Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért jó a szüleimnek, hogy...

Miért jó a szüleimnek, hogy rám akarják erőltetni a saját zenei ízlésüket?

Figyelt kérdés

A szüleim nagy rockerek, még hobbi szinten zenélni is szoktak. Nem is igazán nyitnak más műfajok felé, nekik a zene = rock, esetleg metál. Én viszont soha nem kedveltem igazán, ezeket a műfajokat. Sokkal jobban bejön a rap zene, leginkább abból is csak az amerikai, imádom az oldschool számokat is, de az újak között is sok a kedvenc. A barátaim többsége is ezeket hallgatja, sokkal inkább illik hozzám ez a stílus.

Viszont a szüleim, gyűlölik a rap zenét és az egész kultúráját, nem is igazán engedik, hogy hallgassam otthon, ha hangosan bekapcsolom a kedvenc számom egyből leórdítanak, hogy ebben a házban nem szólhat ilyen zene. Múltkor a telefonomat is elvették és minden nekik nem tetsző számot letöröltek róla.

Mindig igyekeznek ajánlgatni, a saját kedvenc bandáikat, volt, hogy albumot is vettek nekem, meg pólót, aztán le lettem cseszve, hogy miért nem hallgatom/hordom.

Már nagyon elegem van belőle.

Próbáltam leülni velük megbeszélni, de mindig vagy veszekedés a vége vagy áldozatnak állítanak be, és kioktatnak, hogy milyen rossz hatással lehet rám a rap, meg elmondják, hogy hülyén is hat, ha egy fehér európai hallgat ilyen számokat.

Most tényleg annyi a lehetőségem, hogy tűrök?



2017. jún. 17. 17:01
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Lemaradt, hogy 16/f vagyok.
2017. jún. 17. 17:02
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
Halgass rap-metalt.
2017. jún. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
9%
Az vigasztaljon,hogy 2 év múlva arra mehetsz,amerre csak látsz.Pesten simán találsz állandó melót érettségi után, pláne ha nyelvet is beszélsz.Nem tudsz ott aludni valamelyik haverodnál?
2017. jún. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%

Hollywood undead?

Az sztem nekik is tetszene.(én és a rocker barátaim is hallgatjuk)

Amúgy a Linkin park-tól is van olyan szám amiben van rap (jó ők mostanaban inkabb pop-rock ot játszanak de a régi számaikban van ilyen)


És ne legyél már ilyen kis nyomi! Mond meg nekik a véleményed.

2017. jún. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
82%

Uhh, de szétcsesznek majd a zenei ízlésed miatt mindjárt.

Nagyon sok a szűklátókörű ember, akik nem értik meg a másik stílusát, itt is vannak.

Ha addig fajul a téma, vágd rá, hogy a metél nem véletlen lett sátánistának beállítva :DD (persze, ne ezért legyek lepontozva, én sem értek ezzel egyet, deegy próbát megér)

Erőltesd te is rájuk a stílusodat, aztán mikor elegük lesz, mond meg, hogy ugyan ezt csináljátok ti is velem.

2017. jún. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

#2 Nem akarok elköltözni, lelépni, szeretem őket, csak az nem tetszik, hogy rám akarják erőszakolni amit ők akarnak. Sok a vita a zene mellett a videójátékok miatt is, mert azokat is imádom + az informatikát, én is fejlesző akarok lenni. Viszont ők a kocka dolgokat sem szeretik, de engem igen.



#4 Az a gond, hogy a rock szinte semmilyen formában nem jön be, esetleg a nagyon korai 50-es, 60-as évekbeli az amivel úgy vagyok, hogy elmegy.

Filmekben és játékokban hangulatos szokott lenni, mint zenei aláfestés.

2017. jún. 17. 17:24
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Èn 36 éves vagyok az én szüleim annak idején utálták az összes modern zenét, se rock, se rap se punk se techno mert azt csak drogos hallgatják. A rockerek mind alkoholisták volt a nézet...

A szüleid most pont ilyenek. Az mindegy ök milyen zenét hallgatnak attól még befelé fordult szüklátokörüek.

Talán valami módon megkellene mutatni, hogy más emberek mit gondolnak a rock zenéröl, és , hogy azok az emberek is tévesen ítélik meg a rockerekt, akkor nekik mint szüleidnek miért kell ilyen szemellenzösnek lenniük.

2017. jún. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

"A ruhám bőr és nem ballon. Az arcszeszem is csak Pitralon

De jegyezd meg jól míg a Föld kerek. Mindig lesznek Rockerek!"


Ahhh, ez jól esett. ;)


Én szeretem a rockot, a rapet, és még nagyon sok mindent is, de nem erőltetnék senkire semmit.

Értelmes emberek ízlésről nem folytatnak vitát. Épp ettől olyan sokszínű a világ, hogy ennyi stílus van, és nyilván azért van ennyi stílus, mert nem vagyunk egyformák.

Valahogy értésükre kell adni, hogy ebbe nem kéne beleszólniuk.


Szerintem mindenki szűk látókörű, aki egy stílusra van rákattanva. Én szinte minden stílusban találok olyat, ami tetszik. Rózsaszín Pittbulltól Amy Winehouse-ig bármi jöhet.

2017. jún. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
2017. jún. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Én 18 éves lány vagyok, én örülnék ha ilyen szüleim lennének :D

De azért tényleg, ha te mást szeretsz 1. nem tehetsz róla, 2. mindenkinek más az ízlése, el kell fogadni. Nekem az osztálytársaim olyan balfszok, hogy mondják tegyek be egy (pl.) Rammsteint, mert megakarják hallgatni, aztán utána megy a duma, hogy ez milyen szr. Én a rapet nem igazán szeretem, de van olyan ismerősöm aki azt hallgatja és nem szidom el mindennek vagy nevelem át. Bár a Die Antwoord-ot meg a Hollywood Undead-ot én is ajánlom, még ha nem is tetszene meg, de szerintem hallgasd meg :) ha nem tetszik nem töltöm le a telefonodra :D

2017. jún. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!