Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mostanában elég sokat csavargo...

Mostanában elég sokat csavargok. Anyukámnak az anyukája /nagymamám/ tüdőrákban halt meg. Én is cigizek és anya tudja is. Anyukám mondta lehet h ő rákos.Csak anya be akart ijeszteni? Hogyan tehetem jóvá? Mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit akart ezzel,de remélem csak rám akart ijeszteni. Egyszer leesett a fáról eltört 3 csigolyája és a bal csuklója. Azóta gyakran fáj a háta. Nem tudom mit csináljak. Eléd sokat weszekszünk miattam. A multkor 2 hétig nem szóltunk egymáshoz és rzem h Karácsony se lesz olyan mint ahogy azt ők elterwezték,miwel apámmal is weszekedek elég sokat.
2008. dec. 20. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem értem, hogy a csavargás hogy jön össze a tüdőrákkal? Esetleg a csavargásért ezzel "büntet" anyukád, hogy ezt mondta?

Ezen a fórumon nem hiszem, hogy választ kapsz arra, hogy anyukád beteg-e - csak remélhetjük, hogy nem. Hagyj ki egy csavargós estét, és ülj le anyukáddal beszélgetni, ha látja, hogy őszintén érdeklődsz, biztosan elmondja.

És ne cigizz! Nem csak a lehetséges betegségek miatt, hanem azért se, mert a cigi gusztustalan, büdös! Semmi jó nincs benne!

2008. dec. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg megvan a dohányzásnak az a kockázata, hogy tüdőrákos lehet tőle valaki, szóval ha anyukád is dohányzik esetleg, akkor ez sajnos nem fenyegetés vagy riogatás a részéről. De úgy tudom, nem néhány nap a lefutási ideje, hanem sokkal több idő, úgyhogy ülj le vele, beszéljétek meg, ha tényleg beteg, akkor amit tudsz, segíts neki. Egyik nagybátyám is tüdőrákban halt meg nemrég, de évekig volt beteg, az utolsó évben volt már nagyon rosszul.

Mondjuk nem mondom, a városi levegő se kedvez ennek, még egy nemdohányos is simán beleeshet, olyan szennyezett pl. Budapest levegője is, nem beszélve arról, hogy vannak dohányosok, akik nincsenek tekintettel a tiltó táblákra (szerencsére nem mindenki).


Beszélj anyukáddal, ha baj van, és jóban vagytok, állj mellé. Részvétem a karácsony miatt, nekem se lesz ünnepi hangulat a családdal, szintén veszekedések miatt, de itt már évek óta ez megy, nincs ünnep, nem csak karácsony. Nem biztos, hogy miattad veszekednek egyébként, az enyémekből kiindulva, csak egyszerűen nem tudják mire fogni, hogy megromlott a házasságuk. De ha beszélgetsz anyukáddal, ezt is kiderítheted.

2008. dec. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%

Ezt annyira nem értem: sokat csavarogsz, emiatt anyukád tüdőrákos, nem mellesleg leesett a fáról? Azért veszekedtek miattad, mert leesett a fáról? Ennek én így nem látom túl sok értelmét, de a hiba az én készülékemben van...

Amit tudok mondani: ne csavarogj túl sokat, villámgyorsan szokj le a cigiről (nem, nem anyukád, hanem a saját egészséged miatt: bár tizenévesen a népek hülyének nézik az idősebbeket, akik a leszokás előnyeiről papolnak, végül mégis kiderül, hogy nekik volt igazuk.), és próbáld meg megbeszélni a problémát anyukáddal! Hidd el, ő csak jót akar neked, még akkor is, ha most ez nem így tűnik.

2008. dec. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%
Én se értem az összefüggéseket, de szvsz egy normális anya aki szereti a gyerekét nem ijesztgeti azzal, hogy rákos, akkor sem ha kicsit rosszabb a viszonyuk. -megjegyzem nem lehülyéztem anyukádat-
2008. dec. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jóvátenni úgy tudnád, ha nem csavarogsz, nem cigizel, vagy minimálisra próbáld csökkenteni, mindenképp ülj le anyukáddal beszélgetni, hogy tényleg beteg e , vagy csak tart tőle, és téged is félt, ezért próbál óvni. Próbálj rendesebb lenni anyukáddal, hogy ne kelljen veszekedni miattad. Ne rontsátok el a Szeretet Ünnepét!!
2008. dec. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én értem az összefüggést és meg tudlak érteni. Hát tényleg le kellene ülnöd a muterral beszélni, hogy mi is a helyzet. Az hogy beteg-e vagy sem, azt csak ő tudja neked megmondani, de én a helyedben ilyennel nem viccelnék és nem húznám az időt. Ezt tapasztalatból mondom neked, bár én soha nem gyújtottam rá. Sajnos nálam diagnosztizáltak rákos daganatot, úgy jártam mint a testvérem (rákos daganat volt a tüdejében és a végén embóliában halt meg)8 év alatt végzett vele, most én vagyok soron, sajnos engem már nem tudnak megmenteni. Nem tudom mennyi lehet vissza, de nem sok és hidd el, hogy a fájdalom egyre elviselhetetlenebb. Látod? Mit tud okozni egy rákos daganat? Hozzátenném, hogy 4.5 éve szenvedek ezzel és csak 23 éves vagyok. Gondold magad anyukám helyébe, 2 lányát veszíti el ugyanabban a betegségben. Bocs, hogy ilyen hosszú lett, de talán megérte leírni és kicsit elgondolkozol azon, hogy megéri e ez neked!
2008. dec. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyukad biztos hogy beteg, ilyennel nem ijesztegeti valaki a sajat gyereket. Allj anyukad melle, ha tenyleg beteg, akkor nagyon gyors lefolyasu is tud lenni. Az en anyukam majusban ment orvoshoz, es juliusban meghalt, rakos volt. Ugyhogy ne csavarogj, mert nagyon megfogod ezt meg banni, es rossz utra fogsz igy terni. Csavarogsz, lelki gondok. Miert csavarogsz egyaltalan, miert nem fogadsz szot? A cigit pedig hagyd el, most meg eltudod, de evek mulva mar nem, es megfogod banni, de nagyon. Mennyi penzt koltesz el ra, es egeszsegtelen.

Ne csavarogj, legyel otthon a szuleiddel!!!!!

2008. dec. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy veszem ki az írásodból, hogy elég fiatal lehetsz. Hány éves vagy?

Én sem hinném, hogy anyukád ijesztgetésből mondta, hogy beteg, de persze meg van rá az esély, hogy mégis, de ha tényleg csak ijesztgetésnek szánta, akkor az elég csúnya dolog. De remélem mégis inkább úgy van. De ezt csak te tudod kideríteni, beszélgess vele őszintén!

A cigiről pedig szokj le, nem hiszem, hogy olyan régóta dohányoznál te, hogy ne tudj leszokni róla. Látod, én 22 éves vagyok és dohányzom sajnos, veszem drága pénzen ezt a sz@art, mert hiába próbálom, nem tudok leszokni róla. Ha nálatok volt már rákos megbetegedés a családban, akkor pláne nem kéne cigizned, arról nem is beszélve, hogy csak költöd rá a drága pénzt (amit gondolom a szüleid adnak). Szóval szokj le minél hamarabb, később örülni fogsz neki, hogy nincs ez a hülye függőséged.

2008. dec. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!