Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem sokat járok el a szüleim...

Nem sokat járok el a szüleim mégis rossz szemmel nézik. (? )

Figyelt kérdés

A hétvégén megyek egy barátnőm nyaralójába, két napra. Már a nyár elején az én barátaim is voltak a mi nyaralónkba, illetve most lesz a barátnőm szülinapja, úgyhogy mindenképp mennék. Amúgyis csak heti egyszer találkozom a barátaimmal, de a szüleim akkor is ki vannak akadva, hogy "már meging? A múlt héten is találkoztatok!".. Ráadásul ők sem szoktak eljárogatni, mert nagyon sokat dolgoznak. Amikor nem dolgoznak, akkor pedig feszültek, mert fáradtak és nagyon sokat kiabálnak, egymással és velem is. Főleg, ha "nincs itthon rend", ami nem igaz, mert rend van, csak pl. aznap még nem poroltam le.

Egész iskolaidőben jól tanultam, meglett a középfokú nyelvvizsgám, matek-biosz szakon 4,3as átlagom volt, megcsináltam a KRESZ vizsgát is.


Egyébként pedig nem akarom játszani a mártírt, nincs mièrt. Ugyanis a szüleim ha nem idegesek és nem ordítanak, nagyon jó fejek és persze, nagyon szeretem őket. Mindössze egy burokban nevelnek.


Hogy kaphatnék egy kicsit nagyobb függetlenséget? (Nem inni meg bulizni, az nem az én világom, nem is megyek soha.)


17L (a télen töltöm a 18-at)


2017. júl. 18. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak ennyi a gond? Elengednek, nem? A zsörtölődésükön meg egyszerűen ne húzd fel magad, engedd el a füled mellett.

Egyébként ha pl.a te találkozgatós napod az egyetlen, amikor az egész család együtt lehetne, akkor megértem, hogy mérgelődnek, hiszen ők is szeretnének veled lenni.

2017. júl. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

A találkozós napokat mindig úgy időzítem, hogy dolgozzanak közben és ne a szabadidejüket vegyem el (nem nehéz így szervezni).

Viszon pl. jövőre a fővárosba szeretnék tovább tanulni és hallani sem akarnak róla... :(

2017. júl. 18. 21:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg nem mennél sehova, akkor meg az lenne baj, mi?

Nehéz ügy. Maximálisan akkor fog megoldódni, ha már nem otthon laksz, és nem kell mindenről számot adnod.

Amúgy meg, ha a saját pénzedből találkozol a barátaiddal, akkor mit zavarja őket, ezt én sem értettem soha.

Csak annyi, hogy féltenek, de ülj le velük beszélgetni, hogy itt van úgyis a nyár, ennyit megérdemelnél. És kérdezd meg tőlük, pontosan mi a kifogásuk ellene? Mert az nem kifogás, hogy múlt héten is találkoztatok.

2017. júl. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Azt ne engedd a szüleidnek, hogy befolyásolják a továbbtanulásodat!

Ha nem jönne be, akkor még mindig kezdhetsz más sulit, de ha meg bejönne, akkor azt tanulhatnád, amit szeretnél.

Ne a szüleid kedve szerint tanulj tovább, hanem a saját érdekes szerint!

2017. júl. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elég önzők... azért mert nekik nincs életük a munkán kívül, neked se legyen? Sajnos vannak dolgok, amiket ki kell időnként harcolni a gyerekeknek a szüleiknél, de megéri küzdeni.
2017. júl. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem szép amit csinálnak, de szerintem ennek semmi köze ahhoz, hogy mit csinál a kérdező, inkább frusztráltak lehetnek a munkától, és a kérdezőn vezetik le a feszültségüket.
2017. júl. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez így kevés idő a barátaiddal ennyi idősen. Nagyon rád telepednek. Viszont ezen csak Te tudsz változtatni, Neked kell kivívni, hogy ne úgy kezeljenek, mint egy 12 évest.
2017. júl. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!