Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy a szüleim...

Miért van az, hogy a szüleim szándékosan nem értenek meg?

Figyelt kérdés
Ha elmondom nekik,hogyha valami zavar,akkor olyan mintha direkt arra menne ki a játék hogy szándékosan nem éreznek velem együtt. Tehát nagyon jól tudják hogyha esetleg valamivel szemben kritikát fogalmazok meg és jogosan,de direkt nem akarnak megérteni. Meg azt mondják hogy nekem milyen jó sorom van,aztán közbe amikor mondtam nekik hogy például a 18. születésnapomra nem kaptam tőlük semmit sem és ez bánt,akkor egyből terelték a témát. Meg hogy az osztálytársaimnak évente kapnak új telefont én meg 3-4 évente fél éves könyörgés után kapok egy középszintű telefont.(Ez egyébként azért is zavar mert nem küszködünk anyagi gondokkal,de mégsem kapok semmit tőlük) Meg sokszor úgy érzem hogy nem ők vannak értem,hanem én vagyok ő értük. Tehát én csak egy eszköz vagyok aki leviszi a kutyát,elmosogat,megcsinál helyettük ezt-azt. Meg egyszer mondtam hogy nem akarom levinni a kutyát és azt mondta apa hogy akkor ők meg nem főznek nekem akkor egy napig. Tehát egyből elkezdett zsarolni. Igazából nem esne nehezemre segíteni ha érezném azt hogy néha én is kapok tőlük segítséget,de ez sajnos nem így van,és ha mondom nekik akkor nem értenek meg,sőt még azt is mondják hogy nekem milyen jó sorom van,holott ez nem igaz ebben a formában.
2017. júl. 19. 10:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%
Példát mondanál, hogy miben nem akarnak megérteni? Mert így ebből annyi jött le nekem, hogy az a nagy gond, hogy nem kapsz új telefont és le kell vinni a kutyát.
2017. júl. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Gondolom te már felnőtt vagy te más szemszögből nézed,tehát már eleve nem nekem akarsz igazat adni,mert máskülönben nem csak ennyi jött volna át abból mait írtam.(szerintem)
2017. júl. 19. 10:57
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

25 vagyok. Igen, felnőtt, pont mint te, ugyanis 18 vagy. Elárulom neked, hogy nekem a te korodban kiváltság volt, hogy lehetett kutyám, akiről gondoskodhattam. Most is van kutyám és soha senki nem könyörög, hogy vigyem le. Valószínűleg te könyörögted ki a kutyát, nem a szüleid ötlete volt, most el is kell látni, nem csak örülni, hogy jaj, cuki. Egy kutya ellátása amúgy nem két fillér, tehát ne gyere azzal, hogy nem kapsz semmit.

Én sem kapok évente telefont. Én és a férjem akkor veszünk új cuccokat, ha a régi tönkremegy. Igen, megengedhetnénk magunknak, hogy évente új telefonunk legyen, de nem veszünk, mert fontosabb dolgokra (ház, baba stb) gyűjtünk.

Nem muszáj segíteni otthon, de akkor teljesen jogos, hogy nem főznek neked. Ami igazából nem is nagy zsarolás, mert magadnak is főzhetnél vagy ehetsz hideget is. Megoldás: költözz el, ha ennyire rossz a sorod. De figyelmeztetlek, hogy akkor senki nem főz neked vagy vesz új telefont, mindent magadnak kell megoldanod.

2017. júl. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%

Te is felnőtt vagy - ja, csak jogilag, mert amúgy egy követelőző kisgyerek.


Nem kaptál telefont, úristen, elmehetsz dolgozni, én is abból a pénzből vettem magamnak.

Le kell vinned a kutyát, mosogatnod kell, IGEN, ALAP, mert te is ott élsz.

Vagy úgy gondoltad, hogy elücsörögsz egész nap, ők meg meló után még csinálják meg a dolgokat, és tartsanak is el?


Tudod, a szüleid megtehetnék, hogy kiraknak, elvégre betöltötted a 18-at, mehetsz dolgozni és állhatsz meg a saját lábadon.

Nem kell panaszkodni.


Én 13 éves koromtól kezdve vittem a háztartást, mert muszáj volt, ha nem akartam, hogy apa hulla fáradtan hazaérve még mosson meg takarítson.

Nem kaptam tőle vadiúj telefont, mert másra kellett a pénz, és az állatokat is én láttam el, meg nyáron zömmel a kertünket is én kapáltam, gazoltam, losoltam, mégsem filóztam, hogy jaj, milyen szar sorom van, hanem segítettem SZÓ NÉLKÜL, ahol tudtam.


Nőj fel, mert az élet nem lesz habostorta, kicsim.


28n

2017. júl. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Meg én igazából azt nem tudom feldolgozni,hogy számtalan olyan ember van a környezetemben akinek sokkal könnyebb ilyen szempontból és én is olyan életet akarnék. Mert ez kb úgy jön le hogy örüljek hogy ott lakhatok,holott nem én kértem hogy csináljanak meg.
2017. júl. 19. 11:12
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Igen, sok tini van, akiknek ki van nyalva a fenekük és semmit nem kell csinálniuk, de nem az a normális. Én is írhatnám, hogy de a szomszédhoz bejárónő jár és ő takarít, nekem még a kis kacsóimmal meg kell fognom a porszívót, miért nem lehet nekem is olyan jó dolgom, mint a szomszédnak, de nem írom, mert tudom, hogy egyáltalán nincs rossz sorom.
2017. júl. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%

Biztos nem gepelted el a korodat? Azt hinnem nyolc eves vagy.

Atyam, ilyen hulye gyerekeket.

2017. júl. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Mondjuk azért az, hogy a 18. Születésnapjára nem kapott semmit, az tényleg bántó szerintem. Ha nem élnek nyomorban. Mivel ilyen is volt benne, gondolom más téren is lehet jogos a rossz érzése. De a telefon témát én is túlzásnak érzem. Gondolom nem akarják hülyeségekre azórni a pénzt helyesen.
2017. júl. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%
Igen, mondjuk a születésnapot tényleg meg kellett volna valamivel ünnepelni, bár azért a többi után kérdés, hogy tényleg elfelejtették-e, vagy csak nem tárgyi ajándékot kapott, hanem pl vacsorát vagy élményt.
2017. júl. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként írtam, hogy írja le nyugodtan, mik a VALÓDI problémái, mert akkor jobban értenénk, de csak nyafogás jött válaszul, hogy nem értem meg őt, mert én felnőtt vagyok.
2017. júl. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!