Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmondjam, hogy lek-zott a...

Elmondjam, hogy lek-zott a barátnője? Vagy már felesleges szólnom bármit is?

Figyelt kérdés

Apával mindig jó kapcsolatom volt, a válás után is ugyanúgy támogatott. 2 éve lett egy barátnője és ő elég nehezen viselte, hogy apától kaptam lakást, eljárunk kettesben nyaralni, anyagilag is számíthatok rá.

Nem kedvel, ezt a tudtomra adta.

Tegnap ünnepeltük mamáéknál a névnapomat és kint telefonált valamelyik barátnőjével cigizék közben, egyértelműen rólam és én ezt végighallgattam. Kb. lehordott mindennek ok nélkül.

Nem kedvel, rendben van, viszont én sem ócsárolom őt másoknak, egyszerűen nem veszek róla tudomást. Én is gerjeszthetném a feszültséget, de nem teszem, mert örülök, hogy apa jelenleg boldog és végre nem 1-2 hetente cseréli le a lányokat, nőket.


Beszólt a névnapi ajándékaimra is, hogy bezzeg mások még egyben sem láttak ennyi pénzt, mit amennyit mamáék elszórtak nekem egy sima névnap miatt.

Szegény családban nőtt fel, nehéz körülmények között, de ez szerintem senkit nem jogosít fel arra, hogy így viselkedjen.


Csak az eddigi dolgokról sem beszéltem apának, nem tudom, hogy utólag mennyire lenne jó ötlet elmondani. De ez már tényleg sok, indok nélkül utál.


2016. febr. 22. 08:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Én a helyedben vele ülnék le beszélni. Elmondanám hogy hallottam a beszélgetést, megkérném, hogy fejezze be ezt a viselkedést. Nincs joga ok nélkül lehordani mindennek, én sem teszem. Elfogadom, hogy nem kedvel, én sem őt, de mivel apa fontos, látom hogy boldog, ezért megkérném, hogy legalább egy áskálódás, bántás, és beszólás mentes viszonyt alakítsunk ki. Megkérném, hogy ezt a nevetséges irigykedést hagyja abba. Semmi köze hozzá, hogy a családtól mit kapok.
2016. febr. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Mindenképpen mondd el, de azt is, hogy örülsz a boldogságának, de ugyanakkor nehezen tudod tolerálni,hogy így beszél veled.

Apukád majd állít a nőn, és ha a nőnek elég fontos apukád, akkor hidd el, változni fog, és ha kedvelni nem is, de elfogadni elfog. Ha nem, akkor pedig csak egy pénzéhes szuka, akinél jobb, ha minél előbb kiderül, hogy mik a szándékai.

2016. febr. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
18%
Miét hallgatod ki a magánbeszélgetését, ha egyébként levegőnek nézed? Úgy beszél rólad, vagy bárkiről a barátnőjének, ahogy akar, mi közöd hozzá? Úgy viselkedsz, mint egy elkényeztetett óvodás, nem csodálom, hogy nem kedvel. És most rohanj apucihoz, hogy puszilja meg a bibidet.:DDD
2016. febr. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Neki már mondtam, hogy fejezze be, mert ennek semmi értelme és a beszólásaival csak magát égeti, de hát itt az eredmény...


Utolsó, nem értem, miért kell cinikusnak lenni.

Normálisan leírtam, mi a probléma, elvárnám, hogy te is hasonló stílusban válaszolj. Vagy ha nem megy, akkor inkább ne is írj.

2016. febr. 22. 08:31
 5/16 anonim ***** válasza:
20%

Nem vagyok cinikus. Apád összes eddigi kapcsolatát sikerült szétcincálnod, ezt az egyet nem, és most fújsz a csajra, mert piszkálja a hiúságodat. Ugyan hogy adta tudtodra, hogy nem kedvel? És mitől kedvelne, ha levegőnek nézed, elvárod apádtól a kettecskén nyaralást, miközben párja van, kihallgatod a privát beszélgetését, és most segítséget kérsz, hogyan lehetne kicsinálni apád mellől ("Vagy MÁR felesleges szólnom bármit is?"). Gerjesztetted épp eléggé a feszültséget, csak hiába...:DD

Annyira tele van klisékkel az egész sztori, hogy erős kamuszaga van amúgy.:-)

2016. febr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%

"kint telefonált valamelyik barátnőjével cigizék közben, egyértelműen rólam és én ezt végighallgattam"


Ha valaki telefonál, akkor igencsak bunkóság hallgatózni - kultúrember ilyenkor arrébb megy, nem pedig hallgatja, amit egy ember valaki másnak mond.


