Rossz ember lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves leány vagyok. Elkezdtem egy OKJ-s iskolát, ám hamar kiderült, hogy itt annyit se tanítanak, amire rá lehetne mondani, hogy szánalmas. Ezt folyton mondtam anyának, eleve miatta mentem el erre, mert nem vettek fel főiskolára.

Ám pár hete igen sokat veszekszünk - közölte, hogy felnőtt vagyok, igenis fizessek az itt élésért (30 ezret), a kajámat is én álljam, néha a családét is (és ugye ekkor én még magamra nem költöttem - bérlet, fodrász, cicakaja, egyéb). Mondtam, hogy nincs miből, mire elküldött dolgozni. Ez ment pár hétig, mire otthagytam az iskolát, és tényleges munkába kezdtem (legalábbis diákmunkaként, amíg nem találok főállást természetesen). Mondtam, hogy akkor nem járok iskolába, mert amellett nem lehet annyit dolgozni amennyi pénzt elvár tőlem, meg nem akarom kihajtani a belem se azért, hogy nullába jöjjek ki. Ő erre elhordott mindennek, önző, komolytalan, gyerekes, kiderült, hogy arra ment ki a játék, hogy családi pótlékot és adókedvezményt kapjon utánam, ami nyilván kevesebb, ha én nem járok iskolába.

Közöltem vele, hogy oké, adjon egy hónapot, akkor elköltözök, és nem lesz gond abból, hogy kevesebbet kap, mert énrám se kellesz így költeni egy forintot se.

Azóta megy a lelki zsarolás, merthogy nem lesz aki segítsen neki, ekkora házat egyedül kitakarítani, ennyi emberre egyedül főzni, és egyébként is nem gondolok az öcséimre, mert jaj így rájuk se tud annyit költeni... milyen önző vagyok, hogy ezekbe bele se gondolok.

Öcséimről annyit, hogy szeretem imádom őket - de betegek, az egyik autista, a másik hiperaktív. És hiába szeretem őket, néha sok, mert amint hazaérek, ők megrohamoznak, és estig csüngnek rajtam/a szobámban lézengenek. Napi 4-5 órát is akár, és tényleg nem lenne baj, de így minimális magánéletem se lehet, én "nevelem" őket, én játszok velük, mert anya 1-2 mondatot beszél velük naponta, aztán ül a laptop előtt este 10-ig.

Az öcséimet is sajnálom, hogy itt kéne hagynom őket, és néha anyai szavai is elérnek hozzám, és olyankor nagyon nyomorultul érzem magam. Tényleg ilyen önző, rossz ember lennék? Csak "gyerek"fejjel nem fogom fel?



2017. máj. 11. 17:54
1 2
 1/20 anonim válasza:
84%

Ha TÉNYLEG minden így van ahogy leírtad, akkor az édesanyád szégyelheti magát, hogy egy pénzéhes, energiavámpír. Szerintem ez mindenképpen nehéz helyzet.


Egy biztos, bármit próbálszt tenni nem lesz neki jobb, úgyis keresni fogja azt amibe beleszólhat.

De szerintem nem vagy rossz ember.

2017. máj. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nyilván az éremnek mindig két oldala van, és anyámtól máshogy hangozna. Ez a sztori, amit én megélek. Már aludni, enni se tudok lassan..
2017. máj. 11. 18:08
 3/20 anonim ***** válasza:
Kedves kerdező, ha elköltöz rosszabbul jössz ki a dolgokból, mert a lakhatás nem 30.000+ kaja.lesz, hanem ennél jóval több....
2017. máj. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Sajnálom a helyzetedet. Én a helyedben keresnék egy akármilyen melót, amivel el tudom magam tartani, és elmennék albérletbe, ha ez valóban így van. Anyukád nem tűnik a leírás alapján teljesen okésnak...
2017. máj. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtudod oldani költözz. Érzelmileg zsarol és játszmázik. Persze egyedül is rossz lesz de legalább a magad ura vagy. Most meg jól jössz, főleg ha bejöttek volna a tervei veled kapcsolatban és zsebre teheti az utánad kapott 17ezret, plusz leperkálsz neki harmincat úgy hogy magadat sőt néha őket is etetned kell. Ezen kívül hülye lenne feladni az ingyen bébiszittert. Ha csak egy szobát bérelsz (vidéken) kb ugyanitt vagy.

A testvérek állapota nem derül ki, de napközben járnak iskolába vagy valamilyen fejlesztésre? Anyád dolgozik eközben?

2017. máj. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Anya dolgozik, de amikor kedve van, itthon marad 1-2 napra vagy egy hétre betegszabira. Olyankor sincs ideje semmire.

Az autista "különleges" iskolába jár, de amit tőle hallok, kb csak egy hely 10 gyereknek, akiket bedobtak a szülők, és a legtöbb tanár se törődik velük :( (Tüskevár). Őt nagyon sajnálom, mert kisöcsémmel együtt megvan bennük a programozó-mérnöki-hasonló vér, de ő ezt így képtelen lesz kiaknázni, nincs elemi tudása. A hiperaktív általánosiskolás még, próbálom jó irányba terelni középsulit illetően, mert anya szerint csak az számít, hogy legyen közel (én meg mondjuk egy infós vagy fizikás suliba vitetném inkább).

Sokkal drágább lesz külön élni, ezt tudom, de nem leszek folytonos érzelmi zsarolás tárgya. Most is lementem, "ma ugye azért bementél iskolába?" és bociszemek... mert neki milyen rossz lesz, és ha jogtalanul veszi fel utánam a családit, azt majd én fizetem ki (a bírságot).


Jövőhéten költözök egy barátomhoz, ha minden jól megy... onnan csak meg kell szilárdulnom kicsit, és megyek tovább. De ezt nagyon nem bírom.

2017. máj. 11. 18:44
 7/20 anonim ***** válasza:
Édesapádhoz, valamelyik nagymamához nem tudsz menni? Mert nem biztos, hogy addig ott tudsz maradni, amíg stabilizálódsz, és hát ebben az országban az a legnehezebb.
2017. máj. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Apa velünk él, mamáéknál nincs hely. Elég nehéz így valóban
2017. máj. 11. 19:40
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellene feladni a tovabbtanulast! 20 eves vagy, 2 okj-s szakmat is elvegezhetsz ingyen, tamogatassal ugy hogy keresetpotlo juttatast is kaphatsz! Erettsegivel sosem fogsz annyit keresni amibol normalisan meg lehet elni. Apuddal milyen a viszonyod? Magad melle kellene allitanod hogy allitsa le anyudat ha elszalad vele a lo.
2017. máj. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Tovább fogok tanulni mindenképp, csak ezt hagyom abba most, mert nem ad piacképes szakmát. Apa papucs, anya az úrnő :/
2017. máj. 11. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!