Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kisfiam halálosan retteg az...

Kisfiam halálosan retteg az apjától, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A nagyobbik fiam előző hónapban töltötte a 4-et. Úgy másfél-két éves koráig semmi gond nem volt az ő es az apja kapcsolatával. Együtt játszottak, apa fürdette, egyenesen rajongott a kisfiáért. Aztán mintha derült égből villámcsapás, valami megváltozott a kisfiamnál. A férjem a munkája miatt az egész hetet egy másik varosban kényszerül tölteni, így sajnos csak hétvégénte jár haza, 0-24ben én vagyok otthon a gyerekekkel. (a másik fiunk két éves, ő rajong az apjáért és értem is, vele nincs problémánk) Először azt vettem észre, hogy az apa hazajöttét megelőző estén a kisfiam konkrétan görcsben van, feszeng, feszült. Mikor rákérdeztem, mi a baj, azt mondta, hogy nem akarja, hogy apa hazajöjjön. Ez úgy egy éve volt, azóta megy a "cirkusz": Elutasítja az apja közeledését, menekül előle, sír, nem köszön neki, mikor hazajön, elkezd remegni, ha meglátja, van, hogy harapja, marja, ütögeti, elmondja, hogy ő nem az apja és nem szereti apát, nem szól hozzá... A legmegdöbbentőbb az volt, hogy kb. egy hétig nem szólt hozzá, nem reagált az apja kérdésekre, semmit se, aztán egyik nap, mikor együtt vacsorázott a család(nagyi, nagypapi, nagybácsi, uncsitesók) kijelentette mindenki előtt, hogy ő azt akarja, hogy apa meghaljon.


A férjemet nagyon bántja ez az egész helyzet, mert hát nagyon szereti a kisfiút, és a gyereknek semmi oka nincs a félelemre... Nem tudjuk, mit tegyünk, mar próbálkoztunk azzal, hogy oké, beken hagyjuk, hátha csak ilyen gyerekkori anyás dackorszak, aztán azzal, hogy kettesben hagytuk apával egy teljes hétvégére, de a helyzet csak meg rosszabb lett, akkor kezdte el konkrétan fizikailag is bántani az apját. A férjem higgadt, kimért ember, sosem ordít a gyerekekkel, de bevallotta, hogy azon a hétvégén egyszer megszorította a gyerek karját es elég erőteljesen szidta meg. De azelőtt mondom, ilyen nem fordult elő, csak a gyerek viselkedése hozta ki belőle...

Nem tudjuk, mi lehet a probléma, megoldást meg végképp nem találunk...



2017. júl. 7. 11:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Ha ilyen helyzetben lennék, keresnék egy jó gyermekpszichológust.
2017. júl. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Nem akarlak elkseriteni, de az ilyen mértékű viselkedésváltozásnak mindig van oka. Biztos vagy benne hogy a gyerek rettegése, gyűlölete alaptalan? Nem bántotta az apja, vagy nem hitette el valaki a gyerekkel hogy az apja miatt érte valami rossz?
2017. júl. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

#1Már folyamatban van a pszichológus keresése, csak hát jobban örülnék, ha mi is megtudnánk oldani a dolgot... köszönöm a tippet :)

#2 biztos vagyok benne, hogy nincs alapja az utálatnak... Nagyon szerette, mondom, ugy két éves koráig , az a fránya feszengés is olyan hirtelen jött, nem tudtam hova tenni, mert az előtti nap meg arról beszélt, hogy apával fog játszani ezt meg azt... Fogalmam sincs...

2017. júl. 7. 12:11
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

Oka van ennek, a gyerek nem csinál ilyet csak úgy. Még ha esetleg nektek fel sem tűnik, valami történt. Ezt nem fogod a saját eszedből megoldani, szakember segítsége szükséges, mielőbb.

Remélem, minden rendbe jön.

2017. júl. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%
Megmondom őszintén, azért kérdezem, mert engem bántott az apám mikor kicsi voltam, de anyukám nem volt hajlandó elhinni. Évekig bántalmaztak utána még. És anyukám nem akarta érteni miért gyűlölöm aput.
2017. júl. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom :/

Nem, biztos, hogy nem bántotta.

2017. júl. 7. 12:21
 7/21 anonim ***** válasza:
85%
Ember, azt nem a te dolgod eldönteni, hanem SZAKEMBERÉ. Ilyen nem történik ok nélkül.
2017. júl. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%

Egy jó szakember mindenképp.


Valami történt ami miatt így viselkedik, ok nélkül nem menekülnek a gyerekek valaki elől, főleg, ha előtte nagyon közel álltak egymáshoz. Ezt nem lehet betudni hisztinek, meg dackorszaknak.


Bár azt nem értem, hogy miért hagytátok, hogy egy teljes évig rettegjen, és féljen...

2017. júl. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%
Oka van.Nem azt mondom hogy szexuálisan bántalmazta,de valami történt.Ezekre gondolnék : történt valami köztük mikor együtt voltak,ami egy felnőtt számára nem olyan fontos,de a gyerekben utálatot,mély nyomott hagyott.Egy más férfivel történt valami rendkívüli dolog amikor együtt volt vele,és az apjára vetíti ki,mint férfire.Talán szimplán meggyűlölte hogy távol volt az apa,sokszor nem volt mellette,és ez indulatokba csap át nála,talán ő se tudja megfogalmazni miért.Vagy köztetek történt valami negatív,amit megjegyzett,veszekedés bármi,veled van sokat,hozzád ragaszkodik,egyszerre féltékeny és utálja az apját.Nem hiszem hogy el tudja mondani a gyerek ennyi idősen,azért utálom apámat mert... Amíg nem mentek pszichológushoz,mikor kettesben vagytok azt csinálnám,hogy pl. együtt rajzolás közben kérdezgetném..Nem tudom oviba jár-e,van-e kettesben másokkal,végigkérdezgetném a személyeket,hogy szereted ezt a nénit vagy bácsit ? Miket szoktatok csinálni,stb,és a napjáról.Az is lehet hogy meghallott vmi felnőtt beszélgetést,ami az apjára nézve negatív volt,vagy mondtak neki ilyet.Vagy félreértelmezett valamit kiskorában az apjával aminek nem volt szexuális töltete,de neki kellemetlen volt,és megmaradt benne.Kb. ezekre gondolnék.
2017. júl. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%

jobb esetben harag iránta hogy úgy érzi hogy elhagyta és annyira kis büszke és fél megszeretni mert újra elfog tünni és próbálja magát távol tartani tőle dühöng magába mert magára hagyja,,,,

a másik pedig hogy mikor kettesbe voltak valami történt , tudom elfogult vagy a férjeddel ,de gondolj bele hogy a legtöbb örült ügyvés valami nagy fejes és a családjának fogalma sincs róla mert előttük 100 % ig normális ,,,és valami olyan történt remélem nem a kisfiúval ....valami olyan amiért haragszik nem felejt retteg fél, sajnos ehez szakember kell, ne haragudj férfi több millió van de a gyereked a te húsod véred ,köteleséged utána járni hiszen a kis drágának csak te vagy a mindene aki mindentől megóvja , csak rád számíthat !! én magamból ki indulva kocsit házat ott hagytam mert kiderült hogy kergette kislányomat az udvarban és leverte a szemüvegét az apja ,azzonal feljelentés gondolkozás nélkül és egy szál bugyival új életet kezdtem 0 ról indultam miközben meg volt mindenem és 4 év után kaptam vissza a házat kocsim ugrott, de a gyermekem öröme mosolya hogy nem retteg mindennél többet ér ,,,,remélem az első gondolatom igaz

2017. júl. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!