Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért pofáznak bele mire...

Miért pofáznak bele mire költöm a saját megkereset pénzembe?

Figyelt kérdés

Több mint egy évet vártam arra, hogy egy országuti kerékpárt vegyek. Közben befejeztem az iskolát találtam munkát és a két kezemmel kerestem a pénzem, nem vertem el hülyességekre(cigi, pia, bulizás) tettem félre amennyit csak lehetet, most így van, mivel kell le akarom tenni a b,c jogsít, hogy kitörjek ebből az ördögi körből.


Szóval találtam egy megfelelő kerékpárt utaztam érte és megvettem aztán ahogy ma is nagyon örülők neki.


Apám Pesten dolgozik 3-4x annyit keres mint én, hazajött múlthéten már szúrós szemmel nézi a bringát a szobámban de nem merte megkérdezni, mert volt már sok vitánk a pénzköltésből kifolyólag. Aztán egy kellemes (ami ritka) beszélgetés közepette én hülye elmondtam neki mennyi volt 130ezer erre ő jóóóó isten annyiért motort veszel,,, de apa 270ezer most 220ezer akciósan ez a bringa... de nemm,,,, csak mondja a hülyességét. Bezzeg ő amennyi pénzt életében ellottózik + piál az semmi az rendben van.


Aztán anyám aki rentkívül alkoholista és idegbetek/kétszínű ma már munka után azt vágja a pofámba, hogy én utazgatok egy kerékpárért és szóróm a pénzt.


ő meg elpiálja az összes pénzét..


Szóval, most már megfogadtam többet az életben nem fogok a szüleimmel semmi pénzhez kapcsolodó tárgyról.

_________


Nálatok is ez a helyzet? Ha nem akkor Más?


2017. júl. 17. 15:29
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

9-es köszönöm, egyébként érdekes, hogy mindenki mennyit fizetsz a közösbe témával jön...


Én ezt úgy oldom meg valami tönkremegy égő, fűnyíró, tv vagy kell valami otthonra kenyér stb. akkor azt én veszem meg.


Adnák szívesen pénzt csak apám 1 hónapban 15napot ha itthon van, anyám meg minden pénzét piára meg felesleges dolgokra veri el. például vesz 66sütő,pudigport, fűszert azt a 80%-a a spájzba rohad el.


Képtelen fére tenni.


Volt hogy adtam neki havi rendszerességel pénzt 10ezret és egész hónapban részeg volt...



3éves picit karcos Bringa ennyi pénzért tiagra szettel ajándék volt, 220újonnan egy országuti ennyinél kezdődik.


Tesco-s bringának nem nevezhető hulladékokat hagyjuk.

2017. júl. 17. 18:32
 12/19 A kérdező kommentje:

páff tini lázadás mi 10-es?


Na letudnám írni a rossz élményeimet 22évesen miken mentem át, milyen alkoholistákkal élni, aztán máskép álna a mutató.

2017. júl. 17. 18:37
 13/19 anonim ***** válasza:
48%

# 12

22 évesen ha annyira rossz otthon lenni

és még munkád/kereseted/pénzed is van,

sőt még elvégzett iskolád is,


esetleg pályázhatnál ösztöndíjra fősulin

kiegészítésnek ha még több sulit akarsz...


ugyan mi a fenének vagy még a szüleid nyakán,

ne akard hogy áldozatnak tekintsenek mikor nyilván minden lehetőséged meglenne a saját lábadra állni, összeállni pár ismerőssel és kakást bérelni...stb...


