Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan viszonyulnak hozzád a...

Hogyan viszonyulnak hozzád a szüleid miután betöltötted a 18-at?

Figyelt kérdés

Pontosan egy év múlva leszek csak 18 éves, de kíváncsi vagyok, hogy ezután fog-e valamiben változni a kapcsolatom a szüleimmel.


Nem tudom, hogy ha elkéredzkedek majd pl. egy házibuliba/koncertre az lesz a reakció, hogy "18 vagy azt csinálsz amit akarsz" vagy "ameddig az én házamban laksz azt csinálod amit mondok". (A gimit 19 évesen fogom befejezni, mert 5 éves nyelvi osztályba mentem, tehát költözés/kolesz egy ideig még nem lesz.) Azt sem tudom hogy ezután is el kéne majd kéredzkednem, vagy elég "közölni" hogy elmentem valahová majd jövök? Később is megkapom a kötelező vallató kérdéseket hogy "hova?" "kikkel?" mielőtt kiteszem a lábam a küszöbön?


Tudom, hogy ez a szülőktől függ és ahány család annyi helyzet, de örülnék ha leírnátok nekem erről a személyes tapasztalataitokat, hogy változott-e a kapcsolatotok a szüleitekkel a 18. szülinap után és ha igen akkor miben.



2017. júl. 10. 15:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy. (iskolába jártam még akkor)
2017. júl. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hozzám ugyanúgy. Semmi nem változott. Egyébként tanultam még.
2017. júl. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Semmi nem változott nálunk sem. Igaz én 19 évesen összeköltöztem a barátommal. 14 hónapja volt,szóval most is csak 20 vagyok.

Anyukámnak mindig szóltam,hogy kivel megyek,merre,és kb mikorra érek haza. (Ha bármi baj történne,tudja,hogy merre vagyok,illetve ezzel megnyugodott ő is.) Apukám külföldön dolgozik,így neki erről feleslegesen szóltam volna. (Amikor párommal összeköltöztem,akkor anyukám kiment apuhoz,így most csak neten tartjuk a kapcsolatot.)

2017. júl. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Semmi nem változott.

Igazi változás akkor volt,amikor elvégeztem a gimit(szintén 19 évesen).

Azóta inkább felnőttként bántak velem.De persze nem egyik napról a másikra,hanem fokozatosan.

Nem normális reakció egyébként egy szülőtől, hogy amíg az én házamban laksz azt csinálsz amit mondok..Az ilyen hozzállással azt éri el a szülő,hogy a gyerek villám gyorsan le fog lépni otthonról és jó nyomot hagy benne ez a tiltás..

Nem tulajdona a szülőnek a gyerek, el kell fogadni, hogy saját akarata van, önálló ember. Nem szabad tiltani és ilyen ostoba feltételeket szabni.

Fokozatosan engedni kell neki a dolgokat.

Engem pl 14 évesen is elengedtek szórakozni 1-1 estére.Persze feltételekkel(be kellett számolnom kikkel megyek, hova, meg volt szabva mikorra kell hazaérnem..stb).De elengedtek és fokozatosan egyre többet engedtek meg.Sosem éltem vissza a bizalmukkal, ha azt mondták, hogy 10-re legyek otthon, akkor otthon voltam.Megbíztak bennem és én is örültem,nem éltem vissza vele.

Pont most olvastam egy másik kérdést, 16 éves lányt nem engednek el találkozni egy barátnőjével.. Az ilyen szülőket tényleg nem tudom megértneni.

2017. júl. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem nagyon értem a kérdést. Normális esetben előtte se tiltanak meg olyan alapvető dolgokat mint a bulizás.
2017. júl. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem változott semmi. Szerintem a legnagyobb változás a legtöbb embernek a gimi vagy talán az egyetem elvégzése után történik. Bár az én szüleim soha sem voltak szigorúak úgy hogy nem tiltottak el mindentől 18 éves korom előtt .
2017. júl. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Apám azota szo szerint leszar, felőle meg is dögölhetnék...
2017. júl. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%
Ugyanúgy. De nálunk gyerekkorban sem hangzott el soha az "ameddig az én házamban laksz, azt csinálod, amit mondok" mondat, mivel soha semmi olyat nem csináltam, amivel idegesítettem volna őket. A tini éveimet leginkább könyvolvasással meg filmnézéssel töltöttem, ez meg nem zavarta őket. :)
2017. júl. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, később nem érezted hátrányát a társasági élet hiányának?
2017. júl. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

20 éves vagyok, és nem változott semmi.

Mondjuk nekem nincs társasági életem, nem járok el sehova, stb. Dolgozom, építem a jövőm, és gyűjtök egy saját lakásra.

2017. júl. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!