Emellet nekem is frucsa, ha apád veled jár nyaralni - az írásod alapján már nem vagy gyerek, ha lakást kaptál apádtól -, és nem az élettársával.


Abban igaza van a barátnönek, ha neked mindent a feneked alá esznek, akkor igencsak elkényeztett lány vagy.


A kérdésed alapjan a nö NEM indok nélkül utál, igencsak negatív valaki vagy abból amit írogatsz.

2016. febr. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Te miről beszélsz?!

"Apád összes eddigi kapcsolatát sikerült szétcincálnod,"

Ahaaa... És ezt honnan szedted? Nem sok barátnőjét ismertem, pár szónál többet sosem váltottam velük, mert nem voltak tartós kapcsolatok.

"Ugyan hogy adta tudtodra, hogy nem kedvel?"

Mondta, apától olyanokat kérdezget, hogy mennyit örökölök, ha ő meghal, folyton megjegyzéseket tesz rám, stb. Nem vagyok hülye és ő is megmondta, hogy nem bír.

"És mitől kedvelne, ha levegőnek nézed,"

Jaj, mert szerinted én így indítottam vele? :DD

Ne már. De ha valaki nem kedvel és direkt beszólogat, akkor nem fogok rohanni utána, hogy legyünk barátnők. Elviselem apa miatt, de ennyi.

"elvárod apádtól a kettecskén nyaralást, miközben párja van,"

???

Nem elvárom, apa szervezi őket minden évben. Vagy szerinted azért, mert van egy barátnője, nincs joga kettesben lenni velem?

"kihallgatod a privát beszélgetését,"

Igen, az kihallgatás, hogyha kint vagyok a konyhában és hallom. Hát az én k..va anyámat, hogy nem rohantam vissza az étkezőbe, mikor meghallottam a nevemet.

"Annyira tele van klisékkel az egész sztori, hogy erős kamuszaga van amúgy.:-)"

Akkor menj máshová, eddig is annnnnyira akartál segíteni. :)



"Emellet nekem is frucsa, ha apád veled jár nyaralni"

MIÉRT?

Kiskorom óta elvisz, ebben semmi furcsa nincs.

A nővel is megy. Vagy van valami szabály, hogy évente csak 1x lehet átlépni a határt?!

"A kérdésed alapjan a nö NEM indok nélkül utál, igencsak negatív valaki vagy abból amit írogatsz."

Ja, mert biztosan meg tudsz ítélni pár sor alapján és tudod, hogy a nő miket mondott, vagy miket tesz...

2016. febr. 22. 08:50
 8/16 anonim ***** válasza:
8%

Apádnak tesz rád megjegyzéseket, mégis vele van 2 éve? Vagy kinek, ha te nem beszélsz vele? :-)

"Csak az eddigi dolgokról sem beszéltem apának, nem tudom, hogy utólag mennyire lenne jó ötlet elmondani."


Döntsd már el, hogy "neked szólogatott be", vagy apádnak szidott.:D Ha már kamuzol, légy következetes.

2016. febr. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
"Apától olyanokat kérdezget, hogy mennyit örökölök, ha ő meghal" :))))) pofám leszakadna, ha pasimtól ilyeneket kétdeznék, hogy mi történik pénzügyileg, ha elpatkol...végrendeletet nem akar vele íratni?:)) ha ilyen a nő, apád nem marad vele sokáig, ha igen, ott baj van..
2016. febr. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Itt tényleg nagyon borult pár válaszoló.

Értelemszerűen beszélek vele, nem úgy nézem levegőnek, hogy hozzá sem szólok. Az apának feltűnt volna már, nem?!

Jézusom, semmi segíteni akarás nincs benned, de mindenben a hibát keresed. Nem csodálom, hogy itt kell levezetned a felgyülemlett feszkót...

2016. febr. 22. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!