Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha anyám nem...

Mit tegyek, ha anyám nem engedi hogy én is elmenjek vele megvásárolni a cuccaimat?

Figyelt kérdés
Anyukám mindig nélkülem megy ruhát és más egyebet vásárolni. Már rengeteget kértem, hogy vigyen el engem is nem választék túl drágát. Mindig azt mondja hogy jó majd elvisz, de aztán mégse.
2017. júl. 22. 17:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
Öltözz fel és "anya, mehetünk" - önállóság!
2017. júl. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
Mennyi idős vagy?
2017. júl. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Anyukám sajnos nem ér rá minden percben, így nem állhatok elé az "anya mehetünk" szöveggel. 14l
2017. júl. 22. 18:31
 4/16 anonim válasza:
84%
Szólj neki, hogy te szeretnél ruhát választani magadnak..
2017. júl. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Értesd meg vele hogy sokszor már a fele annyi idős gyerek is kiválasztja mit szeretne viselni. Egy kamasz részéről meg már érthető. Legalább olyanokat vesz ami tetszik és jól is áll?
2017. júl. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nem olyanokat vesz ami tetszik :( mindig olyanokat hoz haza, ami mindenkinek jól áll, még trendi és minden... De nem nagyon tetszenek és semmi egyedi nincs benne.
2017. júl. 22. 19:26
 7/16 anonim válasza:
100%
Szerintem próbálj meg este felé, vagy mikor ráér beszélni vele egy kicsit erről, és mondd el neki is amit nekünk :) Hogy szeretnél magadnak választani.
2017. júl. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Anya légyszi add ide azt a pénzt amit ruhára szánsz nekem, holnap elmegyek vásárolni."

Egyébként mondod neki, hogy nem tetszik amit ő vesz neked? Néma gyereknek az anyja se ugye... Legyél határozott. Én emlékszem már óvodában(!) sem voltam hajlandó olyasmit fölvenni, ami nekem nem tetszett. 14 évesen meg nagyon kiröhögtem volna anyámat, ha ő akarta volna megszabni, hogy hogyan öltözzek. Szívesen meghallgatom a véleményét ma is, járunk együtt is vásárolni, de én döntöm el, mit veszek fel, mert nekem kell benne kimennem az utcára.

Nyisd ki a szád!

2017. júl. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy amiket vesz, azok nem jók.

Két megoldás van: vagy együtt mentek, vagy odaadja a pénzt és te megveszed magadnak egyedül vagy valaki más felnőttel, aki normálisabb, mint anyukád. Esetleg netről is rendelhettek. Azt otthonról is bármikor el lehet intézni.

2017. júl. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%

Kérdezd meg, hogy miért nem akar elvinni vásárolni.

Az én lányom is 14, de már évek óta egyedül vásárol. Persze néha én is elmegyek vele. Bonyolult dolog. A legszebb az volt, amikor téli cipőt kerestünk neki.. 4 órán át kerestük az igazit. Megtettünk 30Km-t.. végül az 50 méterre lévő boltban találta meg az igazit.. nem voltam ideges...á..nem..


Mai napig emlegetem. Már a fiam is csatlakozott. Együtt megyünk ruhát venni. Kiválasztják, ami tetszik, aztán megnézzük az árát és matekozunk.. bele fér a keretbe vagy nem. Most Augusztusban kell őket felruházni.. úgy vélem rámegy egy teljes nap.. ilyenkor csak ,,szerelem,, ruhákat vesznek.. ami pont olyan, mint amilyen kell. Nem engedem, hogy olyat vegyenek, ami kicsit tetszik, mert azt nem fogják szeretni, inkább tovább megyünk.

2017. júl. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!