Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szüleim nem szerettek...

Sulek Péter kérdése:

Ha a szüleim nem szerettek kicsi koromban agresszív durva családban nőttem fel. Lehet szerető családom? Szeretni meglehet tanulni?

Figyelt kérdés
Bocsánat ha rossz kategória
2017. júl. 11. 05:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Mièrtne lehetne? Te magad döntöd el milyen ember leszel.! A szeretet mindenkiben ottvan,lesz saját családod,gyermekeid szeretni fognak ès őkis tèged :)
2017. júl. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Csak először magaddal kell egyenesbe jönnöd. Az ilyen szülők úgy elcseszik ezzel a gyereküket, hogy az magát sem tanulja meg szeretni. Ahhoz pedig, hogy másokat szerethess, először magadat kellene.


Leírod kicsit bővebben, hogy milyen ember vagy? Hogyan viszonyulsz másokhoz?

2017. júl. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Férjem ugyanígy nőtt fel. Senki nem szerette. Soha nem ölelték, nem puszilták meg.


Velem boldog. Gyermeket tervezünk. Nem lett lelki nyomorék.

2017. júl. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy le leszek pontozva, mert itthon még mindig cikinek számít. A helyedben jó szakember segítségét kérném, egy pszichológusét. Szerencsére pszichiáterre nincs szükséged. Lehet, hogy pár alakalmom elég lesz, hogy szembe nézz a múltaddal és segítsen változtatni.
2017. júl. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek nem gondoltam hogy kapok normális választ, járok szakemberhez meg teszek magamért van 1-2 barátom aki elfogad olyannak amilyen vagyok :) és mindenkinek ment a zöld
2017. júl. 11. 14:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Hogyne lehetne szerető családod. Kicsit nehezebb dolgod van, mert otthon nem ezt láttad, kicsit meg könnyebb, mert felismered a problémát és dolgozni akarsz rajta.


Alapmű G. Chapman öt szeretetnyelvről szóló könyve. A családi mintákat szakember segítégével le lehet tenni. Szeretni meg lehet tanulni.

2017. júl. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, nekem két szerelmem is volt, aki úgy nőtt fel, mint te. Kialakult náluk az a probléma, hogy ha valaki huzamosabb ideje kedves volt velük, azt elkezdték pincsikutyának látni, a kedvességét pitizésnek érzékelték, és elkezdtek úgy is beszélni, viselkedni vele, mint egy kutyával a rossz gazdája. Mivel kiskorukban nem szerették őket, ők sem szerették saját magukat, és megvetették, aki szerette őket. Ez talán a legfőbb hiba, amit feltétlenül figyelned kellene, nehogy elkövesd: hogy aki kedves hozzád, azzal soha ne legyél goromba, meg ne szólogass be neki, ne próbálj rákiabálni. Mert az én két exem azzal, hogy megengedte magának a bántó viselkedést az őt szeretőkkel, mind el is üzte magától őket.
2019. okt. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: az exeim elmesélték az előttem való élettörténetüket, és sorozatban az volt, hogy elsőre nagyon ragaszkodtak a partnerhez, de fél éven belül vagy akár 3 hónap alatt elkezdődött az, hogy nem tudtak mit kezdeni ezzel, hogy kedvesek velük, az egyikük úgy fogalmazta meg, hogy "nyálkásnak érezte", és aranyos emberből átfordultak gorombává. Az a fontos, hogy ők nem fogták fel, hogy ez volt az a probléma, amiért aztán mindig magányosak voltak, nem hitték el, hogy az az ő beszólogatásuk az súlyos dolog, azt hitték, simán belefér egy kapcsolatba (hiszen őket ütötték-verték, ahoz képest a szóbeli gorombaság szerintük semmi).
2019. okt. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Anyukám borzasztó családban nőtt fel, a nagymamám komkrétan megpróbálta tönkretenni az életét.


Mégis anyum a legjobb anya a világon.

2019. okt. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!