Elegem van, tanácsok?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy az apám már nagyon az idegeimre megy.


Semmi nem tetszik neki, amit csinálok. Semmi. Példának okáért, ha hozok egy ötöst az iskolából, akkor már rögtön az a gondja, hogy miért nem lett hibátlan, de azt nem veszi figyelembe, hogy hány órát ültem a könyv fellett. Bármennyi munkát fektethetek abba, amit éppen csinálok, neki sose lesz elég jó. Minden kicsi botlásomba beleköt, okoskodik, lenéz. Ha bele gebedek se érdekli, neki tökéletes teljesítményt kell nyújtani.


Belefáradtam. Nem tudom, hogy miért csinálja ezt velem. Senki sem tökéletes, akkor miért akar azzá faragni? Valaki jár hasonló cipőben?


2017. júl. 7. 00:24
 1/10 A kérdező kommentje:
Felett*
2017. júl. 7. 00:25
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Állj a sarkadra és mondd meg neki, hogy bánt a viselkedése, és tisztázzátok a dolgot.
2017. júl. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Így nőttem fel. A mai napig emlékszem az első 96%-os dolgozatomra alsó tagozatból. Máig nem felejtettem el a műsort, amit levágott, mikor meglátta (a lakótelep másik felén is hallották), és nyilván nem egy volt az iskolás éveim alatt. Bármit csináltam, soha nem voltam jó neki, és csak mikor elkerültem otthonról ébredtem rá, mekkora törést okozott ezzel bennem.

Mára rájött, hogy ha ezt a viselkedést folytatja, elveszít. Már elüldözött az ország másik felébe, ahol nem tudja kritizálni az életem, nem tud beleszólni, anyagilag teljesen független lettem, és talán pont ez ébresztette rá, hogy ha nem tesz valamit, végleg egyedül marad. Szerencsére tett. Talán még pont időben.

2017. júl. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én ilyen családban nőttem fel. Mindenki mintatanuló volt, nekem is annak kell lennem. Ha hazahozok egy négyest vagy annál rosszabb jegyet máris jön a lenézés az egész családom részéről, hogy mennyire nem törődök a jövőmmel és majd mehetek a gyárba fél napokat dolgozni (igen, egy négyesen is képesek ennyire fennakadni)

Igazából hidd el, apud csak a jót akarja neked az iskolával kapcsolatban. Lehet ő nem tanult, és felnőttkorára megbánta, szóval "rajtad tölti ki". Próbáld meg higgadtan megbeszélni ezt vele egy asztalnál.

2017. júl. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ő egy lelki szegény. Csak nem boldog, hanem boldogtalan. A saját frusztrációját tölti ki rajtad, vele gyerekkorában ugyanilyen elégedetlenek voltak. Nem tudod megnevelni, függetlenítsd magad tőle. Meg se hallgasd, hagyd ott. Önmagadat értékeld, örülj a sikereidnek, a hibák meg az élet velejárói.
2017. júl. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanigy voltam mint a 3-as, annyi kulonbseggel, hogy nalam akkor sem jottek ra, hogy nem kene mindent kritizalni, mikor elkoltoztem.

Arra meg foleg nem, hogy pont emiatt menekultem messzire, helyette jott a leb..szas meg a erzelmi manipulacio, hogy otthagytam oket, meg nem torodok veluk (mert masba ugye nem tudtak belekotni, tul messze voltam, nem lattak hogyan elek).

Mire felismertem, hogy ez milyen problemakat okozott az eletemben, ne, hogy nekik, de nekem is majdnem keso lett, majdnem rament az egeszsegem es addig felepitett eletem, 3-4 ev alatt sikerult terapiaval stb kilabalni ugy nagyjabol belole.

Akkor en teljesen meg is szakitottam veluk a kapcsolatot egy idore, elmondtam hogy nekik hogy miert, persze akkor is engem hibaztattak, hogy magamnak kerestem, mert nekem semmi sem eleg, meg semmi sem jo :D hat ez volt az utolso csepp!

Azota rendezodott a helyzet, de nem volt konnyu!

Szerintem mielobb beszelj vele errol, bar nem tudom, hogy fog-e valtozni...ahogy egyik valaszolo irta, sajat frusztraciojat vetiti ki rad.

Ha nem valtozik a helyzer, en javasolnam, hogy keress fel egy szakembert, csak hogy megtanitson teged helyen kezelni ezt a dolgod, es a sajat ertekeidet, eredmenyeidet, es hogy apad viselkedese ne tegyen teljesen tonkre....(mert lehet, hogy meg ennek nem erzed annyira a sulyat, de sajnos benne van hogy ez jopar evvel kesobb fog visszautni, mint nalam is).

Kitartast!

2017. júl. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Hány éves vagy?
2017. júl. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt apukád"csak" a dolgozatoknál csinálja, vagy mindenben keresi a hibát? Ha mindenbe, akkor érdemes nyelni egyet, felesleges beszelni vele, ugy sem változik meg. Kollégium és amint lehet költözz is el, hány éves vagy? Anyukád hol van?
2017. júl. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok. Említettem is a kérdésemben, hogy mindenbe beleköt, tehát nem csak az iskolával kapcsolatosan ilyen a viselkedése. Édesanyám már nem él.
2017. júl. 7. 15:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Nagyszuleidhez nem tudsz menni? Dolgozni tudnál iskola mellett es majd nyáron?
2017. júl. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!