Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz ember vagyok, amiért...

Rossz ember vagyok, amiért sosem sírtam anyukám halála miatt? 26/N

Figyelt kérdés
2017. júl. 7. 19:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
13%

Mivel felmerült benned a kérdés, nagy valószínűséggel lelkiismereti kérdést csináltál belőle.


Feltehetően lehet benned valami rossz, amit az igazolhat, hogy megingott a lelkiismereted, ugyan mi másért merült volna fel benned a kérdés?

2017. júl. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
96%

Van, aki egyszerűen úgy éli meg, hogy már sírni sem tud. Mindamellett, hogy minden nap eszébe jut.

Vannak emberek, akik minden nap kimennek a temetőbe,mert nekik az megnyugvás. Apum temetése után én majdnem egy évig képtelen voltam kimenni. Annyira fájt. Most sem szívesen megyek,pedig már több,mint 3 év eltelt. DE nincs olyan nap, hogy ne gondolnék rá. Nagyon szerettem.

Kérdező, ha nálad is ez a helyzet, akkor nem vagy rossz ember, csak más, mint amit elvárnak tőled.

2017. júl. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
84%
Semmit nem tudunk az életedről, és anyukád haláláról. Ugyan, mi alapján mondhatnánk bármiféle véleményt? A te dolgod, hogyan rendezted el magadban a gyászt. Azt is te tudod a lelkiismereteddel elrendezni, hogy jó vagy rossz ember vagy-e. Nem a sírdogálástól függ, az biztos.
2017. júl. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Te egy ilyen lány vagy. Én ismertem teljesen érzéketlen lányt is, aki még sosem sírt, és ismertem olyat is, aki csak úgy kicsattant az érzelmektől. Mindenki más. Nem vagy rossz.
2017. júl. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
28%
Ja, utolsóval egyetértek. Mondjuk kifejthetted volna, milyen kapcsolatban voltatok.
2017. júl. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. júl. 7. 20:51
 17/22 anonim ***** válasza:
56%
Mikor halt meg anyukád?
2017. júl. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
11 éve
2017. júl. 7. 21:15
 19/22 anonim ***** válasza:
96%
Az én anyám is tizenegy éve halt meg, nagyon jó kapcsolatunk volt és nagyon szerettük egymást. Én sem sirtam sem amikor meghalt, sem a temetésén, de szinte naponta eszembe jut és feljajdul bennem - " édes anyukám!" Nem tartom magam ezért rosz embernek. Ötvenöt éves vagyok.
2017. júl. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
90%

Ettől nem vagy rossz ember, mindenki másképp dolgozza fel a gyászt. Mellesleg egy rakás olyan ember van, aki eljátssza a hattyú halálát haláleseteknél mindenféle érzelmi alap nélkül...


Én sem vagyok sírós típus. Számomra a halál nem a vég, hanem egy kapu, csak nem tudjuk, hova. Aztán legfeljebb nincs igazam, de azt úgysem fogom megtudni. Az itt maradóknak meg az élet megy tovább, a gyászt nem kívül kell hordani, az belül van. Anyai nagyanyám kántor. Gyerekkoromban, amikor ő vigyázott rám, és temetésre kellett mennie, és nem tudott másra bízni, akkor vitt magával (egyedül mégsem hagyhatott), elég fiatalon hozzászoktam a halálhoz.

2017. júl. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!