Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek azok a gyerekek...

Szerintetek azok a gyerekek akiknek az apja meg ovis korukban kilep a csaladbol, azok mennyire fognak kotodni az apjukjoz ha nagyok felnottek lesznek?

Figyelt kérdés

Adott egy csalad ahol apa elhagyja afeleseget es ezaltal ugye a gyerekeit is. A gyerekek ugye ezt tudni fogjak es haragudni fognak az apjukra emiatt. De vajon az evek alatt ahogy no a gyerek az apa tud imadott apa lenni vagy sosem lesz a gyerekehez olyan kozel mint az anyja aki nevelte es gondjat viselte eveken at??? Most tudok 3 peldat ahol a gyerekek felnottek es leszarjak az apjuka.... nem

Erdekli oket mi van vele s jo ha evi egyszer talalkoznak.... ez mennyire alltalanos? Kinek hogy volt? Irhatnak szulok is es felnott gyerekek is.


2017. júl. 9. 02:55
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

"nem valtam volna el tole es nem tettem volna tonkre a gyerekeink eletet" - nem ezzel teszitek tönkre

"apjuk kulfoldon van jo ha negy evben ketszer hazajon hozzajuk" - hanem ezzel

"remelem a lanyok ezt ha nagyok lesznek sosem felejtik el az apjuknak" - meg ezzel :(


Jó szülőnek lenni és jó házastársnak lenni, ez két különböző dolog, ha a házasság valamiért nem működik, ki kell lépni belőle, a gyereknek is jobb, mint az állandó marakodást (rosszabb esetben testi sértést) látni otthon nap mint nap... Az, hogy valaki az exével egy kalap alatt a gyerekét is hátrahagyja, az egészen más kérdés:(

2017. júl. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:

"Ok ertem szoval ez inkabb a gyereken es apan mulik"

Hát nem! Mindkét szülő felelőssége. Az anyáé is, hogy ellene neveli-e a gyerekeket, márpedig te a kommented alapján ezen az úton haladsz. És ezzel a gyerekeidet teszed tönkre.

2017. júl. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

A nagyobbik mar most hallani sem akar az apjarol azt mondta anya ne beszeljunk aparol, o boldog a masik novel minis legyunk boldogok!!! Azt mondja latni sem akarja mert szegeny latja hogy elkezdek sirni.... aztan visszafogom magam de ujra ramtor a siras kesobb es sokszor szegeny sir.... de nem tudok mit csinalni nem tudok titokban sirni mert meg picik es jonnek utannam mondenhova!!! Feladtam volna mindent mondtam neki ha o nem jon akkor en megyek.... gyerekekkel felaldozom az ott kialakitott eletem mert nekem mindennel fontosabb lett volna jigy egyutt legyunk de nem mert nem

Akarja a gyerekekt kimozditani es szeret de elvalik.... ezt mondja.... ja igen csak szerez de nem szetelmes!!! Az ket kulon dolog!!! Nagyon magam alatt vagyok sosem hittem higy elhagy.... en sem akartam elhagyni sosem pedig meg csak nem is szep ember!!!! De szerettem.... es meg remenykedek..... de mem tom mit varok elrepult, penteken megerkezett egybol a nocskenel kotott ki es pentek 16 korul akkor a repterrol irt mindenkepp valik es azota a novel van es minket fel sem hivott skypon!!! Ennyire szereti a gyerekeit!!! Csak mondja!!

2017. júl. 9. 17:23
 24/40 A kérdező kommentje:

Apa usa ban van es evi 1 max 2 szer jon haza. A lanyok tuti utalni fogjak mert lesz nekik potapuka ( tenelem talalok) aki velunk lesz minden nap minden ejjel gondoskodik roluk elviszi oviba oket es o lesz az eletunk resze nem apa... aki elhagyott minket egy r....ncert!!! Remelem a gyerekek ezt sosem bocsajtjak

Meg neki de mindegy is mert egyenes uton halad afele hogy megjobban eltavoloodjanak tole!!!

Eddig haza jott evi 2-3 szor most talan 1 szer jon mahd haza.... es nem hivom skypon naponta mont eddig hisz elhagyott minket!! Miert is hivnam en hivogassam... mondtam kikoltozunk hozza hogy egyutt legyunk de nem, nem akarnminket mert a cafka fontosabb?!! Ekkora balfeket!! Mit js varok tole? Apjat anyhat utalta felnottkent latni sme akarta oket .... orokre megharagudott rajuk!!! Es most ezt kapja mahd vissza az elettol mert az o gyerekei sem

Lesznek ra kivancsiak... evente egyszer jon.... hahahah mit akar??? A potapuka fogja kitolteni az eletunket o segit ha betegek vele nyaralunk utazunk vele leszunk boldog mozaik csalad... semmit nem fog jelenteni a lanyoknak hiaba is jon haza evi egyszer a potapat fogjak szeretni!! Meg a nagypapa is fontosabb nekik mint Apa. Akartam jo legyen neki szeressek a gyerekek megigertem kimegyunk vele es elunk ott de nem ker belole a R.... c a fontosabb!! Gratula neki!!! Megerdemli a sorsat!!

