Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti hogyan reagálnátok,...

Szülők! Ti hogyan reagálnátok, ha a gyereketek közli veletek, hogy nem viszi tovább a vállalkozást?

Figyelt kérdés

Apámnak mezőgazdasági cége van. Vidéki falu, közel a nagyvároshoz. Jól menő vállalkozás. Apám és anyám két különböző ember. Anyám " értelmiségi " családból való akik nagyon nagy szaktekintélyek lettek a saját foglalkozásukban.Apám családja se buta de ők amolyan vidéki régimódi, egyszerű gondolkodásúak. Én, a fiú anyám családjára ütöttem szinte mindenben. Engem a mezőgazdaság nem érdekel. Nem nézem le de semennyire nem tud megfogni a termelés világa. ( mert a mezőgazdaság is termelés ). Apám abban a hiszemben vállalt gyereket hogy majd én viszem tovább a vállakozást( a legidőseb fiúgyereke) Csak nem számított rá, hogy nem fog érdekelni. Már gyerekkorom óta nem érdekel, hiába vitt a mezőre sokat. Feladta a dolgot de beletörődni nem igazán akar, hogy nem viszem tovább. Most már az öcsémet fűzi, de őt se igazán érdekli. Öcsém most érettségizett, villamosmérnöki pályára megy, én meg könyvesboltban dolgozom. Szóval teljesen más szakirály mindkettő. Apámmal már szinte alig beszélek. Havonta egy két alkalommal találkozunk. Sose volt jó viszonyunk annyira mert mindenben szöges ellentétek vagyunk.


Tinektek, többi szülőnek is ennyire nehéz lenne elfogadni, hogy nem viszi tovább valaki a vállalkozásotokat?

Nem tudom mi ebben olyan nagy dolog, de ha az embert valami nem érdekli, akkor nem kell erőltetni.


2017. júl. 16. 10:18
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Senkinek sincs joga dönteni a gyereke helyett a gyerek életéről. Persze ezt sok ember képtelen felfogni és feldolgozni.
2017. júl. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Nyilván megoldanám akkor másképp, ha a gyerek egyszerű könyvesbolti eladóként jobban érzi magát, mint egy jól menő vállalkozás vezetőjeként, utóbbihoz komolyabb kvalitások kellenek.:D Még szerencse, hogy "nem nézed le" apádat, nem is vagy abban a helyzetben, hogy megtedd. Ezt a "vidéki, régimódi gondolkodású" sablont meg kár volt elsütni, ha apád egy virágzó céget teremtett, amiből egyébként felnevelt, akkor legalább olyan "szaktekintély a maga foglalkozásában", mint az anyád családja, még ha túl buta is vagy ahhoz, hogy ezt észrevedd.
2017. júl. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem zavarna. Az érdekelne csak, hogy a gyerekem boldog legyen, olyan munkát találjon, amit dolgozni szeretne, mert az is elég nagy luxus.
2017. júl. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Hat ertelmesegi anyadnak jo volt a mezogazdasagi videki ferfi ferjnek. Sajnos te meg annyira sem vitted, konyvesboltban, de meg van lehetoseged. Apad viszi a ceget ameddig tudja, aztan felvesz valakit aki vezetni fogja. Gondolom az orokseg a jol meno cegbol azert erdekelni fog.
2017. júl. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Mennyi földetek van? Mert sokan munka mellett művelik, ha nem olyan sok. Amúgy nálunk is volt hasonló helyzet, csak itt azért mert az illetőnek 3 lánya született, de most úgy néz ki hogy a legkisebb fiuunoka átveszi
2017. júl. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%

Na ja, #2-es, azon a könyvesboltos részen nekem is kiguvadt a szemem :D izgalmas munka lehet.


Persze a földet se szereti mindenki túrni - itt a lakótelepen van egy két egyén, aki azért költözött házba, hogy a kertet letérkövezze... érdekes.

De, hogy jobb könyvtárosnak lenni, mint egy saját vállalkozást továbbvinni. Kicsit furcsa.

2017. júl. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Azt mondom, hogy édesapádnak meg kéne próbálnia elfogadni, de valahol megértem, hogy nehezen megy... Egy jól menő mezőgazdasági vállalkozás simán eltart egy nagyobb családot. Egyrészt borzasztó sok munkája lehet benne, amit nem szeretne veszni hagyni a nyugdíjazással/halálával, másrészt talán nehezen tudja megemészteni, hogy adná a biztos megélhetést, a gyerekeinek meg nem kell.


Szóval tök megértelek titeket, hogy ti nem akarjátok, de nem tudom apátokat sem megvetni azért, mert fáj neki ez a helyzet.

2017. júl. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Nincs jogamegmondani,hogy mit kezdj az életeddel. De viccesnek tartom a gondolkodásod. Be kerülsz egy új közösségbe aholbemutatkozol: "Hellő XY vagyok, ennek a mezőgazdasági cégnek a vezetője" vagy " Helló, XY vagyok, egykönyvesboltban dolgozom, ..." . Melyik hangznik jobban. Meg szerintem a fizetés sem annyi.

A könnyebb út nem biztos, hogy jobb is.

2017. júl. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól reagálja le. Nyilván szeretné, ha nem egy csőcselék kezébe kerülne a nagy felépített álom. És ilyen tekintetben érthető, ha minden lehetőséget meg akar ragadni, hogy valamelyik gyereke vigye tovább. Lány tesótok nincs? Ő is továbbvihetné! 😃


Én személy szerint teljesen fel tudom fogni, hogy mindenki más, még a legközelebbi rokonaim is utálhatják amit én pl legjobban szeretek.


Amúgy a lenézős dolgot nem értem. Agráriumba érkezik az egyik legtöbb eu-s pályázati lehetőség. Aki csak közepesen jól csinálja, már az szarrákeresi az agyát, akár havi milliós pénzekről van szó. Aki ezt lenézi az nem kicsit kettyós 😃


Amúgy merre van a cég?

2017. júl. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
A korosodás meghozza a hajlandóságot.
2017. júl. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!