Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek erről? Mi...

Mi a véleményetek erről? Mi oka egy apának nem szeretni a gyerekét?

Figyelt kérdés

Van egy fiú barátom, aki az anyjával él. A kapcsolat a gyerek apjával lényegtelen, de nem házasság, és nem kapcsolat amiben született a fiú. Lehet, hogy egy egy éjszakás légyott amiből született.Nagyon fiatalok voltak amikor a fiuk született. Most harmincasok, a fiuk 18 lesz. Viszont az apja csak az anyagi kötelezettségeit teljesítette a fiának. Alig látogatja, csak amikor muszáj volt, havonta mondjuk egy fél órára, ha hívták. Nem volt vele az apja soha se kedves, se megértő, se érdeklődő. Beszélni is alig beszéltek, nem érdekelte az apját.

És a legdurvább nem ez. Hanem, hogy közben az apjának családja az lett. Egy felesége, és azt hiszem gyereke is. És csak a felesége tud arról, hogy van egy másik fia is. Az anyja apja sem, az anyósa apósa sem, meg a sógornője sem, és mindig elmondta a fiának, hogy "ez így is marad. "


Mi a véleményetek erről? Milyen ember az ilyen? Mi baja lehet a saját fiával? Mi vesz rá egy embert, hogy megtagadja, akkor is ha nem tervezte? Ti tapasztaltatok már ilyet?



2017. júl. 24. 21:40
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Kiegészítve: Szerintetek szégyelli őt az apja?
2017. júl. 24. 21:41
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Hát ha a férfi nem akarta a gyereket, nem lehet kényszeríteni arra hogy szeresse. Én megértem a fiút hogy ez fáj neki, de tenni nem tehet semmit.


Gondolom mikor a nő közölte hogy terhes lett, a férfi elmondta az álláspontját és a nő ezután döntött a megtartás mellett(én is ezt tettem volna) tehát tisztában volt azzal hogy sosem lesz apja a gyerekének.

2017. júl. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Akkor az anyagiakat mért rendezte mindig az apja? És akkor mi értelme titkolnia?
2017. júl. 24. 21:48
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert gondolom az anyuka bíróságra ment a gyerektartásért így kötelező volt fizetnie nem tehetett mást.


És hogy mi értelme a titkolózásnak? Ezt a férfin kívül senki nem tudhatja.

2017. júl. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ez lehet, de sokkal több dolgot fizet mint a gyerektartás. Ha kell valami szól neki a srác anyja és az ad pénzt.
2017. júl. 24. 21:50
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor azért mégiscsak szereti valamennyire, de legalábbis felelősséget érez iránta. Kötődés csak akkor alakul ki, ha fizikailag sok időt töltenek együtt, nem automatikusan. Még az anyánál is a hormonoktól indul be a kötődés. Mivel csak egyéjszakás kaland, soha nem is voltak együtt a nővel, a csecsemőt nem vihette magával láthatásra, odamenni meg nem akart egy nemlétező kapcsolata nyakára. Utána saját családot alapított felelősen, a saját döntésével, a fiatalkori botlásra meg nem büszke.
2017. júl. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
58%

Igen, tapasztaltam ilyet.

Gyerekkoromban az apám szeretett. Legalábbis úgy tűnt. Minden túlzás nélkül mondom, nagyon szép és nagyon okos gyerek voltam. Miután elváltak a szüleim 5 éves koromban, utána még egyszer-készer meglátogatott, aztán utána soha többé. A gyerektartást fizette, pontosabban levonták tőle. De soha többet nem törődött velem, nem érdeklődött felőlem, ha összefutott a városban anyámmal, annyit se kérdezett, hogy élek-e még vagy már megdöglöttem...Lett új családja és 2 gyereke, és tudom, hogy a mai napig sem mondta el nekik, hogy én létezem. Ezzel is csak a saját gerinctelenségét bizonyítja, nem meri felvállalni a családja előtt, hogy mekkora féreg. Nem tudom, mi vesz rá ilyesmire egy embert - talán az, hogy nem ember.

2017. júl. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Sajnálom... akkor te tudod milyen neki is.


Amúgy 78, nem nem szereti. Konkrét utalásokat tesz neki, amikből csak azt szűri le, hogy púp az életében, és képtelen mindig értékelni. Ha valakit szeretünk nem kerüljük, és ha mégis látjuk nem lenézően beszélünk vele, nem?

2017. júl. 24. 23:15
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, hogy (ahogy az általában lenni szokott) apuka nem akarta a gyereket, mert túl fiatalok voltak vagy csak egy egyéjszakás kaland volt. Anyuka gondolom mindenáron meg akarta tartani és a gyerek most ennek issza a levét.

Igazából fizeti a gyerektartást, meg ha jól vettem ki a szavaidból még azon felül is 1-2 dolgot. Legalább valami felelősséget érez a fia iránt...

2017. júl. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
72%

Még jó, hogy nem szereti, miért szeressen bárki is egy koloncot?


Én nő vagyok, de amíg nem érzem, hogy gyerekre vágyom, nem fogok szülni, mert addig csak nyűg lesz nekem (hiába én hordtam ki és hoztam a világra), hisz nem akartam őt.


A párom már most szeretne egy gyereket, de kértem, hogy várjunk, én nem érzem késznek rá magam, tönkretenni meg nem akarom a gyerekemet, hogy nem fordulok felé szeretettel, vagy éreztetem vele, hogy megtűrt.


Az ismerős is gyt-t fizeti, mert kell, de ennyi. Igaza van, a szeretetet nem lehet kierőszakolni.

2017. júl. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!