Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen ellenséges velem...

Miért ilyen ellenséges velem az anyám, mióta elköltöztem tőlük, és mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve költöztem el "hazulról", most a párommal élek, dolgozom.

Édesanyámmal régen se volt teljesen felhőtlen a viszonyunk, de azóta teljesen kifordult magából.

Egyrészt megrögzötten hisz benne, hogy én a "burzsuj pasim kitartottja" vagyok, nem érdekli, hogy én is dolgozok, ahogy az se, hogy a párom abszolút nem "burzsuj", átlagos keresete van (nekem szintén)... Ezt abból szűrte le, hogy géllakk van a körmeimen, festem a hajam, van mosogatógépünk és szárítógépünk, az autónk sportos kinézetű (egyébként nem drága modell), a házunk pedig szépen rendben van tartva.

Emellett abból is balhé szokott lenni, ha mondok valamit, hogy mit csináltunk otthon, pl nemrég főztünk lekvárt, meg felpolíroztunk pár foltot a kocsin, erre megkaptam, hogy bezzeg haza soha nem megyek házimunkát csinálni. Itt megjegyzem, szüleim mindketten 50-es éveikben járó, egészséges emberek, nem szorulnak segítségre, ráadásul másfél óra az út hozzájuk kocsival, szóval valóban nem ugrok át esténként port törölni, de ha néha ott vagyok náluk, akkor természetesen kiveszem a részem az aktuális házimunkából.

Ugyanilyen dolgokra (lekvárfőzés, grillezés, kocsimosás, akármi) azt is mondja, hogy "de rohadtul ráértek"..


Vannak még más dolgok is, de azt hiszem ebből érzékelhető a probléma. MINDEN rossz, amit csinálok, és NAGYON NAGYON ritkán lehet másról beszélni vele.

Próbáltam már erről beszélni vele, de érdekes módon akkor mindig dolga akad, és ne haragudjak, máskor megbeszéljük...


Mi baja lehet velem?

Mit tehetnék, hogy normális viszonyunk lehessen?


2017. jún. 30. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem lesz normális viszonyotok. Ha boldog életet akarsz, akkor elvágsz minden kapcsolatot.
2017. jún. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

anyádnak addig tetszettek a dolgok, amíg otthon voltál, hatalmaskodhatott feletted, ő osztotta be az anyagiakat stb...


most nem bírja elviselni, hogy nem tud belepofázni az éldtedbe, ezért helyette sérteget


vannak szülők, akiknek fáj, ha a gyerekének könnyű/könyebb az élete, meg kell szakítani minden kapcsolatot

2017. jún. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Féltékeny. Sajnos mással nem magyarázható, hiszen jobb körülmények között éltek, mint ők, egy átlagos háztartásban ugyanis azt is meggondolja az ember, milyen mosogatószert vesz, nem hogy mosogatógépet, hogy a többit ne is említsem. Neked összejött az élet, örülj neki, legyetek nagyon boldogok, de igyekezz ezt nem reklámozni olyan emberek előtt, akikből ez irigységet válthat ki - márpedig a legtöbb magyar sajnos ilyen. Tudom, mennyire pocsék érzés, hogy az örömöd pont az édesanyáddal nem oszthatod meg, de amíg nem hajlandó beszélni se róla, nincs más választásod - ha fenn akarsz tartani egy viszonylag normális kapcsolatot vele -, mint mint megvárni, amíg elfogadja a helyzeted - mert igen, ezt is el kell fogadni.

Próbálj a párodra és a saját életetekre koncentrálni, édesanyád pedig ha személyesen találkoztok, talán egyszerűbb leültetned, hogy átbeszéljétek a dolgokat, amire úgy tűnik, nagy szükségetek van.

2017. jún. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem az anyagiakra féltékeny, hanem a boldog, önfeledt életedre.

Van egy rakás ember, aki be van savanyodva, még a cukrot is savanyúnak érzi. Ők mindig mindenkit irigyelnek, milyen jó a másiknak.

Tulajdonképp ezzel önmaguk előtt titkolják azt a tényt, hogy mindenki a saját boldogságáért felelős és nem lehet egy életen át a főnököt, a szomszédot, az anyagiakat, a Jóistent hibáztatni azért, mert rosszul érzik magukat a bőrükben. Illetve lehet, csak ez nem igaz és nem is fog változni tőle az életük.


Szerintem is találkozz anyukáddal ritkábban és kevesebbet mesélj a dolgaitokról.

Egyébként tök jó, hogy lekvárt főzöl be! Nekem nem az jutna eszembe, hogy "rohadtul ráérsz", hanem, hogy milyen házias vagy! ;-)

2017. jún. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, bár szomorúan olvastam őket, szeretnék jó viszonyt vele.

Egyébként anyagiakra nem kéne irigykednie, egymaga nagyjából annyit keres, mint mi ketten együtt, plusz édesapám még valamivel többet.

2017. júl. 1. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!