Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tehetem jóvá azt, amit...

Hogyan tehetem jóvá azt, amit már lehet, hogy nem lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehet hosszú lesz....

Szóval kamaszkoromban rengeteget vitáztam anyukámmal, de ezek nem olyan kis viták voltak, hogy mit enged meg és mit nem, meddig mehetek ki, stb., hanem tényleg nagy viták. Mondott sok mindent és tett is, ami szerintem nem volt helyénvaló, de én is temérdeknyi olyan dolgot mondtam neki és tettem, ami durva volt. Amiket tettem és mondtam most nagyon szégyenlem, tudom, hogy túllőttem a célon, de nem is az számít... hanem hogy ha belegondolok, hogy édesanyámnak mennyi fájdalmat okoztam, s testvéreimnek is, s hogy ezeket sosem tehetem jóvá, mert nem felejtik el, akkor belém nyilall a fájdalom. Ha vissza kéne emlékeznie a családomnak rám, biztos, hogy ezek a rossz emlékek maradnának meg nekik, merthogy jók mostanában nem történtek.

Az fáj a legjobban, hogy sosem lehet már olyan kapcsolatom velük, mint volt, mert sosem fogják elfelejteni, s megbocsátani azt, amit velük tettem, s tőlem kaptak. Mindig meg lesz bennük a félelem, a fájdalom, a rossz emlékek, s a többi rossz érzés, ami bennük lehet.

Valaki van, aki még így érez, vagy ilyen kamaszkora volt? Mert én most kilátástalannak érzem a helyzetem teljesen... nem tudok aludni, kedvtelen vagyok, nem érzem a helyem a világban...

Szerintetek képes lenne valaki megbocsátani mindazok után, hogy a gyengepontjait támadta a gyereke?



2017. júl. 17. 08:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kezd egy egyszerű magyarázattal és bocsánatkéréssel. Mondd el nagyjábol azt, amit ide leírtál. Kamaszkorában az ember lázad és sokmindent megenged magának, de idővel értelmesebb lesz. Ez történt most is. Csak idő kell és tegyél azért, hogy legyenek mostantól jó emlékek. :)
2017. júl. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

Elfelejteni nem fogják, de eltörpül minden, ha látják, hogy mennyire jó irányba változtál. Családtag vagy, vannak esélyeid.

2017. júl. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Az anyák meg szokták bocsátani a kamaszkori támadásokat

Az anyai szeretet az egyetlen, ami megmarad akkor is,ha viszont szeretetre nem talál. Weöres szép versét ismered?

"A kamaszkor tőled

elkuszált,

szemem a szemedbe

nem talált.


Így tűnődtem: «Mért szült,

mért szeret,

ha örökre élni

nem lehet?


Énmiattam annyi mindent

öl, temet!

mért nem tett a hóba inkább

engemet!»


A kamaszkor tőled

elkuszált,

férfi-szívem ujra

rád-talált,


férfi-szívem a szivedre

rátalált,

megköszön most percet, évet

és halált.

[link]

2017. júl. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

és igen, hogy nem találod a helyed a világban ezzel összefügg - a dolgunk végül is az a világban, hogy minél mélyebbre jussunk a megismerésben és legjobb tudásunk szerint kifejezzük az - munkákkal, alkotásainkkal - és ebben lehet akadály


"És csak azok jutnak el az igazi megismerésre, akik újra végigjárják az elvétett utat, és újra rátalálnak azokra az emberekre, akiket elherdáltak magukban."

(Saint-Exupery, Citadella)

2017. júl. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalsz ilyet, hogy nem bocsátották meg? Az a gyanúm, hogy te magadnak nem bocsátottál meg, és nem ők neked. Kamaszkorban az az egészséges, ha az ember vitatkozik, akkor van baj, ha nem. És nem csak azon, hogy kánykor menjen haza. Akkor keresi a saját identitását, akkor alakul ki a világról a saját véleménye. Ez szükségképpen összeütközésekkel jár, különben meg se történik. Ne kérdőjelezd meg a saját értékességedet!
2017. júl. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az anyud biztosan megbocsát, ha igyekszel. A testvér már más tészta, de egy testvér is képes megenyhülni.
2017. júl. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek, sokat jelent minden egyes szavatok...! (Akármilyen nyálasan hangzik is ez. )
2017. júl. 17. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!