Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek képes lenne így...

Szerintetek képes lenne így szeretni a gyerekét a nő?

Figyelt kérdés

Tegyük fel: adott egy család.

A szűk kör apa, anya, óvodás kislány.

Fiatalok nagyon, anyuka 19 évesen szült. Elkezd dolgozni végre, sok gályázás után sikerül olyan munkát találnia amit szeret. Közben arra készül, hogy leérettségizzen, továbbtanuljon.

Apuka szintén szakmunkás, de nem a szakmájában, hanem egy gyárban három műszakos. Szeretné ha lenne még egy baba.

Végül anya teherbe esik és érdekkülönbség alakul ki. Anyuka dolgozna, élne, viszont terhesen nem hosszabbítják meg a szerződését.

Apa mindent bevet, hogy a nő megtartsa a babát.

Végül a komoly lelki nyomás hatására a nő nem megy el abortuszra.

Az egész terhesség kész pokol, csak az jár a fejében, hogy mennyire nem akar újra kismama lenni.

Közben persze az egész család lelkes, az óvodás kislány is alig várja a kistestvért, anyuka pedig egyre mélyebbre csúszik a depresszióba (igénytelenség, evészavar, pánikrohamok, fotofóbia, sírógörcsök, dühkitörések)


2014. nov. 9. 21:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
14%
Persze. Amint kézbekapja a gyermekét, elfelejti a sok hülyeséget, ami a fejében volt.
2014. nov. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
12%

Persze. Amint először a karjába veszi majd, a világ összes munkahelyét felrobbantaná érte.

Az igazi anya valami ilyesmi. Viszont én a magzatomra figyelnék innentől, mert szegény picike már a pocakban is érzi a feszültséget.

2014. nov. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

Így nem lett volna szabad megtartani azt a babát.

Pont az szenved tőle, akinek ki kell hordania. Ez így nem igazságos!

2014. nov. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%

Az ilyen nőből lesz alkoholista, lecsúszott, lepukkant depressziós 40es. Kösz de nem.


28/F

2014. nov. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
98%

Aki én ismerek, az tönkretette és elhagyta a férjét, pokollá tette a gyereke életét, sőt egy eset kapcsán, mikor veszélyben volt a gyereke élete, elsétált, és idegenek mentették meg. Nem mondom, hogy az a nő ép, aki így viselkedik, de azt sem, hogy törvényszerű, hogy valakinek az egész személyisége és igényei gyökeresen megváltozzanak, mert a nem kívánt baba kikerül a hasából a karjaiba.

A nő viselkedésének leírása alapján szerintem nem ártana szakemberhez fordulnia, a depresszió és dühkezelési problémák ön-és közveszélyessé tehetik a legnormálisabb embert is krízishelyzetben. Jelenleg szerintem bármit megtenne, hogy visszacsinálja az egészet.

2014. nov. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
98%
"Amint kézbe kapja a gyermekét, elfelejti a sok hülyeséget"...vagy úgy fog rátekinteni mint élete hibájára és éreztetni is fogja a gyerekével. Ezért kell egy babát mindkét félnek akarnia. Ez csak akkor derül ki ha már megszületik a pici. Reméljük szeretni fogja. Nagyon sajnálom a babát. A férjet pedig nem értem mi a jó abba ha a páromat belekényszerítem egy olyan helyzetbe amit ő nem akar. Még egy tervezett gyerekkel is érezheti azt a nő néha hogy milyen jó volt előtte, főleg hogy a férj dolgozik tovább és nem változik meg az élete gyökeresen. Míg a nőé igen. És egy ordító ne adj isten hasfájós, rossz alvó babával nem hiszem hogy rózsaszín felhőben úszna az anya, főleg hogy ő nem is akarta. Felelőtlenség volt így gyereket vállalni, nekem ez a véleményem, de ne legyen igazam.
2014. nov. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
89%
A babát szerintem képes lesz szeretni, viszont a férjét már kevésbé biztos. Valószínűleg erre rámegy a kapcsolatuk. Nem is értem a férjet, hogy miért erőltette rá a gyereket, ha igazából a biztonságos anyagiak sem adottak. Inkább örülnie kellett volna, hogy az első baba után feltalálta magát a felesége és képes volt újra tanulni és normális munkát találnia.
2014. nov. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%
Lehet, hogy időközben megszereti, lehet, hogy elviseli, lehet, hogy gyűlölni fogja. Szerintem sem kellene akarata ellenére gyereket vállalnia. Végül is ő dolgozik és szenved meg vele a legtöbbet, könnyen örül egy apuka és egy óvodás testvér.
2014. nov. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
30%

Sztem ha az anya igy all hozza, az elejetöl nem akarja, es nem dolgozza fel lelkileg, akkor sajnos nem lesz kepes szeretni. Sajnos a gyerek az anya hasaban mindezt vele együtt erzi, aminek hatasa gyakran gyengebb lesz az idegrendszere, azaz: hasfajasos honapok... es föleg meg tovabb tart, mire atalussza az ejszakat (nyugtalansag)... evesi zavarok...stb valoszinübbek lehetnek, ami meg pluszban megterheli az anyat. Csak önmagaban emiatt, önmagaert is lehetne vegre rendbe tenni ezt magaban, ha mashogy nem megy, szakember segitsegevel, mielöbb!!! Mert ugye jot akar maganak, hogy ha mar egyszer "elkerülhetetlen", hogy a szüles utan minden gördülekenyen, a mostaninal jobban menjen - vagy pedig kifejezetten nehezsegeket akar maganak? Valasszon! Olyan ez, mintha ezzel a hozzaallasaval idözitett bombakat csomagolna be es dobalna elöre a sajat utjara a sajat laba ele, hogy pokolla tegye a sajat jövöjet!!

Fel kene nöni vegre, vallalni a felelösseget, hogy akkor, amikor (megha akaratlanul is) megfogant a gyerek, akkor igent mondott (az együttletre). Majd amikor nem ment abortuszra, akarmilyen nyomas miatt is, akkor is igent mondott.

Ha pedig megis le szeretne mondani a gyerekeröl, erre is van lehetöseg. Nem tudom milyen lelki nyomas miatt nem ment abortuszra, de azzal, hogy igy döntött, gondolja at, hogy ettöl a pillanattol mi az Önnek (anyanak) legmegfelelöbb lehetöseg, es ezentul mindig azt valassza!

Es jo lenne elerni, h ne a gyereken csattanjon az, h az anya nem tudta feldolgozni a megszületeset, letet! Ha mindenhogy meg fog hozza születni es anyakent fogja nevelni, eszembe jutott Popper Peter par perces felvetele a YouTube-n, Szeretni kell? cimmel, ezt nagyon javasolnam meghallgatni. (Röviden, hogy nem kell eröltetni a szeretetet, hanem eleg, ha csak normalisan viselkedik.)

En is egy ilyen anya gyereke vagyok, es nem akartam fajdalmat okozni senkinek. Ö majd nem lesz kepes ezt az elejen elmondani, most mondtam helyette, talan ezuton üzeni!!!

2014. nov. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, vagy igen, vagy nem... a legsanszosabb, hogy görcsösen igyekszik majd megszeretni, jó anyja lenni, és erre rámegy az idegrendszere, élete, családja, minden... és lesz egy kiégett ember, és mindenki szívni fog.
2014. nov. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!