Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Optimista gondolkodók! El...

Optimista gondolkodók! El kell kerülni a negatívan gondolkodó embereket, ezt olvastam a pozitív gondolkodás egyik megoldásának. De mit tegyek, ha ez a számomra negatívan ható ember az anyukám? Hogy védjem ki?

Figyelt kérdés
Folyton panaszkodik és mindennel baja van, elég gonosz megjegyzései vannak.Valóságos energia vámpír.Ahogy hazaérek már érzem is,hogy sokkal pesszimistább vagyok miatt.Folyton csak a bajt látja és semminek nem tud örülni.Pedig hétközben olyan jó kedvem van,egy távoli városban vagyok egyetemista,de ahogy hazaérek nyakamba szakad a világfájdalma.A helyzeten csak ront,hogy a hugom és apukám sem beszélget vele pesszimizmusa miatt,kerülik a nagy beszélgetéseket,emiatt aztán ki van éhezve rám mikor hazajövök.Mondtam már neki,hogy máshogy kellene hozzáállni a dolgokhoz,erre megkaptam,hogy már én sem foglalkozom az ő bajaival és nincs kivel beszélnie.Mit tegyek?Már rossz hazajöni
2009. jún. 11. 17:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Próbálj meg pozitív dolgokról beszélgetni vele, de úgy, hogy ne vegye észre. Picit lehet ezzel manipulálni, de ehhez idő kell. Puszilgasd meg, hogy megenyhüljön, éreztessétek vele, hogy nagyon szeretitek.
2009. jún. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Ismerős a helyzeted!


Szerintem meg se halld, persze hallgasd meg, de aztán most ki az agyadból, mait rád zúdított, aztán, ha tudsz költözz el minél hamarabb, mert ez megkeseríti az ember életét, hosszú távon nem lehet így élni!

2009. jún. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%
Mert szerintem ő már nem változik meg.
2009. jún. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
1. válaszoló vagyok: Szóval tudom, hogy ez nehéz, de első körben ezt érdemes megtenni, és kollektíven, a családdal együtt. Fontos, hogy ne "nagy adagban" kapja a pozitív tartalmú mondatokat, mert akkor észreveszi, és felidegesíti magát. Kitartóan kell csinálni, és javulást hoz.
2009. jún. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Kimutatom felé a szeretetemet de már ott tartok,hogy ebédnél is gyorsan felállok ha végeztem és usgyi...vagy nem megyek le enni míg ő főz,mert ha már egy szobában vagyunk kikészülök.Párom szerint az anyukám miatt vagyok mostanába feszültebb,érzi rajtam és ez igaz is.Egyszerűen ideges vagyok tőle,már ha bejön a szobámba valami ürüggyel,jelét adom, hogy nem érek rá,erre ő leül a fotelbe és sorolja a bajait.Kikészülök,de nem tudom csak a fülem mellett elengedi a dolgot,leszívja az energiám.
2009. jún. 11. 17:54
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Ha már mindent megpróbáltál, akkor ürügyek helyett nem lehetne neki őszintén megmondani, hogy mit gondolsz és miért? Egyértelmű, hogy ő nem tudja, hogy a pozitív hozzállásnak mennyi előnye van és azért viselkedik így. Rá kellene mutatnod az előnyökre és keményebben fellépni.
2009. jún. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%

Ő is csak negatívabb lesz, ha negatívan állsz hozzá Ő csak egy megfáradt ember, akinek segítségre van szüksége és türelemre. Energiára, mait csak te adhatsz neki. a többiek azért nem foglalkoznak vele, mert azt hiszik rossz indulatú, és már ők is negatívak lettek, mert a pesszimizmusával lehúzta őket. A pesszimista meber fél hinni valamiben, mert attól tart, hogy később csalódik, esetleg hogy az optimizmusa miatt nagyképűnek tartják, esetleg kevésbé realistának. Pedig erősnek kell lenned, nem szabad elveszteni a hitedet, mert a gondolatoknak nagy ereje van, és akarattal bármit be lehet vonzani.

Ne azt mnod, hogy mit nem akarsz, mitől félsz, hanem azt hogy mi az mait szeretnél: békét, erős, bátorságot, szerelmet, megértést, több pénzt stb.

Hinni kell, hogy megérdemeljük mindezt, elfogadni ha jön egy lehetőség, majd megköszönni.

Ne foglalkozz vele mit mnod vagy gondol anyukád, ő saját magáért felel, nincs joga tönkretenni annak az életét, aki jól megvolt eddig. Frappánsan kell neki válaszolni, hogy te vagy az, kai a legtöbbet foglalkozik vele, és hogy arra akarod megtanítani őt, hogy pozitív legyen, majd ő is meglátja hogy meggyógyul a lelke. Az ak örnyezetének is jobb lenne és talán jobban törődnének vele, ha mosolyogna. Örüljön neki hogy te vidám vagy, dicséernie kéne és büszkének lenni rád, ha nem így tesz, csak az ellenkezőjét fogja leérni, ő csak rombol, nem épít. 23/L

2009. jún. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
35%
A mamádat valószínű Te nem tudod megváltoztatni. Sőt: a családban senki sem. Érthető, hogy mindenki menekül tőle. Azt javasolnám, hogy keressetek fel egy mentálhygiénés szakembert, aki tud segíteni. Kisérd el a mamát és minden problémát szépítés nélkül adjatok elő a pszichológusnál. Ez egy télítésmentes szolgáltatás. A mamádnak is jobb lesz, ha megszabadul a negatív gondolatoktól és másképp látja majd a világot.
2009. jún. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Es milyen bajai vannak? Nincs munkahelye, betegseg...stb.? Komoly gondok ezek, vagy csak ilyen semmisegek? Mert ha semmisegek, akkor mondd meg neki, hogy oruljon nektek hogy egeszsegesek vagytok, hogy egyetemre jarsz es nem elkallodott fiatal vagy, hogy dolgozik, nincs anyagi gondja..stb. es add neki azt a konyvet is oda amit te olvastal a pozitiv gondolkodasrol. Mondd meg neki, hogy olvassa el ot is a konyvet.

De ne menekulj elole! Segits inkabb neki szerintem.

2009. jún. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Tereld el a figyelmét. Valami oka van, amiért ő ilyen lett, nem ilyennek született. Biztos van, amit szeret, amiről tudod, hogy érdekli. Pl. amióta én időnként moziba megyek anyukámmal és megnézünk valami jó filmet vagy minőségi rajzfilmet (24 éves vagyok, együtt néztük meg az ABBA filmet többek között), azóta sokat változott jó irányba. Csinálj vele közös programot, ne csak éljetek egymás mellett (sokan nem veszik észre, hogy ez egy megoldás még felnőttként is, és igenis anyukával is lehet szórakozni, hiszen ő is volt valamikor fiatal, azok válnak házsártos vénasszonyokká, akiket nem emlékeztetik arra, hogy a fiatalság nem életkor, hanem életérzés). Nem fog máról holnapra megváltozni, ez biztos, de elkezd változni, jobb lesz a kedve, és észre fogod venni, csak ne add fel, és ne hagyd belesüppedni a keserűség mocsarába.
2009. jún. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!