Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért vannak rossz anyák aki...

Miért vannak rossz anyák aki nem szeretik gyerekeiket? És ezek az anyák vannak felháborodva ha a gyerek nem foglalkozik velük úgy ahogyan kellene!

Figyelt kérdés
Sok mindenből kiderül,hogy nem szeret az anyám sok mindenből lehet erre következtetni a párom is tapasztalja nap mint nap, de akik nem ismerik a helyzetet azok ezt nem hiszik el. Sok ember szemében én vagyok mindig a szar szemét mert nem foglalkozok az anyámmal úgy ahogyan kellene, mert nem ismerik anyámnak ezt az oldalát.
2017. júl. 16. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A miértre a választ a Mérgező szülők c. könyv tárgyalja részletesen. Valahol a neten is fent van.
2017. júl. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért vannak rossz anyák? Csak. Van aki alkalmatlan a gyereknevelésre és passz. De sokszor ők ezt nem ismerik fel, ill. hiába nem vágynak igazából gyerekre a társadalmi elvárás miatt vállalnak. Ezek az anyák persze hogy fel vannak háborodva. Az ő szemszögükből nézve hálával tartozunk amiért "felneveltek". Általában a külvilágtól is ezt a megerősítést kapják ha csak nem annyira nyíltan rosszak a gyerekükkel hogy mindenki észrevegye. De az ilyen nagyon ritka, mert a gonosz szülők rafináltak. Engem pl. elkényeztetettnek tartottak amikor a legnagyobb szükségem lett volna rá hogy megmentsenek anyáméktól.

30 ffi.

2017. júl. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Ja ráadásul a vallás is ráerősít a sztereotípiákra. "Tiszteld apádat és anyádat" ha nem akkor "bűnös vagy". Szóval ez elvárás, akármennyi kárt okoz egy szülő, mindig nála van az ütőkártya hogy "dehát az apád vagyok!" "mégiscsak az anyád vagyok".

És ezt minden egyszerű ember így látja.

2017. júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Most olvastam utána a netten ,hogy mit takar a mérgező szülő kifejezés , sajnos mind passzol Anyámra !
2017. júl. 16. 11:46
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Ha valaki nem akar gyereket, mert tudja, hogy nem alkalmas rá, azt szétszedik: "Akkor minek élsz" "Önző vagy" "Ki fog veled törődni öregkorodban" és a szokásos agybeteg rizsák. Ennek eredményeképpen a gyenge nők behódolnak a társadalmi elvárásoknak, gyereket szülnek, és ezzel pokollá teszik a saját életüket és a gyerekét is.

És hívő emberként is úgy gondolom, hogy a szeretet nem automatikus. Attól, hogy valaki a világra lökött, még nem fogom csak ezért tisztelni / szeretni, ha egyébként undorító módon bánik velem.

2017. júl. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pedig írva vagyon: szeressétek ellenségeiteket!:D
2017. júl. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kit érdekel, mit fglalkozol másokkal? Ha gányul viselkedett veled, nem kell jópofizni meg semmi, a többieknek meg semmi közük hozzá.


Miért vannak? Mert a hülye társadalom ránk erőlteti a szülést, ha nem szeretnél gyereket, akkor idióta, önző, hülye, stb. vagy.

Persze a nyomásra zömmel szül a nő, aki herótot kap mindenféle gyerektől, a sajátját meg egyenesen hátráltatóként éli meg, és így is viszonyul hozzá.


Ennyi a titok, aki TUDJA, hogy nem alkalmas nevelésre, meg taszítják a gyerekek, ne csináltassa fel magát, így is elég sok az idegroncs ember.

2017. júl. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet. Én vagyok a szemét ember, meg a világ szégyene.
2017. júl. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem az apám lépett le 10 éves koromban. Az se érdekelte, hogy élek vagy egyáltalán hogyan boldogulok az életben. Most 20 év múlva szeretné felvenni velem a kapcsolatot és persze én vagyok a gonosz, mert miért nem akarok vele találkozni. Számomra ő már csak egy idegen férfi a sok közül, de aki ezt nem éli át az nem tudhatja milyen.

Tény, hogy megszülethettem tőle is függött viszont az, hogy most még élek és milyen életet élek, ahhoz már semmi köze sincs.

2017. júl. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a bantalamazo szulok zsarnokok is. Hiszen miert bantalmazna a gyereket ha nem azert, mer ugy all hozza hogy a gyerek az o tulajdona? Es ezt azutan is igy gondolja mikor gyerek a felnott korba lepett. Ezert van az hogy nehany erzekenyebb gyereken, aki keptelen meg felnottkent is magaert kiallni vegsokig piocaskodik vampirkodik.

Az a baj hogy ilyenkor a gyereken hatalmas a tarsadalmi nyomas, hiszen ha megszakitja a kapcsolatot a szulojevel plane ha ez az anyja, akkor azok az emberek a akik normalis csaladban nonek fel, es fogalmuk sincs a gyerekbantalmazasrol halatlannak fogjak tartani es meg ot kialtjak ki a rossznak. Foleg mert a bantalmazo szulok kifele nagyon tudjak a "jo arcukat" mutatni.

Tapasztalatbol beszelek, en egy alkoholista elmebeteg anya mellett nottem fel, bar o kivulrol sem tunt tokeletesnek, de az emberek akkor is ot sajnaltak. "Harom gyereket egyedul nevelo szegeny anya nem csoda ha a pohar utan nyul neha banataban" volt rola az altalanos velemeny. Kivulrol ennyit lattak belole. Mi meg akik disznoolban nottunk fel, nap mint nap hulyere verve masmilyennek lattuk ot.

Aztan persze mi voltunk a rosszak mikor amint lehetett elkoltoztunk otthonrol, de a kapcsolatot nem szakitottuk meg vele mert ugye "csak az anyank".

Igy eveken keresztul - gyakorlatilag amig elt- zsarolt szipolyozott, bantott, ledegradalt minket.

Persze akkor meg nagyon fiatal voltam, ma mar nem igy allnek hozza, hanem ra nem nyitnam az ajtot akarmit is szoljon hozza barki.

2017. júl. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!