanalmas, m az apja nem szereti ot kevesbe, mint a 2 eveseket, de egy 14 eves gyerek masfajta banasmodot igenyel, mint egy 2 eves. Ettol meg nem lesz kevesebb a szeretet.

Ha gondolod, es ez ennyire nyomaszt, akkor probalj meg beszelni apukaddal, de ugyanakkor Neked is kicsit le kene cuppanni rola. 20 evesen nem kene ennyire logni rajta. Legyen onallo, felnott eleted es fogadd el, h apad mar felnottkent kezel.

2016. nov. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#5 te marhára félreérted... Egy szóval nem írtam, hogy nekem az a bajom, hogy nem játszik velem és nem olvasunk Bogyó és Babócát. Az általad leírt helyzet ettől teljesen eltérő.


Én nem arra vágyom, hogy azza dicsekedjen, hogy milyen ügyesen tudok egész mondatokban beszélni.. Hanem régen másról se lehetett hallani, csakhogy ilyen jól megy nekem az iskola, olyan ösztöndíjat kaptam, ezt a versenyt nyertem meg. DE ezt is csak megemlítettem, nem ez maga a probléma. Ezen simán át tudok lépni.


Szóval olvasd el mégegyszer az irományomat, mert - hogy őszinte legyek - szerintem nem értetted meg. (Vagy csak jól esett kbeszélni a mostohafiadat...Ha már elkezdtél itt személyeskedni.)

2016. nov. 29. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!