Nekem ne mondd hogy milyen nehéz alkesszel élni,

édesanyám apja nagy alkesz volt,

édesapámé is,

egyik a bagóba másik a piába halt bele,


édesanyám(általános iskola után) lelépett dolgozni és elköltözött

édesapám( középiskola közben) lelépett a nagyszüleihez lakni

utána elköltözött amikor összeházasodtak,


egyik ismerősöm(kb22) apja is alkesz volt ő házasságba meg gyermeknevelésbe menekült de még így is jobban járt...

másik ismerősöm amint tudott pestre költözött az alkesz anyjától...

szóval van kiút csak akkor fel kell adni a kényelmet és nem hobbira hanem lakásra meg élelemre költeni ahogy a felnőttek azt tenni szokták... :)

2017. júl. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
66%
Szóba jöhet, hogy esetleg külön költözz? Nem tudom, mennyi tartalékod van esetleg, vagy tudnál-e albérletet fizetni, de azért ez nem egy jó családi helyzet, még akkor sem, ha az ő házuk az ő váruk.
2017. júl. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
75%
H ennyire ótvar a helyzet, akkor kicsit gyűjtögess és dobbant otthonról.
2017. júl. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
27%
Én nem tudom, hogy a magyaroknál (nem magyarországi vagyok) mi ez a mánia, hogy a gyerek, amint betölti a 18-at, kötelessége belefizetni a rezsibe, kajába, stb. Én 22 éves vagyok, most fejeztem be a főiskolát, kéthetente a hétvégéimet végigdolgozom, így van pénzem a saját dolgaimra. Apámmal élek csak, de soha nem kért pénzt a lakhatásért, és ez az égvilágon senkit nem zavar.
2017. júl. 18. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem "magyar szokás", tőlem sem várták el a szüleim, hogy beadjak a közösbe, viszont amilyen nehezen tudomásul vették, hogy felnőttem, én minden anyagi segítségüket vissza akarom nekik fizetni. Egyébként vannak családok, akik tényleg nehezen élnek meg, és ha a felnőtt gyerek még lébecol is a szülő terhére (nem is tanul, nem is dolgozik, vagy már befejezte a tanulmányokat, de dolgozni nem akar), az azért úgy probléma.
2017. júl. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Igazából én ezt eddig csak a magyaroknál tapasztaltam, máshol nem nagyon. Persze, lehet dolgozni, sőt rengeteg olyan fiatal van, aki önként akar dolgozni, de az szerintem a világ legnagyobb hülyesége, hogy amint betölti a gyerek a 18-at, egyik napról a másikra megnő az elvárások száma.


Igen, az teljesen más helyzet, ha egy nehéz körülmények között élő családban a dolgozni tudó gyerekek/fiatalok kicsit kisegítik anyut/aput.


De ez minősíthetetlen, ami itt gyakorin folyik.

2017. júl. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

# 18 # 16

Félreértésben vagy,

nem a betöltött 18 év számít hanem az hogy ahogy a kérdező is mondta:


"Közben befejeztem az iskolát találtam munkát"


Szóval otthon van a delikvens,

főznek, mosnak, takarítanak rá

és ezért cserébe ő nem tesz egy fűszálat sem keresztbe,

ez pedig nem korrekt.

-----------------

Az meg megint nem egy rossz dolog, szegényebb családoknál főleg hogy a gyerek 18 évesen elmegy diákmunkára és a keresett pénzzel beszáll a közösbe,

plusz én úgy vélem hogy legalább megérzi a pénz súlyát és megtanulja hogy mi is a pénz értéke.

-----------------

Arról pedig hogy magyar jelenség, nem igazán tudok, unokatesóm osztrákban él és ott sincs másként, ha a gyerek elvégezte a sulit és otthon akar maradni akkor beszáll a közösbe...


Nálunk ez úgy volt gyerekkoromban hogy Apukám megmondta, amig iskolába járok addig gondoskodik a szükségleteinkről, de utána ha nem költözünk el akkor a rezsibe be kell szállnunk és én ezt akkor is most is korrektnek találtam.


Nem mellesleg egy amerikai pszichológus könyvében olvastam jópár éve már erről hogy mi a helyzet ha a gyerek elér egy bizonyos kort és/vagy befejezi a tanulmányait, és érdekes mód ott is épp ez volt hogy a gyerek igen is repüljön ki a fészekből vagy vállaljon részt a családi költségvetésben.


Szó mi szó, nem olyan hű de egyedi magyar gondolkodás ez mint ahogy te mondod vagy feltételezed... :)

2017. júl. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!