Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Anyukám ellenzi azt, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Anyukám ellenzi azt, hogy a párommal a kollégiumi szobába összeköltözzünk, mert szerinte az Isten és ember előtt nem helyes és elfogadott, mivel győzhetném meg?

Figyelt kérdés
Én már próbáltam meggyőzni, van esetleg valakinek pár jó érve? Mikor elmondtam, hogy egy kollégiumba laknánk és egy kis idő múlva össze is költöznénk egy szobába, míg a tanév tart akkor rávágta, hogy akkor most elvesz feleségül? Meg jött ilyenekkel, hogy mi a különbség az összeköltözés és házasság között akkor? És, hogy én ezt TÉNYLEG helyén valónak találom, mikor a Biblia azt mondja, hogy csak a házasság elfogadott Isten előtt? Most összeköltözök a barátommal és utána szakítok vele és összeköltözök másik pasival meg utána egy másikkal? Én erre mindre válaszoltam, de nem sikerült meggyőznöm. A párom szülei már akkor hajtották, hogy költözzünk össze jövő tanévben, mikor még csak fél éve voltunk együtt. Egyébként 1 év 2 hónapja vagyunk együtt, én 20 vagyok, ő pedig 19. És ez nem egy közös albérlet vagy valami, hanem egy kollégiumban vagyunk, úgyis folyton egymással lógnánk és csak a szobatársainkat zavarnánk, akkor meg nem mindegy, ha egy szobába költözünk? Anya egyébként nagyon vallásos, én nem vagyok az, de ezt nem hangoztattam még neki.
2016. szept. 8. 21:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%

Azt, aki valósnak hisz pár kitalált alakot, és egy mesekönyv szerint éli az életét, azt nem meggyőzni kéne, hanem kezeltetni.

Nem is lehet meggyőzni, aki már annyira bomlott elméjű, hogy ezt a sok sületlenséget elhiszi, arra szerinted hatnak az észérvek?

2016. szept. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Kell a beleegyezése? Nem hiszem.
2016. szept. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
38%
Sajnálom, hogy ilyen anyád van....
2016. szept. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Amiről nem tud, az nem fáj.
2016. szept. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%
totál beteg az agya,hol él? ha egyáltalán van neki.ez nem vallás elmebaj.
2016. szept. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Anyukád elvakult hívő, nem fogsz tudni rá hatni. Egyszerűbb, ha ignorálod, és minél kevesebbet beszélgetsz vele ilyen témákról. Részvétem egyébként. Exem anyja nagy vallási fanatikus (bár nem értem, hogy tud az lenni elváltan, második házasságában, hiszen azt sem engedi a biblia....de minegy). A srácban nagyon durva frusztráció alakult ki szexuálisan. Ő ugyan nem annyira vallásos, de nagyon durván gátlásos lett az egész miatt, nem tudta hogy feldolgozni az ellentmondásokat, amik benne tomboltak, így heti szinten nyúlt fűhöz. Miattam se hagyta abba, segíteni nem tudtam, így szakítottunk. Ezt csak azért írtan le, mert remélem te ennél erősebb vagy, és nem fog így megzavarni az elvakult fanatikus anyád...
2016. szept. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Noren1989 ***** válasza:
73%
Vallásosokkal soha, semmit.
2016. szept. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Vallásos emberek esetében az észérvek nem hatnak. Akármit mondasz, nem lesz hatásos. Itt marad az, hogy felnőtt ember lévén úgy is kezdesz el viselkedni, azaz pl nem kéred ki anyukád engedélyét, hogy összeköltözz a pároddal, akivel feltételezem már egyébként is Isten szentsége nélkül házasokként éltek (értsd: már szexeltek). A kollégiumba egyébként sem tudom, hogy mennyire lát be, de ez elvileg arról szólna, hogy kiélvezed a frissen kapott szabadságot és felelősséget, megtanuld kezelni a felnőtt élet mindenféle finomságait és érzését. Legalábbis, én amikor koliba költöztem, ilyen dolgokról, hogy mikor milyen fiúk szobájában-ágyában kötöttem ki egy-egy átmulatott éjszaka után inkább nem is számoltam be. Amikor a -most már- vőlegényemmel összeköltöztem, már fél éve együtt éltünk, mire mondtam a szüleimnek. Nem vallási okokból, de ők is folyamatosan kritizálták minden létező életvezetési (vagy egyéb) döntésem, és úgy gondoltam, huszonpár évesen leszek olyan felnőtt, hogy ha rosszul is döntök, de igenis vállalom a döntést magát és az ezzel járó összes felelősséget. Amiről nem hagytam magam lebeszélni és az egyébként kötelezően érkező szidásnak meg veszekedésnek sem feltétlenül éreztem szükségét, szóval odáig odáztam, ameddig csak tudtam.


Összefoglalva: ha elég felnőttnek érzed magad ahhoz, hogy összeköltözz a pároddal (még ha koliban is, amit egyébként, volt kolilakóként, totál helyeslek, én sem szerettem fél éjszakámat másik szobában csövezve tölteni, amíg a szobatársnőmnél ott volt a fiúja), akkor legyél felnőtt ahhoz is, hogy ne kérd ki anyukád engedélyét. És közben törődj bele, hogy vallásos embereknél úgy általában nem hatnak az észérvek. Nem anyukádat akarom szidni, bizonyára nagyon kedves és törődő asszony, de az a tapasztalatom, hogy az ilyen szinten vallásos emberek nem az intelligenciájukkal emelkednek ki a tömegből, ergo a racionalitás hívó szava közel sem olyan csábító számukra, mint a templomi harangoké.

2016. szept. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Semmivel nem fogod tudni meggyőzni, mert az elvakult hit minden racionalitást nélkülöz.

Lásd: ember előtt sem elfogadott összeköltözni házasság nélkül. Ne viccelj!

(Azt meg nem tudhatja, hogy Isten mit tart helyesnek, mert még nem beszélt vele, csak azokkal, akik a nevében igét hirdetnek.)


Ne akard meggyőzni, csak állj ki magadért, és nyugodtan közöld vele, hogy felnőtt vagy, ebbe nem szólhat bele, és vagy elfogadja, vagy nem. Más választása nincs.

Azt is hangoztasd nyugodtan, hogy nem vagy vallásos, és a hiába erőlködik, az ő viselkedése is csak egy jó ok számodra, hogy miért ne legyél ilyen elvakult.



Az csak a privát véleményem, hogy még ha létezne is Isten: nem hiszem, hogy ő ragaszkodik a házassághoz, elvégre előbb költöztek össze az emberek, mint hogy a papok megjelentek volna, hogy összeadják őket a templomban - jó pénzért.

Tehát azt még el is fogadom, hogy Isten akarata, hogy ha egy férfi és a nő egymást választja, családot alapítanak, akkor kitartsanak egymás mellett és hűséget fogadjanak.

De hogy ezt pont templomban vagy anyakönyvvezető előtt tegyék, azt nem hiszem, hogy bármikor kikötötte volna.

2016. szept. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%
Anyukád begyepesedett és maradi.
2016. szept. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!