Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális dolog ez? Nem vagyok...

Normális dolog ez? Nem vagyok jogosan felháborodva?

Figyelt kérdés

Tegnap elkértem a nevelőapám telefonját, hogy belépjek a messengerembe, mert az én telefonom lemerült. Már néhány hete csináltam ilyet egyszer és benne volt a fiókom a telójában és azt írta alatta, hogy "utólsó bejelentkezés: 9 órája".

Mióta egyszer használtam a telefonját észrevettem, hogy néha nem nyitok meg egy beszélgetést aztán mégis úgy mutatja, mintha láttam volna. Nem foglalkoztam vele, mert meg sem fordult a fejemben, hogy anyám pasija a tudtom nélkül belép és olvasgatja az üzeneteimet.

Kiakadtam és hatalmasat csalódtam benne, mert semmi oka nem volt erre. Ha anya azt mondja szeretné megnézni kivel beszélek mindig egyszóra odaadom neki a telefonomat, de még ő sem olvassa el az üzeneteket, csak azt nézi meg, hogy beszélek e idegenekkel.

Szerintem teljesen jogos a felháborodásom és ez irtó nagy bunkóság volt, de ő védekezésképp elkezdett dumálni a net veszélyeiről meg minden szarságról,aminek semmi köze ahhoz,amit csinált.

Alapból nem kedvelem őt, utálom, hogy velünk él, hogy az apámnak képzeli magat és ahogy bánik anyával és velünk, de ez már tényleg sok.

Amíg nem élt velünk, csak néha itt aludt sokkal normálisabb volt és kedveltem.

Anya még nem tudja mit csinált, mert nem akarom, hogy az legyen egymás ellen hangolom őket direkt, de szerintetek nem lenne jobb szólni neki erről?

Lehet, hogy apróságnak tűnik, de nagyon rossz érzés, hogy egy úgymond idegen olvasgatta hetekig az én magán dolgaimat és nagyon dühös vagyok emiatt.


2017. júl. 17. 10:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%

1. Idegen telefont nem kérünk kölcsön.


2. Minden esetben rendesen ki kell lépni a megnyitott oldalkból, különösen más telefonján.


3. Tényleg nem 100%-ig jogos töle, de nem mindegy, mennyi idös vagy.

2017. júl. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Bunkóság volt, viszont más telefonjáról én be sem lépnék semmilyen fiókomba. Az meg felelőtlenség, és sajnos ilyen következményei vannak.
2017. júl. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy felelőtlenség volt. Kijelentkeztem utána, de nem tudtam hogy úgy van a telefon beállítva, hogy megjegyezze a jelszavamat.

Az kimaradt, hogy 16 éves lány vagyok.

2017. júl. 17. 10:44
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
Mondd meg anyukádnak, mi történt! És ha még nem tetted meg, változtass jelszót!
2017. júl. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom, mi volt ezzel a célja, mennyi idős vagy? Lehetséges valóban csak ellenőrizni akart, persze ez egy elég rossz módszere ennek. Jogos a sértődés, változtasd meg a jelszavad, illetve, lehet én a helyedben szólnék. Mond úgy, hogy ne tűnjön támadásnak, vagy ellene hangolásnak. Anya, szeretnék veled beszélni, arról, hogy ez és ez történt, rendes magyarázatot nem kaptál, nem volt ehhez joga stb. Amennyiben te nem tudod ezt vele megbeszélni.
2017. júl. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

Az utolsó bejelentkezes nem azt jelenti, hogy arról a telefonról 9 órája jelentkeztek be utoljára, hanem azt, hogy maga a messenger annyinideje volt utoljára használva. Ergo, te is használhattad akkor, nem biztos, hogy a neveloapad nézegette az üzeneteket, úgyhogy emiatt teljesen felesleges felhaborodni, plane alaptalanul vadaskodni.

Facebook jelszó módosítás, kijelentkeztetes másik eszkozokbol és már meg is van oldva az esetleges lehetőség is

2017. júl. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
28%
Ovoda....
2017. júl. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Hát komolyan beszarok... Itt szidod a csávót, hogy mennyire utálod, meg ne akarjon az apád lenni, de azért a telóját passzolja neked amikor csettintesz. Ez egy elég hülye kifogás, hogy lemerült a tied. Kb 1 percig tart felrakni töltőre és miközben töltődik máris használhatod.

Ettől függetlenül paraszt dolog, hogy beleolvas az üzeneteidbe, de az egész ügy nem lenne, ha egy kicsit életképesebb lennél.

2017. júl. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
A facebook biztonsági beállításoknál meg lehet nézni, hogy honnan és mikor léptek be (nem csak az utolsó alkalommal).
2017. júl. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

6: Arról a telefonról volt bejelentkezve 9 órája. Amúgy sem volt alaptalan, mert nem tagadta le, hanem próbálta magát kimagyarázni.


Ha ép nem itthon vagyunk azért nem egy perc töltőre tenni és attól, hogy elkértem tőle nincs joga utána bármikor csak úgy belépkedni.

2017. júl. 17. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!