Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hatalmasat csalódtam a tágabb...

Hatalmasat csalódtam a tágabb értelembe vett családomban, hogyan lábaljak ki a helyzetemből?

Figyelt kérdés

15/L Egy kis községben élek, a szüleim érdekházasok. (apa jómódú családból származik, de számos ok miatt utasították vissza a hasonló háttérrel rendelkező nők, így végül csak anya jutott neki, egy szégeny földműves családból 11 testvérrel, hozomány nélkül) Anya családjáról nincs mit mondanom, megfeledkeztek a lányukról, sőt,örültek hogy eggyel kevesebb. Apának még két testvére van, ő a legkisebb. Nagyapám halála után a szüleim felélték minden kiharcolt vagyonát, majd beálltak egy varrodába a közeli kisvárosban. Azóta rengeteg rutint szereztek, és még az itteni fizetésekhez képest is jól keresnek... csak hát, a pénz mellé szenvedély is társult. Apa kórosan rejtegeti a söröspalackokat, és napjában iszik, mindig mikor hazaér a munkából, emellett kemény dohányosok. Könnyen eltapsolják a pénzt.


Tegnap volt egy kisebb családi összejövetel, amit kisebb koromban nagyon is élveztem. Bár az egyetlen téma ilyenkor a komunizmus volt, valamért mindig figyeltem, de most egész más irányt vett a beszélgetés. Apa egyik testvére volt a vendég és a két gyermekek, meg persze a házastársak mivel megházasodtak már. A legnagyobb testvért és a fiát kárhoztatták, mivel az óvónő lett, a fia peddig informatikus. A másik testvér gyermekei semmire se vitték, évekig járták külföldet, míg a feleségek magányban nevelték a gyermeket... 30+ évesen 1- 1 gyerek, amiből az egyik szemmel láthatóan autista. (nem csak a viselkedésén látszik, a vonásain is) Rengeteg rosszat mondtak nénémről, először történt meg velem hogy elborzadtam a hallottakról és a látványtól. Minden tehetősebb munkavállalót a fekete földig aláztak, mindenki rossz volt aki bármivel is többet keresett náluk, vagy akinek több szabadság dukált, nénét egyenesen kárhoztatták. Minden férfi holt részeg volt, apámnak már az artikulálás sem ment... keveset hallottam, de mély nyomot hagyott bennem, azóta is gondolkozom. Ilyen háttérrel nem számíthatok arra hogy nénémhez hasonlóan élhetek majd, hiszen apám egy részegség alkalmával még azt is a fejemhez vágta hogy az ő zsebéből fizeti a bérletem (amivel ingázom, liceum miatt), és teljesen ingyenélőként kezel... ezek mellett kizárt az egyetem... de a másik néném példáját sem szeretném követni, borzalmas volt látni a helytelenül felnevelt gyermekeket és a lerobbant férjeket. Mi tévő legyek? Mi lenne ebben a helyzetben a legjobb?



2017. júl. 10. 10:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%

Távoltartani magad tőlük. Kollégiumba nem mehetnél szeptembertől? Nézz utána.

Az egyetem még odébb van, és akkor már felnőtt leszel, megkeresed rá a pénzt, és tanulhatsz (ha nem is közvetlenül a líceum után). Azon most még ne izgulj, csak tanulj, és vigyázz az értékrendedre.

2017. júl. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%
Miért lenne kizárt az egyetem? Tudsz mellette dolgozni, támogatások államis hallgatóknak járnak, ha igényled, ilyen családtól én mihamarabb függetlenedni akarnék, és ha akarsz valami többet az élettől, ez az egyetlen lehetőséged.
2017. júl. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Eredetileg is kollégiumba szerettem volna menni, de a szüleim sohasem mondták ki nyíltan hogy egyszerűen nem fizetnék meg, mindenféle koholt indokkal amelett maradtak hogy ingázó leszek. (ha teljesen elolvastad tudhatod hogy még arra is megkaptam a replikát egy berúgás alkalmával)
2017. júl. 10. 10:27
 4/22 A kérdező kommentje:
"Államis hallgató"?
2017. júl. 10. 10:29
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
A kolesz akár olcsóbb is lehet, mint az ingázós bérleted plusz az otthoni kajád, a villanyfogyasztásod, vízfogyasztásod, stb. együttvéve.
2017. júl. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%
Nem Magyarországon él (líceumról beszél).
2017. júl. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%
Államis (államilag támogatott) hallgató az, akinek nem kell tandíjat fizetnie az egyetemen.
2017. júl. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
82%
#4 igen, államis. Felsőoktatásban két féle finanszírozási lehetőség van. Egyik: önköltséges, másik államis. Önköltséges: te fizeted ki a tandíjad, félévente. Államis: az állam fizeti ki neked, szankciókkal.
2017. júl. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
"Lehet" :) De a szüleim hajthatatlanok ilyen téren +én otthon nem csak fogyasztok, nélkülözni kellene a munkaerőt.
2017. júl. 10. 10:34
 10/22 A kérdező kommentje:

#6

Erdélyi vagyok.

2017. júl. 10. 10:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!