Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért keltenek felesleges...

Miért keltenek felesleges vitát a szülők?

Figyelt kérdés

Pl egy családban van két gyerek. Az egyik csinál valami rosszat amiért szidás jár. Viszont a másikat, akinek semmi köze a dologhoz, belerángatják azzal, hogy őt is szidni kezdik és mindkét gyerek ellen megy a vita.


Meg azt nem értem, hogy egyes családokban miért van a lánygyerek hercegnőként kezelve, míg a fiúgyerek csak a szigorúságot és értelmetlen tiltásokat tapasztalja egész életében a szüleitől, meg a fiúgyerekre van hárítva minden a legtöbb házimunka (felseprés, padló felmosása, porszívózás, portörlés, fűnyírás, hólapátolás)?


2017. júl. 23. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Ilyennel én még nem találkoztam.
2017. júl. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pedig vannak ilyenek, hidd el.
2017. júl. 23. 20:10
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Van bőven olyan is, hogy nem csak a szülők, hanem a testvér is nekiáll szidni azt a gyereket, aki valami rosszat követett el. Nem sokkal jobb.

Ahogy az sem, ha a fiúgyerek a kiskirály, míg a lány sokkal több munkát és kevesebb elismerést kap.

2017. júl. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Metionin ***** válasza:
10%

Mert így vezetik le a feszültséget. Nálunk is mindig ez volt, bár én egyedül voltam gyerek de ha anyám elkezdett valamiért ordítani apámmal, a végén én is kaptam, általában olyan hülyeségekért hogy miért van épp ott az a jéték, ahol (a játék egész nap ott volt, nyilván épp most kezdte el zavarni). Legtöbbször apám le is lépett a balhé közepén, na ilyenkor anyám szépen fordított a dolgon és engem kezdett szidni, mivel épp én voltam kéznél.

A gyerekek közti kivételezés pedig a többgyerekes családok 90 százalékában megvan, általában a kisebbet szeretik jobban, nemek között a szülői preferáció szerint változik, hogy a fiú vagy a lány a kedvenc. Házimunka tekintetében viszont a környezetemben mindig is a lánygyerekek szívtak, míg a fiúk egész nap játszottak meg kint fociztak, a kislányoknak kötelező volt tanulni a főzést meg a takarítást, illetve nem is engedték őket sehová, míg a fiútesóikat ugyanabban a korban már igen.

2017. júl. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ilyennel én is találkoztam már, van egy barátnőm, akinek van egy bátyja és a bátyját már 14-15 évesen elengedték bárhová, volt, hogy az éjszaka közepén jött haza hétköznap is és csak egy kis megdorgálást kapott max, hogy miért ilyen későn jön. A húga meg 19 éves és sehová nem engedik, elment egy tanulmányi versenyre, ahol nagyon jó eredményt ért el és az első néhány helyezett ingyen elutazhatott volna valahová, erre a szülei közölték vele, hogy oda se mehet el, mert nehogy busz balesetet szenvedjenek ők is, meg nem tud vigyázni magára és lemarad a csoporttól, eltéved az idegen városban, stb...Pedig szegény pont emiatt jelentkezett arra a versenyre és ezért tanult heteken keresztül keményen, hogy ő is elmehessen arra az utazásra..Olyan gáz :/
2017. júl. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
7%

#5

És 19 évesen hallgat a hülye szüleire?

2017. júl. 24. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%
Hatos, amig ök adjék a kaját és fedeket, addig, igen hallgat... vagy megy a hid alá.
2017. júl. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
21%

Nálunk ez volt, cska pepitában. A fiúgyerek az isten, neki a segge ki van nyalva, az összes házimunka a lánygyerek nyakába, mert az női munka. A lánygyereket már azért is megverték, mert megkérdezte, elkezdheti-e a tanulást fél órával később, mert a kedvenc sorozata megy a tévében, a fiúgyereknek meg akkor is a talpát nyalták, amikor sorozatban hozta haza a karókat trehányságból...


Inkompetens szülők sajnos mindenhol vannak :(.

2017. júl. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van, a szüleim mindig velem kiabálnak minden sz*rságért, amit a tesóim csináltak... Rájöttem, hogy azért, mert én soha nem szólok vissza, csak hallgatom a sok hülyeséget és bólogatok, hogy igazuk van, mert így hamarabb vége van és ha visszaszólnék, még lehet, hogy meg is ütnének. Eddig a két kedvenc okom, amiért kiabáltak velem:

1. Húgom (18 éves) a barátjánál aludt. Apám idegbajt kapott, mert "18 évesen még nem illik pasiknál aludni", és különben is mekkora egy h*lye k**** a húgom, és én is (megjegyzés: 20 éves vagyok és szűz, nem volt még barátom).

2. A két tesóm táborban volt, apám hallotta a rádióban, hogy egy táborozó gyerekeket szállító busz karambolozott külföldön. Én teljesen ártatlanul bementem a konyhába valami kajáért, és megkaptam, hogy mekkora egy h*lye r*b*nc vagyok, és hogy soha az életben nem mehetek táborozni.

2017. júl. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!