Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi értelme van...

Szerintetek mi értelme van annak, hogy a gyerek ha elmond valami rossz dolgot, akkor a szülő leordítja?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. ha valami súlyos gondja van, pl. terhes lett, vagy pl. le akar feküdni a barátjával ami még korai lenne...

Most ha belegondolunk ezek nem helyes dolgok, de ha elmondja akkor lehet valamit kitalálni... pl. ha terhes, akkor még el lehet vetetni... ha le akar feküdni a barátjával, vagy egyáltalán fiúzni/csajozni akar (túl korán), akkor tudok róla és megpróbálhatom lebeszélni vagy jobb belátásra bírni.. vagy végső esetben fel lehet készíteni egy elbeszélgetéssel a helyes védekezésre...

most ha nem mondja el, akkor lefekszik titokban a barátjával/barátnőjével (mondjuk ez elsősorban lányoknál lehet probléma) ami már önmagában nem jó dolog, de még ott van a teherbeesés veszélye is a helytelen védekezés miatt... vagy ha terhes lett, és nem mondja el (mert a szülők hozzáállása a dolgokhoz olyan, hogy nem meri) és nem vetetik el, akkor az még súlyosabb problémát okoz...

Nem azt mondom, hogy ezeket ha egy gyerek elmondja, akkor azt kell mondani, hogy "nembaj lányom", persze le kell szidni, stb., de lehet találni belőle kiutat... az is lehet, hogy tanult belőle és legközelebb nem csinál ilyent...

De ezenkívül az élet számos területén lehet hasonló, hogy nem meri elmondani a szülőnek a gyerek a problémát, inkább letagadja... aztán persze később lehet nagyobb probléma lesz ebből, de egy normális szülői hozzáállással megelőzhető lett volna...


Ti mit gondoltok erről?



2017. jan. 22. 12:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
19%
Hogy mit gondolunk erről? Azt, hogy gyere vissza a kérdéssel akkor, amikor van gyereked. Mert kritizálni, vagy a szülő helyes magatartását követelni a legkönnyebb.
2017. jan. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%
Mert ilyen tekintély elvű, mint #1. Erőből akarja, fenyegetéssel.
2017. jan. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
kedves első, elmondom neked hogy akár már gyerekem is lehetne, mert huszonéves vagyok... de ezt az álláspontomat akkor is tartom... de akkor mond el, hogy mi a megfelelő megoldás? leordítani a gyereket, hogy aztán utána annyit sem mondjon?
2017. jan. 22. 12:35
 4/21 anonim válasza:
87%

Én úgy gondolom, hogy nem bűn az őszinteség. Ha a szülő erre agresszívan reagál, az az ő hibája és nem kell csodálkozni rajta, ha a gyerek ezek után nem fog bízni benne és semmit nem fog elmondani.

Persze az lenne a normális, hogy mindent meg lehetne beszélni, de vannak emberek akik egyszerűen nem hajlandók erre. Az ilyenekkel nem lehet mit kezdeni, ha így állnak a dolgokhoz akkor nem kell nekik szólni róla, mert úgyis csak veszekedés lesz a vége.

Ha nincs kivel megbeszélned a dolgaidat azt javaslom, hogy járj utána mindennek több szempontból és döntsd el te magad, hogy mi a legjobb amit tehetsz és aszerint járj el. Én ezt csinálom amióta csak az eszemet tudom.

2017. jan. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

ja és láttam/hallottam már olyant ahol az én elméletem szerint megy a dolog

+ ha az én elméletem hülyeség, akkor miért van amikor egy tizenéves terhes lesz és gyereket szül? úgy gondolom az ennek a problémának a csúcsa és az a nem normális szülői hozzáállás miatt van

2017. jan. 22. 12:37
 6/21 anonim ***** válasza:
63%

Még jó, hogy leordítja, mertideges lesz a szülő, föleg ha a lány a gyermek, hogy kihasznaljak, meg akarja óvni a csalódasoktól!

egyebkent, az en lanyomat is két fiú verte át!pedig 14-15 evesek,meg akartak fektetni, de a lanyom nemet mondott, már másnap dobták!

2017. jan. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

#6-os: miért mondott a lányod nemet? (jó, hogy azt tette, de miért?) minek hatására?

az, hogy ideges lesz a szülő ilyen hírek hallatára, az jogos, de, hogy leordítsa a gyereket, csak bizonyos határig... az, hogy utána napokkal hetekkel később is ezen idegeskedjen, semmi szükség, meg hogy tiltani dolgokat ennek hatására, az egyenesen rossz szerintem.. mert hát sok gyerek tiltásra is megteszi a dolgot, akkor meg nem tudok róla...

2017. jan. 22. 12:45
 8/21 A kérdező kommentje:

#6-osnak még:

és ugye ha nem titokban csinálja, akkor tudok róla vele beszélgetni és akkor megtudom óvni, mint ahogy te is írtad... de ha tiltom akkor nehezebb megóvni... persze van olyan gyerek is aki a tiltás hatására TITOKBAN SEM teszi meg, de ott meg szerintem már lelki fenyegetés van...

2017. jan. 22. 12:48
 9/21 anonim ***** válasza:

Nos, nem jól látod, kérdező. A gyermek, főleg a tini egyfolytában a határait feszegeti. Ha te szülőként kijjebb húzod meg a határokat, akkor ott fogja feszegetni. Nincs ezzel baj, mert ez a dolgok rendje. De ezt tudni kell a szülőnek is, és az ő felelőssége az, hogy hol húzza meg a határokat.

58F

2017. jan. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nincs gyerekem,de nem tudom elképzelni,h elmondja,h készül lefeküdni a párjával én meg leordítom a fejét.Nyilván beszélgetnék vele,de a kiabálásnak nem sok értelme lenne.Olyan lánnyal is előfordulhat,h teherbe esik aki megtudja beszélni a szüleivel a dolgot.És,ha a szülők nagyon olyanok segítenek is a lányuknak,ha szeretné megtartani a gyereket.Bár ez vsz nagyon ritka.
2017. jan. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!