Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lányomról kiderült pár dolog....

Lányomról kiderült pár dolog. Ötletek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hetekben beszéltem egy barátommal és elmondott pár dolgot a lányomról,amiről eddig nem is tudtam.

A lányom 15 éves a kisebbik lányom pedig 9 éves.Az iskolában volt pár gond,mivel a kisebbik lányomat piszkálták és előfordult,hogy meg is verték.Beszéltem a tanárokkal,gyerekkel és a szülőkkel is,de semmire sem mentem.Egy idő után nem fordult elő ilyesmi,mivel lányom beszélt velük.Ennyit mondott akkor,viszont most előkerült pár dolog.Sajnos nem sima elbeszélgetés volt.Vagyis először az volt,de után egyre dühösebb lett a nagyobbik lányom.Ordítozott a gyerekekkel volt hogy fenyegette is őket.Egy kicsit abbamaradtak a dolgok,de az egyik cigány srác megverte a kislányom (elvette a srác a labdáját és vissza akarta venni).Amint megtudta lerohanta a gyereket és mindenki előtt leordította,majd suli után elkapta és elvonszolta a rendőrség elé és megfenyegette!!!Ez kb.1 éve történt,azóta nincs semmi gond.Egy ujjal nem mernek a lányomhoz érni.

Erről nekem senki sem beszélt,de fura volt,hogy olyan furcsán néztek rám.Erről a rendőrségi dologról még a tanár sem tudott,a kisfiú mondta el pár gyereknek.

Barátom azt hitte,hogy tudok róla.Ő mesélte el ezeket nekem.Nem tudom,hogy most mit csináljak.Most nyári szünet van,szóval nem tudok elnézést kérni a gyerekektől és a szülőktől.Szeretnék lányommal is beszélni,de nem tudom,hogy hogyan :/ Rosszat is és jót is tett ezzel,lehet hogy durva volt,de nem tudom,hogy megérdelmi-e,hogy picit megdorgáljam.Ebben kérném a segítségeteket !

Szerintetek megérdemelné egy pici büntetést ?Vagy inkább hagyjam annyiban ? Az biztos,hogy a pici örül most,hisz nem fogják bántani(remélhetőleg) a suliban és végre tud játszani a barátaival :)

Vagy inkább :-Szépen elintézted,de ha lehet,akkor legközelebb finomabban !

Még sosem fordult elő ilyesmi,szóval nem tudom,hogy mi lenne a jó megoldás.


A segítségeteket nagyon köszönöm ! :)



2017. júl. 16. 13:34
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
*megérdemli-e
2017. júl. 16. 13:37
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Tudod ,mi a dúrva? Az, hogy a lányod meg merte tenni azt, ami a felnőttek dolga lett volna.

Respect.

2017. júl. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén? Én büszke lennék a lányomra, hogy elintézte azt, amit én nem tudtam. Megtanulták a gyerekek, hogy ne bántsák a kicsit, a nagy meg életre való, mert meg tudja védeni magát és a szerettét. Igazából mi rosszat tett? Egy ujjal nem ért senkihez, csak elég dominánsan viselkedett ahhoz, hogy komolyan vegyék. Ha bocsánatot kérsz a gyerekektől, csak alapot adnál a további piszkálódáshoz.
2017. júl. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem büntetni nem kell, hiszen jót is akart, meg volt is neki elég baja ezzel az egésszel még akkoriban, elég büntetés az neki, meg amúgy is, végülis tényleg megoldotta a dolgot. Inkább csak beszéljétek végig, hogy hogy is volt ez az egész, és hogy mit hogyan lehetett volna máshogy.
2017. júl. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Természetesen büszke vagyok rá :) És akkor inkább nem kérek elnézést senkitől!Szerintem este megbeszéljük közösen ezt a dolgot!
2017. júl. 16. 13:44
 6/31 anonim ***** válasza:
99%
Miért büntetnéd meg a lányodat azért mert megvédte a testvérét? Nem verte össze a gyereket (pedig megérdemelte volna), csak elvitte a rendőrségre és megfenyegette. Szerintem nagyon ésszerűen cselekedett. Én a helyedben büszke lennék arra milyen talpraesett lányom van.
2017. júl. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
96%
Megdorgálni? Elnézést kérni a "gyerektől"?(cigánykölök aki elverte a kissebbik gyermeked!!) Az a durva hogy ilyen megfordul a fejedben! Jól tette a nyagylány, ÜGYES!
2017. júl. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Nem a cigány gyerekre gondoltam.Azoktól a gyerekektől kérnék elnézést,akik semmit sem tettek,mégis lehordta őket a lányom(ezt nem írtam oda).
2017. júl. 16. 13:51
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Legyél nagyon büszke a lányodra! Az iskola és a rendszer sohanem tudta volna olyan hatékonyan megvédeni a gyerekedet, mint a nővére! Respect!
2017. júl. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

A nagy lányod teljesen helyesen járt el, hiszen fizikailag bántalmazták a húgát. Arról nem is beszélve, hogy ő nem verekedett, pusztán elkapta a bántalmazót, akit a rendőrség elé vonszolva megfenyegetett. Mivel ő volt az, aki kezdeményező volt, így aztán most megtanulta, hogy nincsenek tettek következmények nélkül.


Azok az emberek, akik az agresszor szerepét öltik magukra másokat bántva, rettegésben tartva csak akkor futamodnak meg, vagy vesznek vissza magukból, ha egy olyannal kerülnek szembe, aki megvédi magát és/vagy megmutatja, hogy ő bizony nem fél. Akadtam össze ilyen emberekkel, és sajnos a "megbeszéljük", mint opció soha nem működött. Keményen kellett fellépni.


Sajnos a cigányokra jellemző, hogy ha egy kakaskodik, és nem bír veled, akkor jön rád az egész família. Ha a helyedben lennék, s anyagilag megengedhetném magamnak azonnal megtenném a lépéseket mindkét lánnyal szemben, hogy megtudják védeni magukat. Védelmi eszközök, önvédelmi órák. Nyilván nem ninjákat képeznék belőlük, s fegyvert adnék a kezükbe. De nem árt, ha tudnak pár önvédelmi mozdulatot támadás esetén, s paprika spray is biztonságot adhat az iskola, és otthonuk között.

2017. júl. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!