2017. júl. 11. 02:30
 25/40 anonim ***** válasza:
Sajnálom, ami történt veled, de talán nem kéne éreztetni a lányokkal, hogy utálniuk kell az apjukat. Az ilyesmi károsabb, mint apa nélkül felnőni.
2017. júl. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeid még kicsik, eleve nem is kellett volna ilyeneket mondanod nekik, hogy "ő boldog a másik nővel". Csúnya dolog, hogy a gyerekeket az apjuk ellen uszítod, még akkor is, ha igazad van. Ugyanis ezzel a legtöbbet a saját gyerekeidnek ártasz!!! Ezt kéne megértened!


Végülis nem sok minden változott, eddig sem éltetek együtt, ezután sem fogtok. A gyerekek nem is érzékeltek volna különösebb változást, ha te nem csinálod a fesztivált, és nem vonod bele őket is. Elég lett volna annyit mondani, hogy apa külföldön él és dolgozik, néha meglátogat majd benneteket, és ennyi! Így is idegen lesz a számukra persze, erről nem te tehetsz. De az utálatot nem szabadna elültetni beléjük, meg állandóan sírni a kicsik előtt! Szedd már össze magadat egy kicsit, és ne tedd tönkre a saját gyerekeidet!

2017. júl. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

De en felajanlottam neki hogy koltozzunk ossze es en kimegyek hozza es nem akarja!!!!

1 megfosztja a gyerekeket attol hogy csaladban boldogsagban nojenek fel

2 megfosztja oket attol hogy usaban tanuljanak es jarjanak iskolaba

3 megfosztja magat attol hogy a gyerekei szeressek mert mondennap lathatna oket

4 megfosztja magat attol hogy naponta lassa a gyerekeit es inkab evi 1 szer nezi meg oket...

5 a gyerekei a potapat fogjak szeretni hozza kotodnek majd es vele lesznek az elmenyeik

Nagyon buta ember..... hihetetlen hogy azt hiszi az a no szereti.... jatszik vele es kihasznalja aztan majd eldobja mont egy rongyot!!!

A lanyoknak tudni kell milyen az apjuk!!! Es miert nincs velunk. Szegyelheti magat az ilyen ember!!!

2017. júl. 11. 10:30
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
Eddig sajnáltalak, de már nem. Hogy képzeled, hogy az apjuk ellen neveled a gyerekeidet??? Tudod, milyen károkat okoz ez a fejlődésükben? Te egy önző liba vagy, csak a bosszú érdekel, a gyerekeidet lesz.rod. Én azért elgondolkodnék a helyedben, hogy biztosan kizárólag a férjed hibája, hogy tönkrement a házasságotok. Igen, a férjed megfosztja őket attól, hogy az usában járjanak suliba meg ilyenek, te viszont attól fosztod meg őket, hogy egészséges pszichével vészeljék át a válást. Apukám egy másik nőért hagyta el apukámat, de anya SOHA nem próbált minket ellene nevelni, mert tudta, hogy nekünk csak ártana vele. Ha konfliktusuk volt, azt megoldották úgy, hogy mi ezt nem vettük észre.
2017. júl. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Gondolom, ha ki akartál menni az USA-ba, tudsz angolul. Szóval egy kis olvasnivaló:

[link]

Parental alienation is the process, and the result, of the psychological manipulation of a child into showing unwarranted fear, disrespect or hostility towards a parent or other family members.[1][2] It is a distinctive and widespread form of psychological abuse and family violence—towards both the child and the rejected family members—that occurs almost exclusively in association with family separation or divorce (particularly where legal action is involved)[3] and that undermines core principles of both the Universal Declaration of Human Rights and the United Nations Convention on the Rights of the Child.


Dióhéjban: amit te csinálsz, az BÁNTALMAZÁS, és sérti az alapvető emberi jogokat.


"as a particularly adverse childhood experience, results in significantly increased risks of both mental and physical illness for children."


Érted? Jelentősen növeli a rizikót a mentális és fizikai betegségek kialakulására.


De jól van, te csak bántalmazd nyugodtan a gyerekeidet, hogy bosszút állj a férjeden. Aztán ne csodálkozzo, ha egyszer csak ők is otthagynak.

2017. júl. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

"De en felajanlottam neki hogy koltozzunk ossze es en kimegyek hozza es nem akarja!!!!

1 megfosztja a gyerekeket attol hogy csaladban boldogsagban nojenek fel

2 megfosztja oket attol hogy usaban tanuljanak es jarjanak iskolaba

3 megfosztja magat attol hogy a gyerekei szeressek mert mondennap lathatna oket

4 megfosztja magat attol hogy naponta lassa a gyerekeit es inkab evi 1 szer nezi meg oket...

5 a gyerekei a potapat fogjak szeretni hozza kotodnek majd es vele lesznek az elmenyeik "


Nem akarja, mert már nem akar veled élni. Miért nem lehet ezt elfogadni?

1. a gyerekek így is felnőhetnének boldogan, ha te nem teszed őket tönkre azzal, hogy az apjuk elleni gyűlöletet plántálod beléjük.

2. Te is kiköltözhetsz velük az USÁ-ba, ha ez a vágyad, és akkor tanulhatnak, élhetnek ott.

3.-5. Ez nem a te problémád, és nem is a gyerekeké, hanem az övé.


A gyerekek saját maguktól is rá fognak jönni, milyen az apjuk (és az anyjuk), nem kell beléjük tukmálni semmiféle ítéletet. Légy tárgyilagos, ennyi. Láss túl kicsit saját sértettségeden, és nézd a gyerekeid érdekét! Az ő érdekük pedig egy kiegyensúlyozott anya, aki nem hisztizik, nem ócsárolja az apjukat.

2017. júl. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!